Reklam
DüğünGüncel HayatModaSaç

Kumsal Düğünü Yapmak İsteyenlere İpuçları

Reklam

Artık sizde kapalı düğün salonlarından sıkılmadınız mı? Düğün salonu yerine ‘benim düğünüm bir farklı olsun’ diyenler için kumsal düğünü yapmak isteyenlere ipuçları adlı yazı dizimizi hazırladık. Kumsal düğünü yapmak isteyenler için gelinlik ve damatlıktan süslemelere hatta davetiyelere kadar minik minik yer vermek istedik.

  1. Davetiye ve Davetli Listeleri

Aslında çoğu kişinin hayallerini süsler kumsal düğünleri. Gel gör ki düğünün gerçekleştiği oranlara bakarsak pek az bir kesim sahil düğününü tercih etmiştir. Peki ya bunun sebebi ne? Neden hayallerinizde kumsal düğünü yapmak var iken bambaşka bir şekilde düğününüzü gerçekleştiriyorsunuz?

kumsal dügünü davetiyesi
kumsal dügünü davetiyesi

İlk olarak yer verdiğimiz davetli listesi belki de bunun bir sebebi olabilir. Genellikle Türkiye’de düğünler kalabalık oluyor. Hatta ‘ne kadar çok kalabalık olursa o kadar iyi olur’ düşüncesi de var. Fakat bir sahil düğününde ne kadar çok bu geniş kitleyi azaltırsanız bir o kadar iyi. Yakın akrabalar ve samimi olunan arkadaşlar sizce de yeterli değil mi?

Eğer çok geniş bir çevreniz var ise veya ailenizin görüşü bu yöndeyse ya hayallere sıkı sıkıya tutunup; bırakmayacaksınız. Ya da sahil düğününe veda ederek konseptinizi değiştirmek zorunda kalacaksınız.

sahil dügünü davetiyesi
sahil dügünü davetiyesi

Düğününüzü kumsal düğününde yapacağınız kesinleştiğinde ise davetiyeleri de bu doğrultuda uygun seçerek; misafirlerinizi de davetiye de bu konseptte olacağı hakkında bilgilendirmeniz gerekiyor.

2. Düğünde Verilecek İkramlar

Yine konsepte uygun olarak deniz mahsülleri tercih etmekte fayda var. Eğer yemekli bir organizasyon düşünüyorsanız balık, meze, karides vb. ürünler tercih edebilirsiniz.

sushi ikram
sushi ikram

3. Sahil Düğünü Mekanı Süsleme

Mekanın süslenmesi de düğünde en önemli noktalardan diyebiliriz. Kumsal düğünü konseptine uygun olarak midye kabukları, çakıl taşları, deniz kabukları ile masalarınızı süsleyebilirsiniz.

kumsal dügünü süslemeleri
kumsal dügünü süslemeleri

Akşam için ise sarı minik ışıklar veya cam içindeki mumlardan da destek alabilirsiniz.

4. Kumsal Düğününe Uygun Müzik

Bu romantik havayı dağıtmayacak tarzda müzik seçimi önem taşıyor. Üstelik dalga seslerinin baskın gelmemesini istiyorsanız ses sistemlerini önceden buna göre ayarlayabilmek önemli.

5. Kumsal Düğününde Gelinlik ve Saç Nasıl Olmalı?

Düğünün baş rol oyuncusu olarak bütün gözlerin sizlere çevrildiği mekanda gelinlik ve saçın dikkatle seçilmiş olması gerekiyor. Yine kabarık bir gelinlik ve kabarık ve şaşaalı bir saç bu konsepte uygun olamayacaktır tabii ki.

sahil dügünü icin gelinlik
sahil dügünü icin gelinlik

Dilerseniz kısa bir gelinlik de tercih edebilirsiniz. Fakat benim naçizane görüşüm uzun ve sade bir gelinlikten yana. Uçuş uçuş rahat gelinlik modeli tercih edebilirsiniz. Gelinliğin altına giyilecek olan ayakkabıya gelirsek de sakın topuklu ayakkabı düşünmeyin. Kumsal düğünü için ideal bir seçim olamayacaktır. Bunun yerine ayaklarınızın rahat edeceği sandalet tercihiniz olabilir. Düğünün ilerleyen saatlerinde bu sandaletleri bile bir kenara atsanız eminim absürt karşılanmayacaktır. 🙂

kumsal dügünü icin gelinlik
kumsal dügünü icin gelinlik

Saç için ise doğal bir görünüm verilmiş saçların kullanılması sizlere zarif ve hoş bir görünüm sağlayacaktır. Eğer rüzgarlı bir gün ise veya çabuk dağılan saçlarınız var ise toplu bir saç modeli seçimi daha iyi olacaktır. Örgülü Gelin Saçı Modelleri ve Sade Gelinlik Modelleri yazı dizimize de bakabilirsiniz.Kumsal düğünü yapmak isteyenlere ipuçları adlı yazı dizimiz umarım sizler için faydalı olmuştur.

Daha fazla ayrıntı için galerimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Bol aşklı günleriniz olsun.

Hoççakalın 🙂

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu