Reklam
GenelGüncel HayatGüzellik ve BakımGüzellik ve bakım

Dolgun Kirpik İsteyenler İçin Tekli Takma Kirpik Hakkında Bilgiler

Reklam

İster tekli ister mıknatıslı takma kirpik olsun, seyrek ya da ince kıllı kirpiklere sahip kadınların kurtarıcısıdır. Ayrıca sahne, gece ya da düğün makyajları için de oldukça önemli. Başkası tarafından takılmasına alışık olduğumuz bu kirpikleri tek başımıza yapmakta biraz zorlanıyoruz. Gözlerimize hacim katan kirpikleri nasıl kullanabileceğimize bakalım…

Tekli Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Takma kirpikleri takmanın birkaç püf noktası var elbette. Öncelikle göz makyajınızın bazının tamamlanmış olması gerekiyor. Çünkü makyaj bazından önce taktığınız kirpikler makyajınızı yaparken düşebilir ya da bozulabilir.

Tekli takma kirpikler daha çok boşluk doldurma amacıyla tercih edilir. Kullanımı biraz uğraştırıcı olsa da güzel sonuçlar çıkaracaktır. Öncelikle kirpik yapıştırıcısını eğer tüp halindeyse doğrudan, tüp halinde değilse bir makyaj çubuğu yardımıyla kirpik şeridinize uygulayın.

Yapıştırıcı kirpik diplerinizde yaklaşık 1 dakika beklesin. Böylece yoğunluğun bulacağı için kirpikler daha iyi yapışacaktır. Ardından bir cımbız yardımıyla tekli kirpikleri birer birer tam ortasından tutarak kirpiklerinizin arasına oturtun.

Cımbızı gözünüze zarar vermeden birazcık bastırmanızda ve kirpiği tam anlamıyla yerleştirmenizde fayda var. Ardından isterseniz parmağınızla destekleyebilirsiniz. Başlarda zor gibi gelse de birkaç provadan sonra alışmış olacaksınız.

takma kirpik uygulaması
takma kirpik uygulaması

Tekli Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır?

Takma kirpiği çıkarmak için öncelikle göz makyajınızı temizlemelisiniz. Gözünüzdeki kozmetikleri pamuk yardımıyla çıkarın. Bu temizleme de farınızın silinmesi yeterlidir. Maskaranızı temizlemek için uğraşmayın. Ayrıca sabun kullanmak da iyi bir tercih olmaz.

Bir kulak çubuğu ya da pamuk kullanarak kirpik çıkarıcıyı kirpik diplerinize sürün ya da bastırın. 30 saniye boyunca bu halde kalması gerekiyor. Yavaş hareketlerle parmağınızı kullanarak ya da cımbızla kirpikleri çekebilirsiniz.

Çıkan kirpikler sağlamsa yeniden kullanılma şansı olduğundan temizledikten sonra bir kutuda saklayabilirsiniz. Ancak bu işlemi çok fazla yapmanızı tavsiye etmeyiz çünkü aksi takdirde kirpik dibi iltihabına sebep olabilir. Kirpikler çıktıktan sonra derinizde kalan yapıştırıcıyı da solüsyon yardımıyla temizlemelisiniz.

Yapıştırıcı temizleyiciniz yoksa bu işlemi makyaj temizleme solüsyonunuzla da yapabilirsiniz. Solüsyonunuzu pamuk ya da kulak çubuğuna döktükten sonra kirpik diplerinizde bekletin ve yumuşadığından emin olun.

Sonra kirpiğin dış kısımlarından başlayarak parmaklarınızla veya cımbızla hafifçe çekebilirsiniz. Bu işlemler sırasında doğal kirpiklerinizi koparmamaya özen gösterin.

En İyi Tekli Takma Kirpik Önerileri

Takma kirpikler genellikle standart ölçülerde üretilir. Farklı boyutları olan bu kirpikleri göz ölçünüze göre ya da yapmak istediğiniz makyaja göre siz tercih etmelisiniz. Mesela sahne makyajında kullanacaksanız uzun kirpikler, günlük makyajda kullanacaksanız tekli daha kısa kirpikler tercih edebilirsiniz.

Takma kirpiklerde önemli olan kullanacağınız yapıştırıcılardır. Bu yapıştırıcılar iyi değilse gözünüze ve kirpiklerinize zarar verecektir bu nedenle seçim yaparken bakmanız gereken ilk husus yapıştırıcı.

Yapıştırıcınızı aldıktan sonra tavsiye ettiğimiz markalar arasından tercih yapabilirsiniz: Lionesse, Lush Lash, Individual Eyelashes, Good Beauty, Ardel Proffessional Individual en çok tercih edilen çeşitlerdir.

tekli takma kirpiği nasıl çıkarırım
tekli takma kirpiği nasıl çıkarırım

Tekli Takma Kirpik Kaç Gün Kullanılır?

Takma kirpikleri her makyaj sonrasında mutlaka çıkarmanız gerekiyor ancak daha öncede belirttiğimiz gibi çöpe atmak zorunda değilsiniz. Takma kirpikler iyi muhafaza edilmesi halinde uzun süre kullanılabilir ancak bakımının iyi yapılması ve temiz bir yerde korunması gerekiyor.

Aksi takdirde mevcut kirpiklerinizi kaybetmenize ve çeşitli hastalıklara sebep olabilir. Uzun süre kullanılan takma kirpikler kalıcı kuruluğa neden olabiliyor. Bu durumda kirpiklerinizi yenilemelisiniz.

Çıkarılan takma kirpikler maskaradan ve yapıştırıcıdan iyice arındırılmalıdır. Bu durum sadece kaliteli markalar için geçerli tabi. Sıradan, bir kereliğe mahsus satılan takma kirpikleri fazla kullanmamanızı öneririz.

Takma Kirpik Kullananların Yorumları

Takma kirpik kullananların genel olarak bahsettikleri noktalara değinecek olursak yapıştırıcı tercihini iyi yapmak gerekiyor. Tekli takma kirpik diğerine nazaran çok daha fazla övülüyor diyebiliriz. Kullandığınız gün sonunda hala dayanıklı ise güzel bir şekilde muhafaza ederek tekrar kullanabilirsiniz.

Kimileri için ise takma kirpikler oldukça yapay duruyor. Bu yüzden tercih edilmek istenmeyebiliyor. Fakat siz özel günlerinizde kirpik boyuyla oynayarak istediğiniz kıvama getirerek de kullanabilirsiniz.

Tekli takma kirpik hakkında aklında soru işareti olanlar için derlediğimiz yazı dizimiz umarız sizin için de faydalı olmuştur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu