Anneler Günü Ne Zaman? Anneler Günü Hediyeleri 2019

Anneler Günü Ne Zaman? Anneler Günü Hediyeleri 2019

Birçoğumuz için hayattaki en değerli kişi olan annelerin günü yaklaşıyor. Mayısta kutlanan anneler günü ne zaman? Anneler günü hediyeleri 2019‘da ne alınır? diye düşünüyorsanız işte kutlama ve hediye almak isteyenler için önerilerimiz…

2019 Anneler Günü Ne Zaman?

Dünya’da farklı günlerinde kutlanıyor olsa da en popüler haliyle Mayıs’ın ikinci haftası olan pazar günü kutlanmaktadır. Hayatımızın en kıymetlisi olan annelerimizin günü bu sene 12 Mayıs Pazar günü 2019’da kutlanılacak.

Bu özel gün nasıl ortaya çıkmış ve bu zamana kadar süregelmiş? diye sorarsanız cevabımız çok eskilere dayanıyor. Yunan mitolojisinde bir çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea için verilen ilkbahar festivalleri ile kutlanmaya başlamıştır. Yine Antik Romalılar da Kibele onuruna İsa’nın doğumundan 250 yıl sonra ilkbahar festivallerini kutlamaya başlamışlardır.

Anneler Günü Hediyeleri 2019

Bu tarz özel günlerde akıllarda ‘ne alacağım şimdi ben?’ sorusu olabilir. Anneler Gününde hediye önerileri ile fikir edinebilirsiniz.

Hediye önerilerine başlamadan önce sizler için önemli bir not:

Annelerinize kesinlikle küçük ev aletleri, mobilya, beyaz eşya vb. tarzı eşyalar almamanızı tavsiye ederim. Çünkü bu hediyeler annenize değil eve oluyor. Bugün ev ahalisinin ortak olarak ihtiyacına yarayacak eşyalar yerine sadece annenizin kullanabileceği, onu mutlu edecek bir hediye olması gerektiği düşüncesindeyim.

Eğer evin ihtiyacı var ise alın fakat bunun yanında annenize hediye almayı da ihmal etmeyin.

Anneler Günü Ne Zaman Anneler Günü Hediyeleri 2019
Anneler Günü Ne Zaman Anneler Günü Hediyeleri 2019

Gelelim hediye önerilerine…

  • Bir buket çiçek düşünebilirsiniz. Bunu çiçekçilerden alıp sizin götürebileceğiniz gibi artık bir çok internet sitesinden çiçek sipariş edip, notunuzu yazarak da gönderebilirsiniz.
  • Tatlı seven bir anneniz var ise çiçek meyveler de düşünebilirsiniz. Az önce bahsettiğim çiçek sitelerinde bu tarz ürünleri de bulabilirsiniz.
  • Aksesuar seven biriyse bileklik, kolye, küpe, yüzük, gözlük veya saat tercihi düşünebilirsiniz.
  • Elbise, etek, bluz gibi giyim eşyaları da tercih edebilirsiniz. Özellikle annenizin tarzını biliyorsanız mutlu edeceğinize kuşku yok.
  • Yine annenizin ihtiyaçlarına yönelik olarak makyaj malzemeleri, bakım kremleri, parfüm tercih edebilirsiniz.
  • Eğer maddiyattan ziyade manevi bir hediye düşünüyorsanız, güzel eski veya yenilerde çekilmiş beğendiğiniz bir fotoğrafı çerçeveletip verebilirsiniz.
  • Yine ellerinizle minik hediyelerin olduğu bir kutu düşünebilirsiniz.

Anneler Günü Ne Zaman? Anneler Günü Hediyeleri 2019 adlı yazı dizimizle umarız istediğiniz hediyeyi bulabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Yanmış saçlarım için kullandığım patentli doğal keratin olan Liquid Keratin’den alacağım. Hoşuna gideceğinden eminim!

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status