Reklam
Saç

Perçem Saç Kesimi ve Perçemli Saç Modelleri

Reklam

Kadınlar saçlarında değişiklik yapmak istediklerinde önce saç boyundan kestirip, daha sonra perçem veya kakül kestirmeyi düşünürler. Perçem saç kesimi, kakülden bir tık farklıdır. Örneğin, geniş alın yapınız varsa kakül idealdir. Ancak dar veya normal bir alın yapısına perçem bir hayli yakışacaktır.

Kakül genellikle kısa veya uzun formlarda olur. Ancak perçem zaman zaman gözünüze gelir, sürekli düzeltmek zorunda kalırsınız. Eliniz sürekli saçınızdadır. Haliyle kolay kolay perçemleriniz yağlanabilir. Bunun için, kuru şampuan stoğu yapmanızda fayda var.

Her şeye rağmen yine de perçemli saç modellerin son derece havalı ve çekici durduğunu inkar edemeyiz. Bu yazımızda, uzun perçemli modeller, dağınık perçem modelleri ve yüz şeklinize göre perçemli saç modellerini bulabilirsiniz.

Uzun Perçemli Saç Modelleri

 

Genellikle uzun saçlar ve ayrıca ince telli saçlara sahipseniz, uzun perçemli modeller düşünebilirsiniz. Özellikle uzun perçem kullanmak isteyenler topuz, atkuyruğu veya açık saçlarla tamamlayabilir.

Kakül kesiminin uzamış hali diye bilinse de, perçemler zamansız ve asla modası geçmeyen trend saç kesimlerinden biridir. Hadi, siz de saçınızda bir değişiklik yapmak isterseniz kuaförünüzün yolunu tutun!

Uzun Perçem Modelleri

 

Uzun perçemli modellerde gözünüze gelen uzunlukta saç kesimi bulunuyor. Dilerseniz, perçeminizi yana doğru ayırabilirsiniz. Ayrıca uzun model perçemlere asimetrik dokunuşlar da yaptırabilirsiniz.

Uzun perçem saç kesimi

 

Perçem saç
Asimetrik perçemli saç modeli

 

Perçem saç
Uzun perçem kesimi

Yuvarlak Yüze Küt Saç ModelleriAsimetrik Lob Saç Kesimi Modelleri adlı yazı dizimize bakabilirsiniz.

Perçem saç
Yüzü çevreleyen uzun perçemler

 

Dağınık Perçem Saç Modelleri

 

Perçemleri katlı kestirerek dağınık bir hava katabilirsiniz. Saçınızın boyu ne olursa olsun bu dağınık perçem modeli sizi olduğundan sevimli ve seksi gösterecektir.

Perçem saç
Dağınık perçemli saç modeli

 

Perçem saç
Dağınık perçemler

 

Uzun ve dağınık perçemli saç modeli

 

Yüz Şekline Göre Perçem Saç Modelleri

 

Perçem kesiminin yüzünüzün şekline göre ayarlanması son derece önemlidir. Kare veya yuvarlak yüz yapınız bulunuyorsa, katlı perçemli saç modelini yaptırabilirler. Bu şekilde elmacık kemikleri ön plana çıkacaktır. Uzun ve dar yüzlere ise, kaşlara değen küt modeller uygundur.

Bunların yanı sıra, alnınız genişse perçem yerine kakül yaptırmalısınız. Daha dar bir alın yapınız varsa, rahatlıkla perçem kullanabilirsiniz.

Ayrıca yüz şekliniz yanında saç yapınıza uygun bir kesim yapılmasına da önem vermeniz gerekiyor. Örneğin kalın telli saçlara sahip olanlar, perçemlerini daha ince yani seyrek yaptırması onları daha hoş gösterecektir.

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu