Reklam
Güzellik ve BakımGüzellik ve bakım

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir? Ne İçin Yapılır? 

Reklam

Uykusuzluk, yorgunluk, stres derken göz altlarımızda oluşan morluklar canımızı epey sıkıyor. Makyaj malzemeleriyle kapatmaya çalışsak da her zaman başarılı olabildiğimiz söylenemez. Haliyle kalıcı bir işlemde çözüm arıyoruz.  

Son dönemin en popüler estetik dolgu uygulamalarından biri göz altı ışık dolgusu. Özellikle sürekli ekran karşısında olan ünlülerin bu uygulamayı sık sık yaptırdığını artık hepimiz biliyoruz. Peki bu kadar kişinin yaptırdığı göz altı ışık dolgusu nedir, ne için yapılır, fiyatı ne kadar? Gelin detaylara yakından bakalım… 

İçindekiler

Göz Altı Işık Dolgusu Ne İşe Yarar? 

Göz altı ışık dolgusu göz altındaki koyu halkalar, çökmüş görünüm ve torbalar için uygulanan bir dolgu yöntemidir. Cerrahi müdahale gerektirmediği için birçok kişi tarafından rahatlıkla tercih edilmektedir. Hastaneye yatış veya iyileşme süresi yoktur. Dolgu işleminden sonra hasta hayatına kaldığı yerden rahatlıkla devam edebilir.

Göz altı ışık dolgusunun içeriğinde hyaluronik asit, peptid ve vitamin bulunur. Bu maddeler cildi besler ve nem seviyesinin artmasına yardımcı olur.  

Işık dolgusunun kalıcılık süresi ortalama olarak 8 ila 12 ay arasındadır. Bu süre dolgu miktarına ve kişinin cilt tipine göre değişiklik gösterebilir ve bu süre bittikten sonra dolguların yenilenmesi gerekir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır? 

Işık dolgusu uygulaması öncesinde hastanın göz altı bölgesine anestezik içerikli bir krem sürülerek bölgenin uyuşması beklenir. Bölge tamamen uyuştuktan sonra iyice temizlenir. Daha sonra dolgu cilt altına enjekte edilir. Dolgu malzemesi hastanın ihtiyacına göre uzman tarafından kararlaştırılır. İşlem süresi ortalama 20-30 dakika arasındadır.  

Işık Dolgusu Kaç Günde Oturur? 

Işık dolgusu ilk seanstan itibaren etki etmeye başlar fakat gözle görünür bir sonuç için süre kişinin cilt yapısına göre değişiklik gösterir. 

Göz Altı Işık Dolgusu İşe Yarıyor Mu? 

Göz altı ışık dolgusu son dönemde göz altında problem yaşayan kişiler tarafından çok sık tercih edilen bir estetik işlemdir. Cerrahi müdahale gerektirmediği ve belli bir kullanım süresi olduğu için yaptıran kişilerin çoğu işlemden memnun kalmaktadır. 

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

İşlemden sonraki süreçte işlemin uygulandığı bölge yıkanmamalıdır. Doğrudan güneşe çıkılmamalıdır. Terleme ihtimaline karşı spor yapılmamalı ve aşırı sıcaktan korunulmalıdır. Alkol ve sigara tüketilmemelidir. Bol su içilmesine dikkat edilmelidir.  

Ayrıca ışık dolgusu yan etkileri arasında nadiren de olsa kaşıntı, kızarıklık ve alerji reaksiyonları görülebilmektedir.

göz altı ışık dolgusu nasıl yapılır
göz altı ışık dolgusu nasıl yapılır

Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer? | Bitkisel Çözüm ÖnerileriGöz Altı Morlukları Nasıl Giderilir? adlı yazı dizilerimize göz atabilirsiniz.

Kimler Işık Dolgusu Yaptıramaz? 

Işık dolgusu; 

  • Hamilelere ve emzirme döneminde olan annelere 
  • Kalp rahatsızlığı olan kişilere 
  • Cilt enfeksiyonu olan kişilere
  • Etken maddeye karşı alerjisi olan kişilere 
  • Kan pıhtılaşma problemi olan kişilere 
  • Damar tıkanıklığı olanlara 
  • Felç geçmişi bulunanlara 

yapılmamaktadır. 

Göz Altı Işık Dolgusu Yaptıranlar Yorumlar 

“2018’de yatırmıştım 9 ay kadar kullandım fakat daha sonra göz altlarım öncekinden daha koyu gözükmeye başladı. Bir daha da cesaret edemedim yaptırmaya. Küçük bir kliniğe yaptırmıştım belki daha iyi bir yere gitseydim böyle olmazdı.” 

“Göz altlarımdaki çökük görüntüyü yok etmek için yaptırdım. Acısız bir işlemdi toplam 2 seans gittim. Çok memnun kaldım, şu an ikinci kez kullanıyorum. “ 

“Daha önce arkadaşım yaptırmıştı, 8 ay kullanmıştı. Ben de aynı doktora daha az bir miktarda dolgu yaptırdım. Sadece hafif yeşilimsi bir renk vardı göz çevremde onun için yaptırdım. Ben de 6 ay gibi bir süre kullandım. Memnun kaldım tavsiye ederim.” 

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyat Ne Kadar? 

Göz altı ışık dolgusu fiyatları dolgu miktarı ve seans sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden fiyat bilgisi için işlemi yaptırmak istediğiniz uzmanla doğrudan iletişime geçmenizde fayda var. 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu