Reklam
SaçGüzellik ve BakımModa

Tarçın Saç Rengi ve Modelleri

Reklam

İlkbahar ve yaz sezonuna oldukça yakışacak olan tarçın saç rengi ve modelleri ile sizlerleyiz. Yaza girerken bu döneme ve bana yakışacak uygun saç rengi ve modeli nedir diye düşünüyorsanız işte sizlere cevabı…

Özellikle renkli gözlü insanlarda göz rengini ortaya çıkarmak için tarçın saç rengi ve tonları bulunmaz bir fırsat.

Tarçın Bakır Saç Rengi ve Modelleri

Tarçın bakır saç renginin büyüsüyle cildiniz ışıl ışıl gözükebilir. Tabi ki bu kontrastı yakalamanın önemli bir detayı ise cilt tonuna uygun saç rengini belirlemek oluyor.

açık tarçın saç rengi
açık tarçın saç rengi

Tarçın bakır saç rengi en fazla beyaz tenli kadınlara yakışmaktadır. Tamamen beyaz tenli olmasanız da kumral cilt tonuna da önerebileceğimiz saç rengidir. Elçin Sangu ile popülaritesini artıran bu renk hala moda saç renkleri arasında yerini korumaktadır.

elçin sangu tarçın bakır saç rengi
elçin sangu tarçın bakır saç rengi

Esmerlere Yakışan Saç RenkleriBuğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri adlı yazı dizilerimize bakarak sizler için uygun olacak saç rengi ve saç modellerine bakabilirsiniz.

Tarçın Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Bazı kişiler evde kendi saçını boyamayı tercih ederken bir diğer kesim ise kuaförün yolunu tutmayı tercih edebilir. İstediğiniz renk tonunu yakalamada kendinize güveniyorsanız evde boyamanız maliyet açısından daha uygun hale gelecektir.

bakır saç rengi ve modelleri
bakır saç rengi ve modelleri

Kimyasal boyalarla tam rengi tutturmak özellikle bu renkte biraz zor olabilir. Kahverengi saça uygulandığı zaman saç rengi açık kahverengi saça dönebilmektedir. Eğer açık ton saçınız var ise rahatlıkla bu tonlara da döndürebilirsiniz.

tarçın kısa saç modelleri
tarçın kısa saç modelleri

Loreal Paris’in 7.43 numaralı rengi ile istediğiniz tarçın bakır saç rengini elde edebilirsiniz. Bunun yanında yine  L’Oréal Paris Excellence Intense 7.43 Sultan Bakırı da düşünebilirsiniz. Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi eğer koyu renk saçınız var ise öncelikle kuaföre giderek saçınıza açma işlemi uygulamanız yararlı olacaktır.

long hairstyles modals
long hairstyles modals

Genç kadınlara oldukça yakışırken, ileri yaş kadınlarda da gençleştirici etkisiyle bilinmektedir.

 

Tarçın Kahve Saç Rengi ve Modelleri

Tarçın rengi tonları özellikle banyo yaparken çok fazla akmaktadır. Kuaföre sık sık gitmeyi veya evde kendiniz saçlarınıza bakmayı göze almanız gerekir bu renk için. Tabi saç bakımı yaparak sık boyamanın önüne de geçebilirsiniz. Bunun içinse yeterli bakımı sağlamanız gerekmektedir.

tarçın kahve saç rengi ve modelleri
tarçın kahve saç rengi ve modelleri

Doğal ve Etkili Saç Bakım Maskesi adlı yazı dizimize bakarak uygun saç maskesini doğal yollarla hazırlayabilirsiniz. Böylece saçlarınıza ihtiyaç duyduğunuz bakımı sağlayabilirsiniz.

tarçın bakır saç rengi
tarçın bakır saç rengi

Yine mümkün olduğu kadar ısı veren (düzleştirici, maşa, fön) gibi uygulamalardan kaçınmakta fayda var. Eğer sık kullanan biriyseniz ara ara uzun saçlar için maşayı önerebiliriz. Bu saç renginde dolgun ve hacimli gözükerek harika bir görünüm elde edeceğinize kuşku yok.

Tarçın kahve saç rengi tercih edecekseniz dışarı çıkarken hafif bir makyajla dışarı çıkmanızı öneririz. Bu saç rengi teni biraz solgun gösterebilmektedir. Toprak tonlarında far ve allık ile saç renginiz harika uyum sergileyecektir.

tarçın kahve saç rengi
tarçın kahve saç rengi

Tarçın saç rengi ve modelleri uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir saç rengi. Sizlerde siyah, kahverengi, sarı gibi alışılmış renklerin dışına çıkmak istiyorsanız bu saç rengi ve modellerini deneyebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu