İki Kişilik Çocuk Odası

İki Kişilik Çocuk Odası

Önceleri bir çocuğun kendine ait olması söz konusu bile değildi. Çünkü çok çocuklu aileler ve küçük evler vardı genel olarak. Bunun içindir ki bir çok çocuk aynı odanın içinde kalıyordu. Fakat günümüzde her çocuğun bir odası olmasına dikkat ediyoruz. Fakat kimi zaman mümkün olmuyor bu durum. Türklerde hala iki kişilik çocuk odası çok fazla tercih ediliyor.

Peki ya bu durumu olabildiğince nasıl tolere edebiliriz? Birbirinden güzel iki kişilik çocuk odalarıyla daha iyi bir ortam yaratabiliriz.

İki Kişilik Çocuk Odası Modelleri

cift kisilik cocuk odasi modelleri
cift kisilik cocuk odasi modelleri

Çocuklarınıza tek oda ayırıyorsanız mümkün mertebe geniş bir oda tercih etmeniz gerekiyor. Özellikle yaşları küçükse daha rahat hareket edebilecekleri bir alan oluşturmak önem taşıyor.

iki kisilik cocuk odasi modelleri
iki kisilik cocuk odasi modelleri

İki kişilik çocuk odası dekorayonunda pencere bu şekilde duvarın ortasındaysa iki yanına ranzaları koyarak ışığın içeriye rahatlıkla girebilmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde ferah bir görünüm elde etmiş olursunuz.

cocuklar icin ranza
cocuklar icin ranza

Geniş bir oda dekore edecekseniz fakat çocuklarınız oldukça hareketli ise, onlara güzel vakit geçirecekleri alan sağlayabilirsiniz.

erkek cocuk odalari
erkek cocuk odalari

İki kişilik çocuk odası oluşturacaksanız, yerden yüksekte yataklar tercih ederek temizlik yapmayı da kolaylaştırabilirsiniz. Alan küçük olunca ve iki çocuğun kalacağı odayı düşünürsek bunu da göz ardı etmemek gerekiyor.

kiz cocuk odalari
kiz cocuk odalari

İki kişilik çocuk odası döşeyecekseniz, geniş bir oda varsa ranza yerine bu şekilde bir yatak tercihi de yapabilirsiniz. Tam prenses kızlar için…

iki kardes oda takimlari
iki kardes oda takimlari

Ahşap ranzalar son zamanlarda oldukça tercih ediliyor. Odaya yeni bir soluk getiriyor.

 

Dar Alanlar İçin İki Kişilik Çocuk Odası

cift kisilik kiz odalari
cift kisilik kiz odalari

Pembe rengini seven çocuklara sahipseniz yukarıdaki görseldeki gibi pembe ağırlıklı bir şekilde odayı dizayn edebilirsiniz. Yatakların bu şekilde yan yana koyulması da alandan oldukça tasarruf ettirecektir.

cocuk odasi cift kisilik
cocuk odasi cift kisilik

Büyük ve ağır eşyalarla donatılmayan sade çocuk odaları çocukların rahat hareket edebilmesi açısından oldukça önemli.

kız-erkek-çocuk-odası-dekorasyonları
kız-erkek-çocuk-odası-dekorasyonları

Farklı cinsiyetlerdeki çocuklarınız için unisex bir oda düşünmek istiyorsanız iki kişilik çocuk odası önerilerine bu yukarıdaki görseli de katmanızda fayda var. Her ikisinin de seveceği objelerle odayı döşeyebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status