Reklam
SaçGenelGüzellik ve bakım

Çocuk Saç Modelleri

Reklam

Misafirliğe, okula özellikle düğün gibi özel günlerde kız çocuk saç modelleri görsellerinden yararlanarak; istediğiniz saç modelini rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Kısa saçtan uzun saça birbirinden farklı saç modellerini sizler için bir araya getirdik.

Kız Çocuk Saç Modelleri

Kızınız gördüğü genç kızlardaki saç modellerinden hatta çizgi filmlerdeki prenses saç modellerine kadar istekleri bitmeyebilir. Bunun yanında sizinde özellikle küçükken vakit gegçirdiğiniz bir kız kardeşiniz yoksa saç modelleri yapabilme konusunda bildikleriniz sınırlı olabilir.

Bu yazı dizimizde kız çocukları için farklı yerlerde kullanmalık saç modellerini bir araya getirerek; fikir oluşturmayı amaçladık.

cocuk icin gunluk sac modelleri
cocuk icin gunluk sac modelleri

Her gün aynı saçı yapmaktan kızınız bıktıysa işte yeni saç modelleri… Tabi ki bütün bunları yaparken çocuğunuzun istekleri ve rızası önem taşıyor. Eğer açık saç seviyorsa fakat saçların önüne gelmesinden rahatsızsa yukarıdaki gibi saç modelini çok kısa sürede yapabilirsiniz.

en sevimli cocuk saci modelleri
en sevimli cocuk saci modelleri

İşte sıradan bir günde rahatlıkla yapabileceğiniz kolay çocuk saç modelleri…

cocuklar icin okul saci modelleri
cocuklar icin okul saci modelleri

Okula giderken yapılabilecek saç modellerine gelirsek iki tarafına ayırdığınız saçı at kuyruğu olarak kullanabilirsiniz. At kuyruğu yaptıktan sonra iki tutamı da örebilirsiniz. Veya ister örgülü ister örgüsüz biçimde iki tutamı da topuza çevirebilirsiniz.

Düğün İçin Çocuk Saç Modelleri

Zıplarken, koşarken rahat edebilmesi için özellikle sıcak havalarda çocuklar için toplu saç modelleri tercih ediliyor. Hem hoş bir görüntü hemde çocuğunuz için rahatlık önemli diyorsanız topuz saç modelleri düşünebilirsiniz.

cocuk saci modeli
cocuk saci modeli

Eğer evde rahatlıkla yapabileceğiniz çocuk saç modeli istiyorsanız minik lastiklerle tutturulan böyle bir saç modeli deneyebilirsiniz. Daha öncesinde almış olduğunuz rengarenk tokalar arasından kıyafetle uygun olan renkleri seçerek tutturabilirsiniz.

Çocuklar İçin Topuz Saç Modelleri

Düğünlerde çocuk, genç, yaşlı fark etmeksizin topuzlara çok sık rastlayabiliyoruz. Özellikle düğünlerde çocuklar için oldukça ideal bir seçim olduğunu söyleyebilirim.

cocuk icin sac modelleri
cocuk icin sac modelleri

Eğer özel bir gün için topuz modeli tercih edecekseniz topuz ve örgüyü bir arada deneyebilirsiniz.

orgulu topuz modelleri
orgulu topuz modelleri

Kız çocuk saç modellerine yaraşır biçimde minik bir fiyonk ile de saçı taçlandırabilirsiniz. Bu detay oldukça sevimli gözükecektir. Unutmayın minnie mause’da da kırmızı bir fiyonk var 🙂

kiz cocuklari icin topuz modelleri
kiz cocuklari icin topuz modelleri

Çocuk İçin Kısa Saç Modelleri ve Yapılışları

Özellikle yaz aylarının gelmesiyle beraber uzun saçlar git gide kısaltılıyor. Yetişkin insanlar dahi sıcağa dayanamıyorken çocuklar için yaz aylarında kısa saçın kullanımı çok daha kolay oluyor. Gerek bakımı gerek kolay şekil verilebilirliği için kısa saçlarda tercih edilebilir.

Fakat iş saç modellerinin yapımına geldiğinde eğer saç çok kısa ise toplamakta zorlanıyor olabilmeniz oldukça normal. Bu yüzden saçları kestirirken toplanabiliyor oluşuna ayrı olarak dikkat etmek gerekebiliyor.

cocuk icin kisa sac ve yapilislari
cocuk icin kisa sac ve yapilislari

En kolay saç modeli özellikle saçlar kısa ise at kuyruğu oluyor sanırım. Eğer tek bir at kuyruğu olarak toplanmayacak şekilde kısa ise minik lastik tokalarla saçı farklı yerlerden tutturabilirsiniz.

cocuk icin kisa sac modelleri
cocuk icin kisa sac modelleri

Öncelikle ortadan zikzak olarak ayırdığınız saçı minik lastik tokalarla tutturuyorsunuz. Ardından tel toka desteğiylede minik saçların çıkabileceği yerlere tokaları tutturabilirsiniz.

Çocuk saç modelleri yazı dizimiz umarım hem sizin hem de çocuğunuzun beğenisini kazanabilmiştir. Daha fazla görsel için galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Hoççakalın 🙂

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu