Reklam
SaçDüğünEğlenceGenel

Yandan Örgülü Saç Modelleri

Reklam

Kadınlar için pratik olması ve neredeyse her saç çeşidine yakışması ile yandan örgülü saç modelleri vazgeçilmezdir. Uzun saçtan kısa saça, ince telli saçtan kalın telli saça her saç karakterinde mükemmel kompozisyonlara neden olmaktadır. Basit olmasının yanında oldukça da göz alıcı olan yandan örgülü saç modelleri, girilen her ortamda farklı bir hava yansıtmaktadır.

“Yandan örgülü saç modelleri nasıl yapılır?” sorusunun cevabını aşağıda belirtilen, birbirinden farklı saç modellerinin açıklamalarında bulabilirsiniz.

İçindekiler

Yandan Basit ve Rahat: Salaş Saç Örgüsü Modelleri

farklı saç örgü modelleri
farklı saç örgü modelleri

Örgü uygulamasını saçınızın yan tarafına uygulayın. Uygulamanın ardından eşit olacak derecede örgüleri genişletmeye başlayın. Bu işlemi salaş bir görüntü oluşana kadar sürdürün.

kısa saça örgü modeller,i
kısa saça örgü modelleri

Özellikle kısa saçlı kadınlarda saçın tamamını örgü yapmak neredeyse imkansızdır. Örgüyü seviyorsanız kısa saçlı da olsanız pratik örgülerden yapabilirsiniz. Saçınızın üstünden alacağınız bir tutamı iri bir şekilde ördükten sonra örgüleri gevşeterek yukarıdaki gibi saç modeli oluşturabilirsiniz.

Saçın uç kısmını ise daha estetik bir görüntü olması adına açık saçınızın arasına iliştirebilirsiniz.

Sıkı Yandan Örgülü Saç Modeli: Egzotik

yandan sıkı örülmüş saç örgü
yandan sıkı örülmüş saç örgü

Yan bölgedeki saçlardan belirli bir kısım saçı ayırdıktan sonra kalan saçları diğer yöne doğru konumlandırın veya bağlayın. Ayırdığınız bölgeye sıkı olacak şekilde örgü uygulayın. İşlem bitiminde karşınızda egzotik ve oldukça çekici bir yandan örgülü saç modeli olacak.

tarz saç modelleri 2020
tarz saç modelleri 2020

Özel günlerde hep aynı saç modelini yapmaktan sıkıldıysanız yukarıdaki gibi havalı bir saç modeli de tercih edebilirsiniz.

Taç Örgü Modelleri: Prenses

 

örgüden taç saç modelleri
örgüden taç saç modelleri

Taç örgü modelleri ise sizleri tam bir prensese dönüştürecek saç modeli diyebiliriz. İster sıkıca tolansın ister salaş bir görünüm oluşturun. Uçuş uçuş elbiseler ile harika bir uyum sergileyecektir.

taç örgü saç modelleri
taç örgü saç modelleri

 

Saçı Kısa Olanlar İçin: Tarz Saç Örgü Modelleri

Sanılanın aksine, kısa saçlar da örgü ile oldukça güzel görüntülere sahne olur.

kısa saç için örgü modelleri
kısa saç için örgü modelleri

Yandan örgülü saç modelleri, saçı kısa olan kadınlar için oldukça tercih edilir modellerdir. Örme mantığı uzun saçtaki basit örme ile aynıdır. Yan tarafınızı çok sıkı olmayacak şekilde ördükten sonra oldukça tarz bir görünüme sahip olacaksınız.

salaş saç örgü yapımı
salaş saç örgü yapımı

 

Yandan Örgülü Topuz Saç Modelleri : Şıklık

Bu saç modelleri genel olarak bir kısmı örgülü iken diğer kısımların salınmış halde görüntü ortaya koyar. Fakat topuz gibi düğün, davet veya özel bir yemek gibi durumlarda tercih edilen bir saç modeli yandan da uygulanabilmektedir.

yandan örgülü topuz saç modeli
yandan örgülü topuz saç modeli

Saç tepesi veya ense kısmında yapılmış topuz modeli örgü uygulamasının aynısını yan kısımdaki saça uygulayın. Kalan saçları topuza dolayabilir ya da farklı aksesuarlar ile farklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

yandan iri örgülü saç modeli
yandan iri örgülü saç modeli

 

Örgülü At Kuyruğu Saç Modelleri

 

yandan örülmüş at kuyruğu saç
yandan örülmüş at kuyruğu saç

At kuyruğu bir çok kadın için rahat olması bakımından vazgeçilmezdir. Düz bir at kuyruğu yerine daha havalı görünüm için saçlarınızı örgüyle hareketlendirebilirsiniz.

yandan at kuyruğu saç modeli
yandan at kuyruğu saç modeli

Yandan örgülü saç modelleri gerek günlük hayatta gerek özel günlerinizde tercih edebilirsiniz. En doğru kararı verebilmek adına galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu