Reklam
GenelDüğünGüncel HayatSaç

Açık Gelin Saçı Modelleri

Reklam

Gelin başı modelleri arasından seçim yapmak bu özel gün için zor olabiliyor. Saçınızı salık veya toplu olarak mı kullanmak istediğinize karar verdikten sonra saç modeli seçmeniz akıllıca olacaktır. Bu seçim aşamasındaki püf noktalara daha sonra değineceğiz. Sizlerde açık gelin saçı modelleri arasından bir model seçmeyi düşünüyorsanız aşağıdaki saç modellerine bir göz atmanızı öneririm.

İçindekiler

Açık Gelin Saçı Modelleri 2019

Açık gelin saç modeline karar verdiyseniz bazı önemli noktaların üzerinden geçmek faydalı olacaktır. Eğer düğününüz açık havada ise havanın sıcaklığını veya rüzgarını da düşünmek zorundasınız.

orgulu gelin basi acik sac
orgulu gelin basi acik sac

Gün boyu saçlarınız rüzgarda uçuşup karman çorman olmadan veya havanın sıcaklığından saçlarınızın sizi yakmayacağından emin olmalısınız. Yani açık gelin saçı modelleri arasından seçim yapmak biraz riskli bir durum diyebiliriz.

Bunun yanında salon veya açık hava düğünü fark etmeksizin göz önünde bulundurmanız gereken nokta saçlarınız kendini çabuk bırakıyorsa yine bu saç modelleri arasındaki seçiminizi tekrar düşünmelisiniz. Özellikle hareketli bir gün geçireceğiniz için saçlarınız çabucak dağılabilir.

dogal gelin saci modelleri
dogal gelin saci modelleri

Özellikle saçları gür olan kadınlar yukarıdaki gibi bir saç modeli düşünebilir. Gür saçlarınıza kabarık bir görünüm vererek gösterişli model oluşturabilirsiniz. Bu saç modeli biraz bana eski zamanları hatırlattı diyebilirim bir de kırmızı ruju eklersek tamamdır 🙂

doğal gelin başı saç modelleri 2019
doğal gelin başı saç modelleri 2019

Açık saç modeli tercih etmek istiyorsanız ve tüm gün saçlarınızın önüne gelmesini istemiyorsanız saçlarınızı salık bırakarak ön tarafa gelmesini engelleyecek şekilde burgu veya örgü ile de destekleyebilirsiniz.

gelin saci modelleri 2019
gelin saci modelleri 2019

Taçlı Açık Gelin Saçı Modelleri

Saçlarınızın sırt dekoltesini kapatacağını düşünüyorsanız saçlarınızı yandan gelecek şekilde bir model de tercih edebilirsiniz. Aralardan geçireceğiniz mini incilerle ayrı bir hava oluşturursunuz.

acik gelin sac modelleri 2019
acik gelin sac modelleri 2019

Düz açık saç basit duracağı için çeşitli taç, bant veya çiçeklerle saçlarınızı süsleyebilirsiniz. Geniş alınlı iseniz yukarıdaki gibi alın bölgesinden geçecek şekilde bir model seçebilirsiniz.

tacli gelin basi modelleri
tacli gelin basi modelleri

Saçı oldukça uzun kadınlar saçlarını yukarıda tutturarak saçın devamını salık biçimde kullanmayı da tercih edebilirler. Dalgalı ve hacimli görünümüyle gelin saçı için ideal seçim olacaktır.

Kır Düğünü İçin Açık Saç Modelleri

Düğün mevsimi denilince benim aklıma ilk olarak bahar ayları gelir. Havaların ne soğuk ne de kavurucu sıcak olduğu mis gibi bahar ayları…

kir cicekli gelin basi modelleri
kir cicekli gelin basi modelleri

Bu aylarda kır düğünü hatta havuz başı düğün düşünüyorsanız mevsim çiçeklerinden yararlanarak hem çiçek buketinizi hem de tacınızı bu minik çiçeklerden oluşturabilirsiniz.

kisa acik gelin basi sac modelleri
kisa acik gelin basi sac modelleri

Yukarıda görmüş olduğunuz gibi sırt dekoltesi var fakat saçlar kısa olduğu için dekolteyi hiç kapatmamış. Kısa saçlılar böyle bir dekolte ile saç avantajını kullanabilirler.

iri dalgali gelin basi modelleri
iri dalgali gelin basi modelleri

Sadece çiçekler değil tabi. Saçlarınızı süslerken konsepte uygun olarak yapraklardn da yararlanabilirsiniz.

kir dugunu sac modelleri 2019
kir dugunu sac modelleri 2019

Çiçeklere göre daha kolay dağılabilir olduğu için biraz dezavantaj diyebilirim. Kopma ihtimali daha yüksek olacaktır. Ama hoş bir görünüm sağlıyor. Belki de yedekte bir taç bulundurarak kullanabilirsiniz. Bu şekilde bir saç modeli tercih ederseniz çoğu gelinden farklı ve senelerce kolay kolay unutulmayacak bir gelin olursunuz.

Sonbahar Düğünü İçin Tavsiyeler adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.  Kumsal Düğünü Yapmak İsteyenlere İpuçları adlı yazı dizimize bakarak sahil düğünü için fikir edinebilirsiniz.

Duvaklı Açık Gelin Başı Modelleri

Açık gelin saç modelleri tercih edecekseniz ama duvak takmayı da düşünüyorsanız belki de aşağıdaki fotoğraflar sizin için ilham olabilir.

acik duvakli gelin basi sac
acik duvakli gelin basi sac

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi canlı çiçek tacıyla duvağınızı tutturabilirsiniz. Böylelikle doğal ve romantik saç modeli oluşturmuş olursunuz.

duvakli acik gelin basi sac modelleri
duvakli acik gelin basi sac modelleri

Çiçekler yerine taç tercihi de düşünebilirsiniz. Tamamen düz bir saç modeli düşünmüyorsanız maşa desteği ile saçlarınızın uçlarını kıvırarak hareket kazandırabilirsiniz. Yukarıdaki fotoğrafta olduğu gibi saçlarınızın üst tarafını da kabartabilirsiniz.

duvakli acik sac modelleri
duvakli acik sac modelleri

İri dalgalı saç modeliyle duvak seçimi yapabilirsiniz.

duvaklı açık gelin saçı modelleri 2019
duvaklı açık gelin saçı modelleri 2019

Özellikle sürekli açık saça alışmış kadınlar için saçlarını toplamayı kendine yakıştıramayabilirler. Özel günlerde de yine bu yönde seçim yaparak saçlarını açık bırakabilirler. Eğer saçlarınızı açık bırakmayı önemsiyorsanız bu yönde de gelinlik seçimi yapmanız gerekebilir.

Açık Gelin Saçı Hangi Gelinlik Modeliyle Tercih Edilmelidir?

Kapalı yaka gelinliğiniz var ise veya uzun kollu ise açık gelin saç modellerinden uzak durmanızı öneririm. Çünkü zaten üst tarafı kapalı olacağı için sizlerde saçınızı açık bırakarak daha da kapatmış oluyorsunuz kendinizi.

Bunun yanında straplez, kalp model gelinlik veya kare dekolte tercih edecekseniz açık saç tercihi yapabilirsiniz.

Sırt dekoltesi var iken açık saç tercihi yapmayın böylelikle dekoltenizi kapatmış olursunuz desek de V şeklinde inen -katlı kesim veya örgü gibi modeller- saç modelleri ile gayet hoş bir görünüm oluşturabilirsiniz.

farkli gelin saci modelleri
farkli gelin saci modelleri

Yukarıda gördüğünüz gibi omuz uçlarından bele kadar inen bir sırt dekoltesi var. Yapılan saç ise dekoltenin tamamını kapatmadığı için kötü bir görünüm oluşturmamış.

Romantik Gelin Saçı Modelleri

orgulu gelin saci modelleri 2019
orgulu gelin saci modelleri 2019

Yine aynı şeyi yukarıdaki fotoğrafta da görüyoruz. Açık saç modeli arasında belki de sayamayız ama ensenin yukarısında bitmediği için eklemek istedim. Sizlerde sırt dekoltenizi ve saç modelinizi bu şekilde ayarlayabilirsiniz.

iri dalgali sac modelleri 2019
iri dalgali sac modelleri 2019

Saçlarınız için iri ve salaş örgü görünümü verebilirsiniz. Yukarıdaki gibi bir gelinlik modeli ile yukarıda da belirtmiş olduğum gibi V şeklinde bir saç modeli çok hoş durmuş.

acik kabarik gelin saci modelleri
acik kabarik gelin saci modelleri

E bu fotoğrafta uzun kollu ama açık saç tercih edilmiş gibi düşünebilirsiniz fakat göğüs ve yaka kısmına baktığımız zaman açıkta olduğunu hatta kalp yaka gelinlik tercihi yapılmış olduğunu görebilirsiniz. Böyle olduğu için de kendini çok boğmamış olacaktır.

Küpe tercihini önemsiyorsanız küpenizi ön plana çıkarmak için saçın yandan ayırarak az tutam saç olan tarafı arkaya atmayı düşünebilirsiniz. Böylelikle saçınızın bir tarafı daha gür ve gösterişli görünürken diğer tarafta ise küpenizi gösterebilmiş olursunuz.

Eğer hala gelinliğe karar vermediyseniz Uzun Kollu Gelinlik Modelleri2019 Gelinlik ModelleriTransparan Gelinlik ModelleriKısa Gelin Saçı Modelleri adlı yazı dizilerimize de bakabilirsiniz.

Açık gelin saçı modelleri adlı yazı dizimizde daha fazla görsel ve daha fazla fikir edinebilmek amacıyla galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu