Reklam
Eğlence

Discord Aktif Geliştirici Rozeti Nasıl Alınır?

Reklam

Discord rozetleri, platformdaki deneyiminizi geliştirirken avantajlar ve özellikler kazanmanın eğlenceli bir yoludur. Discord kullanan bir geliştiriciyseniz, Discord aktif geliştirici rozeti talep etmek muhtemelen kolay olacaktır. Tek ihtiyacınız olan, son 30 gün içinde çalışan bir uygulamadır ve geliştirici portalında talep edebilirsiniz. Diğer rozetler daha da az çabayla gelir ve profilinizin öne çıkmasını sağlar.

İçindekiler

Discord Aktif Geliştirici Rozeti Nedir?

Aktif geliştirici rozeti, Discord forumunda kullanabileceğiniz uygulama geliştiricileri için bir tanınma işaretidir. Rozeti alırsanız, durumunuzu Discord’daki diğerlerinden benzersiz bir şekilde belirlemek için profilinizin yanında gösterilecek ve kullanıcılar geliştiricilerden herhangi bir ipucuna veya yardıma ihtiyaç duyarlarsa sizinle iletişime geçecektir. Aktif Geliştirici rozeti ayrıca Discord kullanıcıları için bir ödüllendirme sistemine sahiptir.

discord aktif geliştirici rozeti
discord aktif geliştirici rozeti ne demek

Bir geliştiriciyseniz ve profilinize bakarak herkesin bunu bilmesini istiyorsanız, önce uygun olduğunuzdan emin olmalısınız. Discord kullanıcıları, doğrulanmış veya doğrulanmamış en az bir aktif uygulamaya sahipse koşulları karşılar. Platform, uygulamayı yalnızca son 30 gün içinde bir komut aracılığıyla kullandıysanız “etkin” olarak kabul eder.

Discord Aktif Geliştirici Rozeti Alma

Discord Aktif Geliştirici Rozeti almak için aşağıdaki adımları izleyin:

  • Yeni bir uygulama oluşturun.
  • Bot jetonunu sıfırlayın ve panoya kopyalayın.
  • Bir bot oluşturmak için “ BotGhost ” resmi web sitesini ziyaret edin.
  • Komut geçişini açın ve davet edin.
  • Rozeti almak için “ /activedevbadge ” komutunu çalıştırın.

1. Adım: Discord Geliştirici Portalını Açın

Başlangıçta, “ Discord Geliştirici Portalı ”nı açın, “ Uygulamalar ” sekmesine gidin ve “ Yeni Uygulama ” düğmesine tıklayın :

2. Adım: Yeni Bir Başvuru Yapın

Ardından, ekranınızda küçük bir bilgi istemi penceresi belirecek, onay kutusunu işaretleyerek yeni uygulama adını, kabul edilen şartları ve hizmetleri belirtin. Ardından, ” Oluştur ” düğmesine basın. Buraya “ Aktif Geliştirici Rozeti(BotGhost) ” ekledik :

3. Adım: Jetonu Sıfırlayın

Şimdi, yeni oluşturulan uygulama ayarlarına yönlendirin, “ Bot ” sekmesini açın ve “ Jetonu Sıfırla ” düğmesine tıklayın :

Sizden bot jetonunu sıfırlama onayını isteyecek, bunu yapmak için ” Evet, yap ” düğmesine basın.

4. Adım: Bot Jetonunu Kopyalayın

Bunu yaptıktan sonra, daha sonra kullanmak üzere bot jetonunu kopyalamak için ” Kopyala ” düğmesine tıklayın :

5. Adım: Bir Bot Oluşturun

Şimdi, kodlamadan bir bot oluşturun, “ BotGhost ” resmi web sitesine gidin ve “ Create a Bot ” butonuna tıklayın. Ardından, kopyalanan bot jetonunu verilen giriş alanlarına yapıştırın ve ” Bot Oluştur ” düğmesine basın:

6. Adım: Aktif Geliştirici Rozetini Seçin

” Modül ” sekmesinden ” Aktif Geliştirici Rozeti “ni bulun ve üzerine tıklayın:

7. Adım: Aktif Geliştirici Rozeti Komutlarını Etkinleştirin

Ardından, ” Aktif Geliştirici Rozeti Komutları ” geçişini açın. Ardından, sol taraftaki menüden “ Davet Et ” seçeneğine basın ve sunucunuza ekleyin:

8. Adım: Sunucu Seçin

Sunucu adını belirterek yeni oluşturulan botu Discord sunucunuza davet edin. Örneğin, “ Community Server ” sunucusunu belirledik :

Bunu yaptıktan sonra “ Devam Et ” düğmesine tıklayın :

Adım 9: Botu Yetkilendirin

Şimdi, yeni oluşturduğunuz bot için gerekli izinleri verin ve “ Yetkilendir ” düğmesine tıklayın :

Doğrulama için güvenlik kodunu işaretleyin.

Son olarak, Discord uygulamasına gidin, ilgili sunucuyu açın ve verilen komutu çalıştırın:

/activedevbadge

Not: Yukarıda verilen komutu çalıştırdıktan sonra 24 saat bekleyin ve ardından Aktif Geliştirici Rozetinizi almak için bağlantıyı açın.

Çözüm

Aktif geliştirici rozeti, Discord forumunda kullanabileceğiniz uygulama geliştiricileri için bir tanınma işaretidir. Bu rozeti almak için “Discord Geliştirici Portalı”nı açın ve yeni bir başvuru yapın. Ardından bot jetonunu sıfırlayın ve panoya kopyalayın. Ardından, herhangi bir kod olmadan bot oluşturmak için “ BotGhost ” resmi web sitesini ziyaret edin, kopyalanan bot jetonunu yapıştırın ve yeni bir bot yapın. Bundan sonra, komutları etkinleştirin ve Discord sunucusuna davet edin. Son olarak “ /activedevbadge ” komutunu çalıştırın ve 24 saat bekleyin.

Discord Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Discord İsim Önerileri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu