Reklam
Saç

Tüm Zamanların En İyisi: Kıvırcık Kısa Saç Modelleri

Reklam

Son senelerde yükselişe geçen kısa saç modelleri genellikle kıvırcık saçlı kadınlar tarafından çok da tercih edilmiyordu. Sonrasında öyle bir akım başladı ki bir çok kıvırcık saçlı kadın saçlarını kısa kestirmeye başladı. En modern görünümüyle kıvırcık kısa saç modelleri adlı yazı dizimizi sizler için hazırladık.

Kıvırcık saçlı kadınlar, kıvırcık saçın hem bakımının hem de kullanışının zor olduğunu bilirler. Mesela, sabahları uyandığınızda var olan kabarıklığı yok etmek için kullanmanız gereken saç bakım kremleri, saç köpükleri, özel olarak perma tarakları vb. daha bir sürü şeyi kullanarak güne başlarsınız. Kıvırcık kısa saç bakımı hakkında bilgi sahibi olmak için Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? adlı yazı dizimize de göz atabilirsiniz.

Her şeye rağmen, dikkat çekici buklelere sahip olmak sizi diğerlerinden farklı kılmanın yanında, seksi bir görünüm kattığı için karşı cinsin de ilgisini çekeceğini söyleyebiliriz.

Bazıları saçını uzun kullanırken; bazıları ise, “kısa candır abi“ deyip saçlarını kısa kullanmaktan yanadır. İşte tam da “ kıvırcık saçlıyım, kısa kullanmayı tercih ederim “ diyenler için işinize yarayacak kısa kıvırcık saç modelleri üzerine bilgiler verelim.

İçindekiler

1.Ters Bob Kesim Modeli

Ters Bob, arkası kısa olan ve yavaş yavaş öne geçen bir saç kesimidir. Kıvırcık saçlarınızı bu kesimle birleştirdiğinizde güzel bir görüntü elde edersiniz.

kıvırcık saçlar için ters bob
kıvırcık saçlar için ters bob

2.Açılı Bob Modeli

Açılarla hareketlendirilmiş bir bob modelinin 2020 için son derece trend olduğunu bilmelisiniz. Bu tarz kesimle de son derece sıra dışı ve farklı gözükebilirsiniz.

açılı bob kesim saç modeli
açılı bob kesim saç modeli

3. Lob Kesim Modeli

2016’da tüm dünyada popüler hale gelen lob kesimi, şimdilerde de kıvırcık saçlı kadınlar için tercih edilen modellerden biridir. Lob’un açılımına bakarsak; long of bob anlamına gelen yani; bob modelinin uzun halidir.

kıvırcık lob kesim saç modelleri
kıvırcık lob kesim saç modelleri

Model, omuz hizasında, uçları karışık ve katlı kesimle elde edilir.Bu saçı şekillendirmek için de köpük, deniz tuzu spreyi gibi ürünler kullanarak katlarınızın hacimli ve dokulu gözükmesini sağlarsınız. Her yüz şekline uyumlu olduğunu da bilmelisiniz.

4.Asimetrik Kesim Modeli

Saçınızda simetrik olmayan vuruşlarla bukleleriniz çok hoş ve tatlı görünecektir. Asimetrik kesimi saçınızın boyunda yapabileceğiniz gibi kakülde de kullanabilirsiniz.

asimetrik kesim kıvırcık saç modelleri
asimetrik kesim kıvırcık saç modelleri

5.Yuvarlak Kesim Modeli

Açık tonda saç rengine sahipseniz, yuvarlak bir saç kesimiyle göze çarpan bir duruş elde edersiniz. Özellikle açık kahverengi, karamel ve kızıl tonda olan kadınların tercih edeceği bir saç stili olduğunu söyleyebiliriz.

kıvırcık saç modelleri 2021
kıvırcık saç modelleri 2021

6.Hacimli Cool Model

Saçlarınızı saç bakım kremleri veya köpükleriyle hacimli hale getirebilirsiniz. Hem cool hem de hoş bir tarz yaratmış olursunuz. Vaktiniz kısıtlı olduğunda bu tarzla sokağa gönül rahatlığıyla çıkabilirsiniz.

hacimli kıvırcık saç modelleri
hacimli kıvırcık saç modelleri

7. Ombreli Kıvırcık Kısa Saç Modeli

Saç uçlarınıza yapacağınız ombre ile buklelerinizi daha belirgin hale getirebilirsiniz. Hangi renk ombre yapacağınız sizin tercihinizdedir.

kıvırcık saç modelleri ombre
kıvırcık saç modelleri ombre

8.Kaküllü Model

“Kakül, sadece düz saça yakışır, benim saçlarım kıvırcık “ diye düşünen kadınlar, aslında saçınızın kıvırcık, düz veya dalgalı olmasına bakarak böyle bir kanıya varamayacağınızı bilmelisiniz.

kaküllü kıvırcık saç modelleri
kaküllü kıvırcık saç modelleri

Kakül, daha çok kişilerin alnının geniş veya dar olması ile yapılıp yapılmayacağına karar verilmektedir. Kıvırcık saçlı kadınların da kakül kullanabileceğini ve aynı zamanda onları, sevimli ve tatlı bir kişiye dönüştürebileceğini söyleyebiliriz.

Daha fazla kıvırcık kısa saç modelleri görerek fikir edinmek için galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu