Reklam
GenelDüğünGüncel Hayat

Düğün Davetiye Modelleri

Reklam

Düğüne hazırlık için yapılan aşamalardan biri de davetiye seçimidir tabi ki. Misafirlere düğün yerini, saatini gibi bilgileri veren düğün davetiye modelleri bir çok farklı tarzda üretiliyor diyebiliriz. Bunun seçimi tamamen kişilerin zevkine ve tabi ki biraz da bütçeye bakıyor diyebiliriz.

İçindekiler

Sade Düğün Davetiye Modelleri

Eğer her zaman sadelikten yana şatafattan uzak olmayı seviyorsanız düğün davetiyelerinde de sade davetiye modelleri arasından seçim yapmanız beklenen durumdur. Sizler için sade ama şık davetiye modellerini bir araya getirdik.

sade düğün davetiye modelleri
sade düğün davetiye modelleri

Sade düğün davetiyesi modelleri denilince sadece gerekli bilgilerin yer aldığı abartılı motiflerden uzak düğün davetiyeleri geliyor akıllara.

sade düğün davetiyesi modelleri
sade düğün davetiyesi modelleri

Eğer çiçek motiflerinden hoşlanıyorsanız köşelerde bu motiflerin yer aldığı davetiye modeli de seçebilirsiniz. Zarfın iç kısmında ise uyumlu olarak yine bu çiçek motiflerinin bezeli olması zarif olacaktır.

Orijinal Davetiye Modelleri

Yakın zamana kadar basılan davetiye modellerinin çok da fazla çeşitlilik gösterdiği söylenemez. Maalesef hep aynı tür düğün davetiyesi görüyorduk. Fakat şimdi öyle mi? Her zevke her bütçeye uygun davetiye modeli rahatlıkla bulunabiliyor.

düğün davetiye modelleri orijinal
düğün davetiye modelleri orijinal

Düğün davetiyenizin plaktan oluşmasına ne dersiniz? Hiç kimsede olmayan fikirlerden hoşlanıyorsanız bence bu fikri de göz ardı etmeyin. Kendi fotoğrafınızın basılı olduğu bu davetiye, davetlilerinizi de şaşırtacağına şüphe yok.

orijinal düğün davetiyesi modelleri
orijinal düğün davetiyesi modelleri

Sinema, tiyatro, opera biletlerine benzeyen bu düğün davetiyesi modeli de bizlerin oldukça beğenisini kazandı. Dilerseniz yukarıdaki gibi davetiye modeli seçebilir ve kendi hayal gücünüzü kullanarak da değişiklikler yaratabilirsiniz.

Karikatürlü Düğün Davetiyesi Modelleri

Son zamanların sıkça tercih edilen düğün davetiyelerinden biri de karikatürlü davetiyeler diyebiliriz. Bu mutlu günde komik ve sevimli bir davetiye modeli neden olmasın? Üstelik davetliler ellerine aldıklarında ufak bir tebessüm oluşturuyorsa…

karikaturlu dugun davetiye modelleri
karikaturlu dugun davetiye modelleri

Düğün davetiyesi satan yerlerde hazır olarak bu şekilde karikatürler bulunuyor. Kendinize benzeyen gelin ve damat bulursanız ne mutlu size! Fakat bulamazsanız da üzülmenize gerek yok sadece diğerine oranla daha maliyetli olarak kişisel olarak da bu şekilde bir davetiye hazırlatabilirsiniz.

karikatürlü düğün davetiye modelleri
karikatürlü düğün davetiye modelleri

Farklı motiflerin de karikatürize edilmiş halini davetiyelerinize ekletebilirsiniz. Özellikle size anlamlı gelen, ilişkinizi çağrıştıran özel bir nesneyi de davetiyeye eklemek hoş olabilir. Düğün davetiyesi için gezdiğinizde muhakkak bu tarz davetiyelere de rastlayabilirsiniz.

karikatür davetiye modelleri
karikatür davetiye modelleri

Yukarıdaki gibi davetiye modellerine de kolayca ulaşabilirsiniz. Kimi zaman davetlilerin yaptığı dedikodulara atıfta bulunan bir güruhu karikatür edilmişken kimisinde de yukarıdaki gibi sevimli pankart tutan davetlilerinizi simgeleyebilirsiniz.

farklı düğün davetiye örnekleri
farklı düğün davetiye örnekleri

Özellikle denize sıfır veya kumsal düğünü düşünenler için yukarıdaki gibi alışılmışın dışında ve konseptle uyumlu bir model tercih etmek misafirleriniz için unutulmayacaktır.

wedding invitations 2019
wedding invitations 2019

Sizin ve eşinizin parmak izlerini temsil eden davetiye modeli de oldukça romantik duruyor. Eğer aşkımızı simgeleyen bir davetiye olsun diyorsanız parmak izlerinizin birleştiği kalp şeklinde bir davetiye modeli de tercih edebilirsiniz.

Fotoğraflı Düğün Davetiyesi Modelleri

Son zamanlarda en sık tercih edilen modellerden birisi ise evlenen kişilerin kendi fotoğraflarının yer aldığı davetiye modelleri tercih etmek. Düğün davetiye örneklerine bakarak sizler de orijinal bir seçim yaparak kendi fotoğraflarınızı düğün davetiyenize ekletebilirsiniz.

orijinal düğün davetiye modelleri
orijinal düğün davetiye modelleri

Sizler için düğün davetiye modelleri tararken en çok sevdiğim davetiye modellerinden biriydi yukarıdaki düğün davetiyesi örneği. Gelin ve damadın çocukluğundan seçtikleri vesikalık fotoğrafları yan yana getirerek tasarlanan bu davetiye modelini bizler çok beğendik. Eğer farklı model düğün davetiyesi düşünüyorsanız neden olmasın? 🙂

dugun davetiye ornekleri
dugun davetiye ornekleri

Düğün fotoğraflarını öncesinde çektirmişseniz davetiyelerinizde bu fotoğrafları da kullanabilirsiniz. Bunun yanında sadece düğün fotoğrafı olmasına gerek yok. Birlikte çektirdiğiniz hoşunuza giden fotoğrafları yukarıdaki gibi veya yatay olarak çıkartırarak düğün davetiyenizi tasarlayabilirsiniz.

Eğer uzun bir ilişkiniz varsa da yine ilişkiniz boyunca çekilen fotoğrafları minik tarihleriyle beraber alt alta sıralayarak hoş ve sevimli bir davetiye tasarlayabilirsiniz.

Mevsime Uygun Düğün Davetiyesi Seçimi

Düğününüzü hangi ayda yapmak istediğinizle bağlantılı olarak konsepti bu şekilde belirlerseniz seçeceğiniz düğün davetiyelerini de bu doğrultuda hazırlayabilirsiniz.

cicekli dugun davetiye modelleri
cicekli dugun davetiye modelleri

Papatyaları da seviyorsanız yukarıdaki gibi bir davetiye zarif ve hoş bir tasarım. Bu ve buna benzer de davetiye oluşturabilirsiniz.

dugun davetiyesi zarf modelleri muhurlu
dugun davetiyesi zarf modelleri muhurlu

İlkbaharı andıran yapraklı davetiye modellerinin de şık bir tasarımı olduğu düşüncesindeyim. Yine yaprakların rengi olan yeşili zarflarda tercih edebilirsiniz. Mühür ise zarfa ayrı bir hava katıyor diyebiliriz. Sonbahar temalı davetiye düşünüyorsanız da dallardan oluşan davetiye ve hardal sarısı bir zarf seçebilirsiniz.

orijinal düğün davetiye modelleri
orijinal düğün davetiye modelleri

Hem mevsim konseptine uygun hem de orijinal davetiye modeli istiyorsanız yukarıdaki gibi kendi fotoğraflarınızla tasarlanmış düğün davetiyesi de tercih edebilirsiniz. Aşkınızı simgeleyen hafızalardan silinmeyecek davetiye olacaktır.

kis dugunu dusunenler icin davetiye modelleri
kis dugunu dusunenler icin davetiye modelleri

Kış düğünü tasarlayarak evlenenler için ise kar temalı bir davetiye öneririm. Kardan adam ve aşkı içeren bir davetiye seçimini de dahil edebiliriz tabi ki.

kar temali dugun davetiyeleri
kar temali dugun davetiyeleri

Davetiye için zarf tercih etmek istemeyenler içinde yukarıdaki davetiye modelini örnek göstermek istedim. Davetiyenizi yukarıdaki gibi iple bağlayabilirsiniz.

Birbirinden Şık Düğün Davetiyesi Örnekleri

Gösterişten ve şıklıktan hoşlananları da unutmadık. Sizlerin beğenisini kazanabileceğini düşündüğümüz davetiye modellerini eklemek istedik.

sik dugun davetiye modelleri
sik dugun davetiye modelleri

Gösterişten hoşlananlara hitap eden taşlı ve kurdeleli düğün davetiye modelleri de bulunuyor. Yine düğün davetiyesi basan yerlerde bu tarz düğün davetiyesi modellerinde bir çok çeşit görebilirsiniz.

dugun davetiye modelleri
dugun davetiye modelleri

Düğün davetiyesini sade tasarlayarak zarfı veya kutusunu şık gösteren modeller arasından da seçim yapabilirsiniz. İncili ve iri kurdeleli modeller şıklığı ve asilliği yansıtıyor.

Tabi ki seçilen davetiye modellerinin konseptle de çok bağlantısı var. Örneğin yukarıdaki davetiye modelini mini bir kır düğünü için tavsiye etmiyorum. Eğer şık salon düğünü tasarlıyorsanız ise uygun bir seçim olacaktır.

zarif düğün davetiye modelleri
zarif düğün davetiye modelleri

Dantelli ve zarif model tasarlıyorsanız yukarıdaki gibi bir davetiye çok hoş duracağına şüphe yok. Özellikle dantelden kopamayanlar için biçilmiş kaftan da diyebiliriz.

Siyah Düğün Davetiyesi Modelleri

Siyah renk seçimi son zamanlarda oldukça tercih edilir oldu. Kimileri ‘düğün bu siyah tercih edilir mi’ gibi düşünse de siyahın asaleti kendini ortaya koyuyor diyebilirim.

siyah düğün davetiyesi modelleri
siyah düğün davetiyesi modelleri

Yukarıdaki gibi düşünceye sahip olanlar tekrar davetiye modeline bakmasını tavsiye ederim. İnsanlar siyah renk davetiye denilince ön yargılı olabiliyorlar. Fakat yukarıdaki gibi renkli çiçeklerle bezenmiş siyah düğün davetiyesi bence çok da sevimli duruyor.

saydam dugun davetiyesi ornekleri
saydam dugun davetiyesi ornekleri

Düğün davetiyesinin kendisinden ziyade zarfını da siyah renk seçebilirsiniz. İç kısmı ise yaldızlı saydam bir model tercih edebilirsiniz.

Düğün davetiye modelleri adlı yazı dizimizde galerimize de göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu