Reklam
Saç

Asimetrik Lob Saç Kesimi Modelleri

Reklam

Asimetrik lob saç kesimi modelleri son zamanların en moda saç modellerinden diyebiliriz. Bu model her zaman hareketli bir görünüm elde etmemize yardımcı olur. Çok tercih edilmesinin sebeplerinden birisi de hemen hemen herkesin kullanımına uyum sağlayabilmesidir.

Saçı seyrek olan kişiler, hacimli bir görünüm için de bu modeli tercih edebilirler. Omuz hizasındaki saçlar için uygulanan bu model, her zaman bakımlı bir saç görünümü yakalanmasını sağlıyor. Saçları ile çok vakit geçirmeyen ancak her zaman yapılı olmasını isteyen kişiler için ideal bir modeldir.

Katlı Asimetrik Lob Saç Kesimi Modelleri

Katlı asimetrik lob saç kesimi modeli daha modern bir görünüm kazanmamıza yardımcı oluyor. Bu modelleri genellikle saçlara bakım uygularken tercih ederiz. Saçın bir bölümü kısa kesilirken, diğer bölümlerinin de uzun bırakarak havalı bir görünüm elde edebiliriz.

asimetrik kesim saç
asimetrik kesim saç

Katlı bir görünüm elde ettiğimiz bu saç modelinde, saç uzarken aynı zamanda da besleriz. Bu nedenle yıpranmış saçlar için doğru bir seçim olacaktır.

Dağınık Asimetrik Lob Saç Kesimi Modeli

Salaş modelleri tercih eden kişiler için de dağınık lob kesim saç modeli tavsiye edebiliriz. Günlük yaşamında ağırlıklı olarak spor giyimi ya da salaş saç modelini tercih eden kişiler için uygundur.

asimetrik lob saç
asimetrik lob saç

Dağınık olması nedeni ile her zaman doğal bir görünüm elde etmeyi sağlar. Bakımlı ve doğal bir görünüm yakalamak isteyen kişiler için idealdir.

Perçemli Lob Kesim Saç Modelleri

Perçem seven kişilere uygun lob modelleri de vardır. Dağınık saç görünümü aynı zamanda perçem ile destekleyebiliriz. Ancak perçem her yüz modeline uygun değildir. Kıvırcık, düz ya da dalgalı modelleri için perçem tercih edebiliriz.

perçemli lob kesim saç
perçemli lob kesim saç

Kişilerin perçem tercih ederken yüz şekillerini dikkate alması gereklidir. Alın bölgesi dar olan kişiler için perçem yüzlerini kapatır. Ancak alın bölgesi geniş olan kişiler için perçemli lob kesim saç modelleri oldukça şık duracaktır.

Perçem Saç Kesimi ve Perçemli Saç Modelleri adlı yazı dizimize de göz atabilirsiniz.

Lob Kesim Kimlere Yakışır?

Lob kesim birçok yönden oldukça avantajlıdır. Kişiler her zaman bakımlı ve doğal bir görünüm kazanmak için lob kesimi tercih edebilirler. Yuvarlak, kare ya da oval fark etmeksizin bütün yüz modellerine uygundur. Herkese yakışması nedeni ile kullanımı oldukça yaygındır.

lob cuts for woman
lob cuts for woman

Uzun süre kalıcılığı bulunan bir modeldir. Bu modeli tercih eden kişilerin sıklıkla kuaföre gitmesi gerekmez. Özellikle günlük hayatında yoğun olan ve bakıma vakit ayıramayan kişiler lob kesim modellerini tercih edebilirler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu