Reklam
Kombinler

2023 Kışlık Ofis Kombini Trendleri

Reklam

Bugünlerde de 2023 kışlık ofis kombini trendleri konusunda araştırmalar yapılıyor. Sezonun modasına göre bütün kıyafetlerin değiştirilmesine gerek yok elbette ama aşağıdaki ipuçları ile doğru parçalar kullanılarak şık ve trend kombinler hazırlanabilir.

Her sezon başında trend modellerin ve renklerin neler olduğu konusunda araştırmalar yapılır. Modayı takip edenler gardıroplarını yenilemek ya da trendlere göre düzenlemek ister. Özellikle çalışma hayatında neler giyileceği konusu kadınların kafasını meşgul eder. Çünkü ofislerdeki şıklık kişiye prestij sağlar ve iş başarısını artırır. Kıyafetinden, ayakkabısından, tarzından emin olan kadınların özgüvenleri artar ve bu enerji çevrelerine yansıyarak olumlu dönüşler sağlar.

İçindekiler

Deri Kıyafetler 2023 Kışının Vazgeçilmezi Olacak

Deri pantolonlar, deri ceketler deri etekler 2023 Yılında çalışan kadınların vazgeçilmezi olacaktır. Stilistler bu yıl için harika deri modeller hazırladı. Derilerin taytlarla birlikte kullanılması da iş ortamı için doğru bir seçim olacaktır. Çünkü bu sene tayt da çok kullanılacak. Her renkte deri ürün kullanılabilirse de siyah derinin asaleti başkadır.

deri ceket kombinleri 2021
deri ceket kombinleri 2021

Pantolon ve Ceket Takımlar Yeniden Trend olacak

2023 kış aylarında dar pantolon ve blazer ceket takımlar da kadınların klasik şıklığına katkı sağlayacaktır. Aslında iki parçanın aynı kumaştan olmasına da gerek yok. Birbiri ile uyumlu renk ve desendeki pantolon ve ceketler kombinlenebilir.

Pantolon üzerine şık bir gömlek ya da bluz giyip kolun üzerine atılacak bir ceket, hem cool ve şık bir görüntü sağlayacak hem de hava koşullarındaki olası değişikliklere karşı tedbir olacaktır. Bu ceketler ani gelişen akşam yemeği ya da toplantılar için de işlevsel olabilir.

2021 Kışlık Ofis Kombini Trendleri
2021 Kışlık Ofis Kombini Trendleri

Elbiselere Her Zaman Yer Bulunur

İş hayatında elbise kullanmak da iyi fikirdir. Sabahları kombin yapmakta zorlanan kadınlar klasik kesimlerdeki elbiseleri kapıp giyebilir. İyi seçilip alınmış bir elbise asla yolda bırakmaz. Üzerine uydurulacak takılar, ceket, kaban, manto gibi üst kıyafetleri de şıklığı tamamlayacaktır. Kadının tarzına ve üzerine giyilecek kıyafetlere göre elbiselerin etekleri her boyda tutulabilir.

ofis stili elbise modelleri
ofis stili elbise modelleri

Elbisenin altına giyilecek ayakkabı tarzı da havayı değiştirecektir. Mesela steletto ile tamamlanan bir elbise şıklığı gün boyu kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.  Ceket elbise şıklığı da 2021 Yılında varlığını sürdürecektir. Bu elbiselerin ciddi iş ortamları için çok uygun olduğunu söyleyebiliriz. Hem kadınsı hem de ciddiyet sahibi parçalardır. 2021’in soğuk kış günlerinde triko elbiseler de tercih edilebilir. Ofis şıklığı taşıyan harika triko elbiseler piyasada bulunabiliyor.

Binici Çizmeleri Kullanılabilir

Binici çizmeleri doğru kullanıldığı takdirde görenler parmaklarını ısıracaktır. Bu uzun çizmeler, dar pantolonlar ve taytlarla ya da mini eteklerle uyumlu parçalardır. Binici çizmelerinde bu yıl en çok taba rengi kullanılacaktır. Tabii siyah da her zamanki gibi yerini korur.

Salaş Kazaklara Ne Dersiniz?

Rengarenk merserize ve yün kazaklar spor özellik taşısa da uygun etek ve pantolonlarla kullanıldığında iş ortamlarında elbette kullanılabilir. Uzun ve geniş salaş kazakların rahat ve özgüvenli bir hava vereceğine kuşku yok. Canlı renklerin kullanıldığı salaş kazaklar düz renkli ya da birden fazla rengin birlikte kullanıldığı modelleriyle mağazalarda yerini aldı.

salaş kazak etek kombini
salaş kazak etek kombini

Salaş Kazak Modelleri ve Kışlık Mini Etek Modelleri adlı yazı dizilerimize bakabilirsiniz.

Çizgili Gömlekler

Gömlek, kadınlara ciddi bir şıklık verir. Bu yıl çizgili gömlekler çokça kullanılacak ve ofislerde o ciddiyet içindeki şıklık daha çok görülecek.

çizgili gömlek kombini
çizgili gömlek kombini

Vintage Kadın Gömlek Modelleri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Kalem Etekler

Kalem etekler de bu sene iş hayatının içinde bulunan kadınların hizmetinde olacaktır. Belki de yukarıda bahsedilen çizgili gömlek modası ve kalem etekler birleştirildiğinde mükemmel kombinler oluşacaktır. Altına giyilecek şık ve sade bir topuklu ayakkabı ve birkaç parça aksesuar ile de son bir vuruş yapılabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu