Reklam
Güncel HayatEğlenceGenel

Dolap Uygulaması Hakkında Merak Ettikleriniz

Reklam

2022-2023 yılının modası arasında vintage ürünler ve ikinci el ürünler oldukça revaçta. Avrupa ve Abd’de ikinci el dükkanlara oldukça sık rastlanıyor. Türkiye’de ise İstanbul’da nadir de olsa ikinci el dükkanlar bulunuyor. Fakat Türkiye geneline baktığımız zaman ikinci el dükkanlar yok denecek kadar az. Bu sebeple dolap uygulaması gibi ürün satan yerler oldukça gözde oldu diyebiliriz.

Gerek satıcı gerekse alıcı açısından ikinci el eşyaların satılması oldukça karlı bir durum. Hediye gelinip; bedenimize uymaması, aldığımız bir üründen sıkılmamız veya tamamıyla nakite olan ihtiyacımız açısından eşyalarımızı nakite çevirerek farklı ihtiyaçlarımızı karşılamamız mümkün.

Alıcı açısından ise aradığımız bir ürünün mağazada kalmaması, ihtiyacımız olan ürünü mağazadakinden çok daha uygun fiyata temin edebiliyoruz. Türkiye’de ikinci el dükkanları olmasa da dolap gibi gardrops, modacruz,  vb. uygulamalar bu ihtiyacımızı karşılar nitelikte. Ben bu yazımda en sık kullandığım uygulama olan dolap uygulaması örneğinden sizlere bahsedeceğim.

Şehrimizde bulunan ikinci el dükkanlarda kısıtlı seçenek varken; bu tarz uygulamalar sayesinde birçok farklı markada ve farklı tarzda modeli bir arada görerek tercih etme şansını yakalıyoruz.

Dolap Uygulaması Nasıl Kullanılır?

dolap uygulaması nasıl kullanılır?
Uygulama nasıl kullanılır?

Dolap uygulaması için öncelikle app store/ google play’den bu uygulamayı indirmeniz gerekiyor. İndirdikten sonra giyim, ayakkabı, aksesuar, çanta ve hamile giyim kategorilerinde istediğiniz ürünü yükleyebilirsiniz. Fiyatları uygun tutarak satış oranınızda artış sağlayabilirsiniz. Ürünlerinizi yükledikten sonra artık insanların ürünlerinizi almalarını bekleyeceksiniz. Tabiki bu süreçte size teklif gelip- gelmediğini; ürünlerinize yorum yapılıp- yapılmadığını takip etmeniz önem taşıyor.

Dolap kurallarına göre eklediğiniz ürünü en az 20 tl’lik bir ürün olarak ekleyebiliyorsunuz. Fakat karşı taraf size teklif gönderebiliyor. Bu sayede 20 liralık ürünü sizin de kabul etmeniz takdirde 14 liraya satmış oluyorsunuz. Ne kadar ürün yüklerseniz sizin için o kadar avantajlı. Çünkü bu sayede insanlara daha fazla ürün alma seçeneği sunuyorsunuz ve dolapta belli miktarda ürünün olunca uygulama senin kazancından daha az miktarda para alarak komisyonunu az tutuyor.

Dolap uygulaması aynı zamanda hem alıcı hem satıcı açısından paranızı güvende tutuyor. Bir ürünü almak istediğinizde ‘satın al’ butonuna basıyorsunuz. Ödemeyi gerçekleştiriyorsunuz. Fakat bu ödeme karşı tarafın hesabına geçmiyor. Dolap uygulaması bu parayı elinde tutuyor. Ürün size ulaştığında ise siparişi onaylayarak paranızın karşı tarafa geçmesini sağlıyorsunuz. Eğer onaylamazsanız 3 iş günü içinde otomatik olarak onaylanıyor. Ürününüz satıldığında da 3 iş günü içinde siparişi kargolamanız gerekiyor aksi takdirde alıcıya siparişi iptal etme hakkı tanımış oluyorsunuz.

Eleştirilerle Dolap Aplikasyonu

eleştirilerle dolap uygulaması
eleştirilerle dolap uygulaması

2023 Kışlık Kıyafet Kombinleri | Kış Trendleri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğim gibi bir çok hakkınız güvence altında oluyor. Dolap uygulaması sayesinde güvenli alışveriş gerçekleştiriyorsunuz.

İkinci el alışverişlerde yüksek meblağlı lüks alışverişleriniz içinde uygulama sizlere ücretsiz orijinallik kontrolü sağlıyor. Alışverişiniz 100 lira üzeri marka ürün ise veya 500 lira üzeri alışverişlerinizde satıcı ile iletişime geçilerek ücretsiz kargo imkanı sunuluyor.

Yine satış yaptığınız ürünlerden kazancınızı %10  Dolap hediyeli bakiyenizle uygulamadan ürünler satın alabiliyorsunuz. Bu özelliği daha önceleri morhipo, trendyol gibi sitelerde hediye çekine dönüştürerek alışveriş yapabiliyordunuz fakat bu durum şu an kaldırıldı. Son zamanlarda gelen bir yenilikle yapılan satışlarda ücretsiz kargo sunan uygulama, artık kargoyu alıcı ödemeli hale getirdi. Tabii ki yine anlaşmalı olduğu kargo şirketlerinden daha uygun fiyata gönderim sağlayabiliyorsunuz.

Şu anda erkek ürünleri ve kozmetiğe dair ürünler satışa sunulamıyor olması çok büyük eksiklik olduğunu da söylemeden geçmemek gerekiyor.

Dolap Uygulaması Kullananlar

Son olarak sizler için kullanıcı yorumlarını derledik.

H.B. : Daha uygulamayı indireli çok kısa bir süre olmasına rağmen çok fazla satış gerçekleştirdim.

K.S. : 45 yaşında ev hanımıyım. İnternet üzerinden satış yapıp, para kazanmak istiyordum. Çözümümü dolapda buldum.

E.B. : Kullanıcı olarak oldukça memnunum bu uygulamadan. Keşke kargo hep ücretsiz kalsaydı.

Ş.A. : Komisyonun çok fazla alındığı düşüncesindeyim. Üstelik aldığınız ürünü iade etmek neredeyse imkansız. Bu yüzden mağdur oldum.

H.T. : Bu uygulama sayesinde ihtiyacım olanı rahatlıkla evden dışarı çıkmadan uygun fiyata temin edebiliyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu