Reklam
SağlıkGüncel Hayat

Bebeklerde Rezene Çayının Faydaları ve Zararları

Reklam

Bebeklerde rezene çayının faydaları ve zararları en çok bebeklerinde uyku problemi olan ebeveynlerin araştırdığı bir noktadır. Her zaman faydalı olduğu bilinen ve birçok probleme karşı çözüm olarak kullanılan bu bitkinin bebekler üzerindeki etkisi kişiler tarafından araştırılır. Yetişkinler için kullanılan bu çay, bebekler için de aynı etkiyi verir mi?

Rezene Çayının Bebeğe Faydası ve Zararı Nelerdir?

Rezene çayının bebeğe faydası oldukça fazladır. Bu nedenle kişiler bebeklerine karşı bu bitkiyi kullanmak isterler. Rezene çayının faydaları;

  1. Soğuk algınlığı, öksürük, grip gibi problemlere çözüm olarak bebeğe verilebilir. Bebeğin daha rahat nefes almasını sağlar.
  2. Kan basıncını düzene sokar.
  3. Gaz, mide ağrısı gibi sorunları hızlı bir şekilde giderir.
Bebeklerde Rezene Çayının Faydaları
Bebeklerde Rezene Çayının Faydaları

Bebeklerde rezene çayının faydaları olduğu gibi zararları olan da bir bitkidir. Bu nedenle ebeveynler bu olası zararları da bilmeli ve bebeklerine doğru bir şekilde kullanım sağlamalıdır. Rezene çayının bebeğe zararları;

  1. Cildin dökülmesine yol açabilir.
  2. Cildin kızarmasına ya da kabarmasına neden olabilir.
  3. Kusma gibi sonuçları doğurabilir.

Rezene Çayı Bebeklere Kaç Aylıkken Verilir?

Rezene çayını bebeklere vermeden önce doktora danışılması gereklidir. Bebekle ilgilenen doktora danışmadan bu tarz bitkisel ürünlerin kullanımı doğru değildir. Genelde bebeklerde gaz sancısına çözüm olarak tüketilir. Bebeklerin doğdukları andan itibaren en çok sorun yaşadığı konu gaz sancısıdır.

Uzmanlar ebeveynleri uyarıyor ve zararları konusunda bilgilendiriyorlar. Yeni doğan bir bebeğe bir ya da iki çay kaşığı şeklinde rezene çayı verilebilir. Ancak bu çayın kullanımı düzenli bir hale getirilmemelidir.

Bebeklerde Rezene Çayının Faydaları ve Zararları
Bebeklerde Rezene Çayının Faydaları ve Zararları

Uyumayan Bebeklere Rezene Çayı Verilir Mi?

Bebeklerinde uyku problemi yaşayan ebeveynler uyumayan bebeklere rezene çayı verilir mi? Diye araştırıyor ve bebeklerinin uyku problemlerine bir çözüm arıyorlar. Rezene çayının bilindiği gibi dinlendirici bir özelliği vardır. Bu nedenle uyku problemlerinde kullanılabilmektedir.

Her gün en fazla 100 ml olması koşulu ile bebeklerde rezene çayı kullanılabilir. Bebeğin ayına göre bu miktar arttırabilir. Kişiler bu miktarı arttırmak için doktorlarına danışmalı ve bir uzman görüşü almalıdır.

Bebeklerde Damak Düşmesi adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Bebeğine Rezene Çayı Verenlerin Yorumları

Bebeğine rezene çayı veren kişiler genellikle bebeklerinin sorunlarının giderildiğini ifade ederler. Rezene çayı tüketen bebekler daha rahat ve düzenli bir uyku çekerler. Ayrıca gaz problemlerini de yaşamaz ve gün içerisinde daha rahat hareket ederler. Bu nedenle bebeği için rezene çayı kullanan kişiler genel olarak olumlu yorumlar yapmışlardır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu