Reklam
Güzellik ve BakımGüzellik ve bakım

Regl Külodu Nedir? | Regl Külodu Hakkında Her Şey

Reklam

Yenilikçi bir konsepte sahip regl külodu, feminist hijyenik devrimin simgesidir. Aynı zamanda adet külodu olarak da adlandırılır. Kullanımı çok kolay ve çok pratiktir. Bu iç çamaşırı tekrar kullanılabilir, kokusuz, estetik ve sağlığınız için herhangi bir risk içermeyen her şeye sahiptir.

Konfor faktörü ve sızdırmazlığın ötesinde, regl destek külotları hem ekolojik olarak sürdürülebilir hem de ekonomik olarak akıllı bir seçim olarak popülerlik kazanıyor. Tamponlardan daha az tahriş edici, hijyenik pedlerden daha rahat ve adet kabı kullanmaktan daha az dağınık bir çözüm arıyorsanız bunları deneyin.

Regl İç Çamaşırı Nedir?

Adet dönemi iç çamaşırları, adet döneminiz boyunca tampon veya ped gibi tek kullanımlık koruma ürünlerinin yerini almak için giymeniz için tasarlanmış iç çamaşırlardır. Ancak bazı kadınlar adet dönemi iç çamaşırlarını yalnızca hafif akışlı günlerde, daha ağır akışlı günlerde yedek olarak kullanmayı tercih ederler. Normal iç çamaşırı gibi görünen ve hissedilen şekilde üretilen adet külotları, adet kanını emmek için ekstra katmanlar ve kasık bölgesinde özel kumaşlar ile yapılır. Onları yıkayın, yeniden giyin ve tekrar yıkayın. Bunlar tüm döngü boyunca yeniden kullanılabilir bir seçenektir.

Bir kez giydikten sonra, emici bölge nedeniyle 12 saate kadar tek bir külot korumasına ihtiyacınız var. Gizli ve kompakt adet külotunuzu çantanıza koyun ve her yerde, okulda, ofiste veya tatilde yanınızda taşıyın, güvende ve kendinden emin hissedin. Regl iç çamaşırınız kompakt, dayanıklı yıkanabilir dokudan oluşur ve sıradan pedlerin aksine birçok kez tekrar kullanılabilir.

menstrual panties 2022
menstrual panties 2022

Oysa dünyada her yıl 45 milyar plastikten oluşan adet atığı üretilmektedir. Bu atıklar kirletici ve arıtılması pahalı olsa da, adet külotları muhtemelen 5 ila 7 yıl arasında birkaç yıl kullanılabilir. Daha sorumlu ve ekolojik tüketim ile mükemmel uyumludur.

Menstrüel külotlar özellikle regl kabı gibi iç koruma konusunda rahat olmayan veya bunları kullanamayan genç kızlar ve kadınlar tarafından beğenilmektedir.

Adet külotu, adet akışını vajina içinde tutan dahili koruyucu olmadığı için toksik şok sendromu riski yoktur.

Regl Külodu Avantajları

Adet iç giyim birkaç katmandan oluşmasına rağmen, yenilikçi hijyen teknolojisi sayesinde bunu kullananlar, katmanları hiç hissetmez ve normal adet pedlerinin normal katmanlarından daha incedir. Bu nedenle adet külotları çok rahattır.

regl külodu kullananlar
regl külodu kullananlar

Güvenli yapısı ve sağlık açısından risk oluşturmaması nedeniyle adet külotu, leke bırakmaz, sızdırmaz, süper emici, nefes alabilen yüzeye sahip, kokusuz ve yıkanabilirdir.

Regl külodu
adet külotu

Regl iç çamaşırları normal iç çamaşırları gibi görünecek ve hissedilecek şekilde tasarlanmıştır. Ancak kasık bölgesinde adet kanını emmek için ekstra katmanlar ve oldukça emici kumaşlar bulunur. Genellikle, her biri belirli bir adet döngüsü içinde farklı zamanlarda giyilmek üzere tasarlanmış çeşitli emicilik seviyelerinde sunulurlar. Tek bir iç çamaşırı bir ila dört tampon değerindeki akışı herhangi bir yerde tutabilir. Bu nedenle kullanıcıların kişisel akışa bağlı olarak bir döngü içinde ihtiyaç duydukları çift sayısını keşfetmeleri için denemeler yapmaları önerilir.

Regl Külodu Nasıl Yıkanır?

Temizlik dönemi iç çamaşırları oldukça basittir. Kullanımdan hemen sonra bunları soğuk suda durulamanız, ardından hassas bir döngüde makinede 15-30 derecede yıkamanız ve ardından havayla kurumaya bırakmanız önerilir.

Regl iç çamaşırları genellikle leke tutmaz ve kokusuz olacak şekilde tasarlanmış olsa da eğer herhangi biri endişeleriniz varsa, makinede yıkamadan önce onları sirke-su karışımına batırabilirsiniz.

Tampon Ped Nedir? Nasıl Kullanılır?

Adet Geciktirici Hakkında Merak Edilen Her Şey

Adet Kabı Nasıl Kullanılır, Adet Kabı Zararlı Mı?

Polikistik Over Bitkisel Tedavi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu