Reklam
GenelSaç

Sezonun Gözdesi Küt Saç Modelleri 2024

Reklam

Eski zamanlarda oldukça moda olan küt saç, son zamanlarda da yine trend olmuş durumda. Sokakta da etrafımıza baktığımızda önceleri çok nadir olarak rastladığımız bu model, 2024 senesinin modası olarak birçok kadının saç modeli tercihi arasında. Belki aramızda imaj değişikliğine gitmek olursa tercihini küt saç modelleri 2024 trendleri arasından yapmak isteyenler olabilir.

düz küt saç modeli
düz küt saç modeli

Küt saç modelleri 2024 senesinde birçok farklı saç stilleri yer alıyor. Aşağıda başlıklar halinde bu farklı saç modellerini sizler için derledim.

küt katlı düz saç modeli
küt katlı düz saç modeli

 

küt saç kimlere yakışır
küt saç kimlere yakışır

İçindekiler

Kısa Küt Saç Modelleri 2024

kısa küt saç modelleri
kısa küt saç modelleri

Genellikle çene hizasına uzanan kısa küt saç modeli, uzun yüzlü kadınlar tarafından tercih edilen bir model. Temizleme açısından da yine kısa saçın kolay yıkanabilir olunması size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Dalgalı Küt Saç Modelleri

dalgalı küt saç modeli
dalgalı küt saç modeli

Saç şekliniz dalgalı ise özellikle küt kestirerek oldukça havalı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Yine düz küt saçınızdan sıkıldıysanız kalın maşa yardımıyla dalgalı küt saç modeli bir saç tarzına kavuşabilirsiniz.

Dalgalı Kısa Saç Modelleri yazı dizimize bakabilirsiniz.

Katlı Küt Saç Modelleri

Katlı saç modeli de yine son zamanların modası haline gelmiş durumda. Tek dezavantajı ise bu katlı kesimden sıkıldığınız zaman saçınızın aynı hizaya gelmesini bekleyeceksiniz veya en kısa saçınıza göre diğer uzun kalan saçlarınızı da kısaltacaksınız.

küt katlı düz saç modeli
küt katlı düz saç modeli

Kat Kat Saç Kesimi Modelleri yazı dizimize bakarak fikir edinebilirsiniz. Son zamanlarda perçemli saç modellerinin de göz bebeği haline geldiğini eklemek gerek. Saçlarınızı topladığınızda özellikle perçemin kalması alnı geniş kadınlar için çok da hoş duracaktır.

Uzun Küt Saç Modelleri 2024

uzun küt saç modelleri
uzun küt saç modelleri

Küt uzun saç modeli, uzun bir yüze sahip olanların yanın da yuvarlak yüzlülerin de küt modelleri arasında en çok tercih edilen model olduğunu söyleyebiliriz. Küt saç modelleri 2024 arasında en moda olanlar arasında uzun küt saç modelini de söyleyebiliriz.

Asimetrik Küt Saç Modelleri

Asimetrik saç kesimi, genellikle arkası kısa enseyi açıkta bırakan ve saçın ön kısımlarına doğru gittikçe uzunlaşan bir modele sahip.

bob haircut 2023
bob haircut 2024

Özellikle yaz sıcaklarında enseye saç gelmemesi açısından rahat edeceğinize şüphe yok.

Kaküllü Küt Saç Modelleri

kaküllü küt saç modelleri
kaküllü küt saç modelleri

Son zamanlarda yine kakül kadınların tercih ettikleri modeller arasında. Genellikle geniş alınlı kadınlar tarafından tercih edilen kakül küt saça da oldukça havalı bir görünüm kazandırıyor.

Permalı Küt Saç Modelleri

 

permalı küt saç modelleri
küt permalı saç modelleri

Perma Saç Modelleri yazı dizisinde permanın avantaj ve dezavantajlarını sizler için derleyerek, saç modellerine yer verdik.

Saçında büyük bir değişikliğe gitmek isteyen kadınlar için oldukça farklı bir model. Saça hem perma yaptırmak hem de saçı küt kestirmek cesaret istiyor. Fakat bu cesareti kendinizde bulduğunuzda belki de vazgeçemeyeceğiniz bir saç modeline kavuşacaksınız.

Permayı yakın zamanda yaptırmamış pek çok kadın bakımının oldukça zor olduğunu ifade edecektir. Oysa ki artık kıvırcık saçlar için o kadar güzel bakım ürünleri var ki. Bunların desteği ile hacimli ve bakımı kolay saçlara kavuşabilirsiniz. Perma yaptırmış bir arkadaşım düz saça göre daha bile kolay olduğunu söylemişti. Bunun sebebini ise duştan çıktığı zaman hiç taramaya dahi ihtiyaç duymadan bakım kremi kullanarak dışarı çıkmaya hazır hale geldiğini ifade etmişti.

perçemli küt saç modeli
perçemli küt saç modeli

Sezonun favori küt saç modelleri senesine damgasını vurmuş modellere yer vererek, imaj değişikliği yaratmak isteyen kadınlara farklı çeşitler sunmak istedik. Size en çok yakışacağını düşündüğünüz modeli keşfetmeniz dileklerimle…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu