Reklam
Makyaj

Şeffaf Maskara Nedir? Ne İşe Yarar?

Reklam

Yok gibi duran doğal makyaj trendleriyle birlikte doğallık veren makyaj ürünlerine son zamanlarda oldukça ilgi artmıştır. Şeffaf maskara ise, doğal makyajda tamamlayıcı bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Kirpiklerinize doğal bir görünüm vermek istiyorsanız, kendiniz için en iyi şeffaf maskara satın alın. Özellikle nude veya doğal makyajlar için bir hayli tamamlayıcı şeffaf rimeller, hem kullanımı hem de etkisiyle popüler makyaj ürünleri arasında yerini alıyor.

 

Şeffaf Rimel Nedir?

 

Şeffaf rimel, kirpiklerinize renk vermeden daha kalkık ve hacimli görünmesine yardımcı bir makyaj ürünüdür. Özellikle günlük doğal makyajda hem kirpiklerinizi belirginleştiriyor hem de doğal kirpik etkisi sağlıyor.

 

Şeffaf rimel
Şeffaf maskara gözde duruşu

 

Bunun yanı sıra, piyasalarda var olan şeffaf rimellerin bazıları besleyici, onarıcı özelliği sayesinde hasar görmüş kirpiklere de gereken bakımı yapıyor.

Kirpik lifting etkisi yaratan bu ürünü tek başına kullanabilirsiniz. Ekstra üzerine farklı türde rimel sürmenize gerek yoktur.

Şeffaf Maskara Nasıl Kullanılır?

 

Göz makyajınızı tamamladıktan sonra şeffaf rimeli sürmeye hazırsınız. Aynı diğer maskaralar gibi kullanımı bulunuyor. Yukarıdan aşağıya dairesel hareketlerle şeffaf rimeli alt ve üst kirpiklerinize uygulayın.

Bunun yanı sıra, diğer renkli rimeller gibi göz çevrenize rimel lekesi bulaşmayacak ve kolaylıkla sürebileceğiniz bir üründür.

Şeffaf Maskara Önerileri

 

Şeffaf maskaraların özelliğini ve etkisini öğrendik. Sıra geldi markaların şeffaf maskaralarına.

Sizler için birkaç şeffaf rimel önerisinde bulunduk. İhtiyacınıza uygun olarak aşağıda yer alan markaların şeffaf rimelinden sizler de edinebilirsiniz.

Beaulis Shape It Transparan Kaş ve Kirpik Maskarası

 

Beaulis markasının şeffaf maskarası, kaş ve kirpikleri şekillendirerek sabitlenmesini sağlar. Ayrıca içerisinde peptide, amino asit ve D-pantenol sayesinde kirpik ve kaş kıllarını onarır, güçlendirir ve uzatır.

Şeffaf maskara
Beaulis shape it transparan kaş ve kirpik maskarası

 

Wet n Wild Mega Clear Maskara

 

Gratis mağazasında bulabileceğiniz şeffaf rimeller arasında yer alan wet n wild markasının bu maskarası, E vitamini ve soya proteini ile takviye edilmiştir. Kirpiklerinize hacim verir, dökülmeyi durdurur ve ayrıca topaklanma

Şeffaf maskara
Wet n wild mega clear maskara

 

Essence Şeffaf Maskara

 

Şekil almayan kaşları şekillendirmeye ve kaşları sabitlemeye yardımcı olur. Bunun yanında, 2’si 1 arada özelliği sayesinde kirpikleri de dolgunlaştırıyor ve hacim katıyor.

Şeffaf maskara
Essence şeffaf jel maskara

 

Avon Color Trend Şeffaf Rimel

 

Kirpiklere doğal ve çarpıcı görünüm katan Avon color trend şeffaf rimeli, aynı zamanda kaş için de kullanabilirsiniz. Hatta kaşlara uyguladığında şeklini koruyan bir maskaradır.

Şeffaf maskara
Avon color trend şeffaf rimel

Maskara Önerileri : Dolgun ve Çarpıcı Kirpik Etkili 9 Maskara adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Golden Rose Perfect Lashes Multivitamin Şeffaf Maskara

 

İçeriğinde minik vitamin topları A,E ve Pro-vitamin B5 ile besler, bakım yapar ve korur. Ayrıca kirpiklerinize doğal parlaklık ve çekici bir görünüm sağlar.

 

Golden rose perfect lashes multivitamin şeffaf rimel

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu