Reklam
MakyajDüğünGüzellik ve bakım

Buğulu Gelin Makyajı Modelleri

Reklam

Buğulu gelin makyajı, diğer adıyla dumanlı göz makyajı olarak da bilinir. Gri far veya kalem kullanımı, bu makyaj tekniğinde oldukça önemlidir. Gözlerin dikkat çekici ve büyük görünmeleri bu makyaj türü ile sağlanır. Sadece düğün için değil, özel davetlerin her birinde de buğulu makyaj teknikleri kullanabilirsiniz.

Önceleri belirli göz renklerinde kullanımı mümkünken değişen renk trendlerinin etkisiyle artık her göz rengine buğulu makyaj yapılabiliyor.

Buğulu gelin makyajı, daha gizemli ve daha etkileyici bakışlar için tercih edilmesi gereken bir makyaj tipidir. Düğün ve düğünden sonra balayı gece gezmelerinizde kendinizi bu stili kullanarak şımartabilirsiniz.

buğulu gelin makyajı örnekleri
buğulu gelin makyajı örnekleri

Buğulu Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Buğulu gelin makyajı, gözlerin daha büyük, bakışların daha alımlı gözükmesini sağlar. Gözler ne kadar koyulaştırıldıysa, dudak ve yanak çevresi o kadar daha açık hale getirilmelidir. Buğulu gelin makyajında öğrenilmesi gereken en önemli şey, renk geçişlerini tamamlamaktır.

Her zaman bu geçişler açıktan koyuya ilerletilir. Mavi gözlü kadınlar, gri, siyah veya pembe renkleri kullanabilirler. Yeşil gözlülerin asıl tercihi gri olmalıdır. Bunun dışında toprak rengi tonlarını da kullanabilirler. Kahverengi gözler, uçuk pembe tercih ederlerse yanılmazlar. Toprak tonları, kahve gözlere de yakışan güzel bir tondur.

buğulu gelin makyajı nasıl yapılır
buğulu gelin makyajı nasıl yapılır

Göz kapaklarınıza likit olmayan bir göz bazı uygulamalısınız. Gözünüzün üzerine kalem ile tercih ettiğiniz bir renkte kalın bir çizgi çekiniz. Bu çizgiyi fırçayla dağıtınız. Göz içlerinize ve alt kirpiklerinizin dışına, hafifçe kalem çekiniz. Bu kalem çekme işine alışınca, göz altlarınıza kalem değil, far çekmeye başlayabilirsiniz.

Far, daha doğal bir görünüm katacaktır. Kalemin üstünden, dikkatle aynı uygulamayı far yardımıyla yapmanızın ardından maskara yardımıyla son dokunuşları yapıp, buğulu gelin makyajını sonlandırabilirsiniz.

gelin makyajı örnekleri
gelin makyajı örnekleri

Göz makyajını tamamladığımıza göre, buğulu gelin makyajı için kalan adım, yüz çevresi adımıdır. Likit fondöten ya da ihtiyaca göre BB veya cc krem yüzünüze sabitleyici görevi görecektir. Ruj ve allık tonunuz mümkün olduğunca açık olmalıdır. Dudak çevresi kalemi ve parlatıcı seçiminde serbestsiniz.

dumanlı gelin makyajı modelleri
dumanlı gelin makyajı modelleri

Gözünüzü çok gölgelemeden, makyajınızı tamamlayınız. Biliyoruz, koyu ruj iddialı dudakların vazgeçilmezidir. Ama gözlerinizdeki seksi bakışı öne çıkarmak için bunca çileyi çektiğiniz için, dudaklarınızı biraz daha çekimser bırakmalısınız.

Buğulu Göz Makyajı Örnekleri

Sade makyaj isteyen fakat gözlerinin güzelliğini ortaya çıkartmak isteyen kadınların tercihi buğulu göz makyajını tercih etmekten geçiyor.

buğulu gelin makyajları

Özellikle renkli gözlü kadınlarda göz renginin ortaya çıkarması için tercih edilebildiği söylenirken koyu göz rengine sahip kadınlar ise seksi ve çekici bakışlara sahip olmak için sıkça tercih etmek istiyorlar.

dumanlı göz makyajı
dumanlı göz makyajı

Gelin makyajı olduğu için gözlerinizde simli farlara yer vererek koyu dumanlı göz makyajı tercih edebilirsiniz. Fakat göz kapaklarında ışıltı istemiyorsanız mat renkler de kullanabilirsiniz. Bunun yerine yukarıda görmüş olduğunuz gibi highlighterı daha ışıltılı olarak tercih edebilirsiniz. Buğulu gelin makyajı modelleri arasından seçiminizi yapacaksanız özellikle ruj, allık gibi ürünleri fazla koyuya kaçmadan soft renklerle taçlandırmak gerekiyor. Salon düğünlerinde, kumsal düğünlerinde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Kumsal Düğünü Yapmak İsteyenlere İpuçları adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Daha fazla görsel için galerimizi ziyaret ederek, sizler de bu özel gününüzde hangi tonları tercih edebileceğinizi, hangilerinin kendinize yakışacağını fotoğraflarımıza bakarak çıkarımda bulunabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu