Reklam
Saç

Dalgalı Kısa Saç Modelleri

Reklam

Kadınların vazgeçemediği model olan dalgalı kısa saç modelleri hakkında görselleri sizler için bir araya getirdik. Belirli dönem aralıklarından sonra tekrar tekrar moda haline gelen bu saç modeli zamana karşı direnmeyi çok iyi biliyor.

Dalgalı Kısa Saç Modelleri 2018

2018 senesinde kısa saç modelleri oldukça ön plana çıkmaya başladı. Özellikle çene hizasına gelen uzunluktaki saçlar oldukça sık tercih ediliyor. Daha çok doğal ve biraz salaş saç modeli arayışındaysanız dalgalı saçlar tam sizler için.

kısa dalgalı saç
kısa dalgalı saç

Yukarıdaki gibi bir model tercih etmek biraz cesaret gerektirse de özellikle kemikli yüz hatlarına sahipseniz sizlere oldukça yakışacağından şüphe yok.

hilary duff bob kesim
hilary duff bob kesim

Kısa saç modelleri arasından tercih yapmanın en güzel tarafı sanırım dışarı çıkacakken oldukça az bir uğraş gerektirmesi oluyor. Eğer düz bir saçınız var ise ve memnunsanız sadece 1-2 fırçalamayla saçlarınız şekle giriyor. Eğer dalgalı modeller istiyorsanız bu durum biraz daha uğraş isteyebiliyor. Yine de uzun saç kadar vakit istememesi açısından oldukça tercih edilebilir.

ışıltılı dalgalı kısa saç
ışıltılı dalgalı kısa saç

Saçlara ışıltı attırmak veya ombre yaptırmak da değişiklik yaratmak isteyenler için tercih edilebilir.

dalgali kisa sac
dalgali kisa sac

İster bir köpük yardımıyla saç uçlarından yukarıya doğru şekil ver. İster maşa desteği ile iri dalgalara sahip ol!

kaley cuoco hair style
kaley cuoco hair style

Eğer tutam tutam dalgalar istiyorsanız maşa sonrası direk kullanabilirsiniz. Fakat gün için saçlarınızın daha doğal bir görünüme kavuşması için kalın dişli tarak yardımıyla dalgaları tarayabilirsiniz.

Dalgalı Kısa Saç Modelleri Bob Kesim

Çene hizasında kesilen küt saç modellerine Bob kesim saç modeli deniyor. Bir çok ünlü tarafından da çok fazla tercih edildiğini belirtmeliyiz.

vanessa hudgens dalgali sac
vanessa hudgens dalgali sac

Hudgens’te de görüldüğü gibi bu saç kesimlerinde özellikle sırtı açık elbiseler çok yakışıyor. Sırtınızı öne çıkarmak istiyorsanız bu şekilde bir saç modeli de etercih edebilirsiniz.

Dalgalı Kısa Katlı Kesim Saç Modelleri

Katlı kesimlerinde saç açısından daha sağlıklı olduğu söyleniyor. Hatta daha kolay şekil verildiği ve kırıkları azalttığı da kuaförler tarafından söyleniyor. Üstelik bu saç modeli ile yüzünüzü daha da küçük gösterebilirsiniz.

dalgalı kısa saç
dalgalı kısa saç

Kısa dalgalı saç tercihiniz ise katlı kesimi de deneyebilirsiniz. Katlı kesim saçınızın olduğundan daha gür ve sağlıklı gözükmesini destekleyecektir. Bu sebeple ince telli saçlara sahip kadınlara özellikle tavsiye ediyorum.

kısa katlı kesim saç modelleri
kısa katlı kesim saç modelleri

Fakat çok kısa kattan başlarsanız tekrar aynı saç hizasına gelinmesini beklemek biraz yorucu olabiliyor. Kimi zaman şekil vermekte bile zorlandığımız zamanlar olabiliyor.

kaküllü kisa sac modelleri
kaküllü kisa sac modelleri

Kakül için de aynı şeyi söyleyebiliriz. Dalgalı veya kıvırcık saçlara kakül kestirmek de yakışıyor. Fakat aynı hizaya getirmek biraz zor olabiliyor. Aynı zamanda kısa olduğu için kabarık durabiliyor ve şekil vermesi biraz zaman alabiliyor.

Dalgalı kısa saç modelleri için daha fazla görsel görmek isterseniz galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Hoççakalın 🙂

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu