Reklam
SaçGenelGüncel HayatModa

Erkek Çocuk Saç Modelleri

Reklam

Artık günümüz çocukları eski zamanlardaki çocuklardan daha farklı yetiştiriliyor. Önceki zamanda çocukların giyimi, saçı çok da önemli görülmezdi. Sadece sokakta koşturmak önemliydi. Fakat günümüz çocuklarına baktığımız zaman gerek giyim gerek saç açısından daha farklı ve özenli olduklarını görebiliriz. Erkek çocuk saç modelleri ile birbirinden farklı tarz saç modellerini bir araya getirdik.

Küçük Erkek Çocuk Saç Modelleri

Küçük erkek çocukları için saç kesimi bazenleri sorun olabiliyor. Özellikle daha önceden berbere gitmeyen çocuklar için. Başta canı yanacağını düşündüğü için huzursuzlanabiliyorlar. Bu durumda berber koltuğuna sizde oturabilir ve saçlarınızı kestirebilirsiniz. Böylece sizleri örnek alan çocuğunuzda canının yanmayacağından emin olarak daha rahat hissedebilir.

sac kesim modelleri erkek
sac kesim modelleri erkek

Bazı berberlerde bu korkuyu yenmek için oyuncak sandalyeler dahi bulunuyor.

erkek cocuk sac kesimi
erkek cocuk sac kesimi

Yan taraflardan kısaltarak üst bölgeyi uzun bırakabilirsiniz. Böylece hem uzun saç isteyen çocuğunuz hem de siz rahat edebilirsiniz.

Erkek Çocuk Saç Modelleri 2018

Yanları kısa saçın üst kısmı uzun saç modelleri bu senede tercih ediliyor. Bir ara oldukça moda olan kafayı çizdirme, şimdilerde yine gündeme oturmuş durumda.

erkek cocuk sac kesim modelleri ve yapilislari
erkek cocuk sac kesim modelleri ve yapilislari

Özellikle ergenlik öncesi yaş grubu tarafından çok beğenilerek kullanılıyor.

erkek cocugu sac modelleri
erkek cocugu sac modelleri

Yaş grubu büyüdükçe alttaki fotoğrafta görüldüğü gibi saçın üst tarafı daha uzun bırakılıyor. Fakat yaş grubu küçüldükçe daha kısa modeller tercih ediliyor. Saç modeli tercih edecekken çocukların hareketli yapısınında göz önünde bulundurulması gerekiyor.

erkek cocuk sac modelleri
erkek cocuk sac modelleri

Çocuğun yüz hatlarınıda saç modeline karar verirken göz önünde bulundurabilirsiniz. Yuvarlak veya oval yüz hatlarına yukarıda görüldüğü gibi yanlar kısa üstler uzun saç modeli yakışırken; uzun yüz hatları için ise saçların daha fazla eşit dağıldığı saç modelleri tercih edilmektedir.

Erkek Çocuk Uzun Saç Modelleri

Erkek çocuklarda ebveynler pek istemese de uzun saçlara oldukça merak ve ilgi oluyor. Sanırım okul dönemi bu durumun yasaklı olmasıda cezbediyor çocukları. Özellikle 7-15 yaş aralığında bu ilgi çok fazla yaşanıyor.

erkek cocuk uzun sac modelleri
erkek cocuk uzun sac modelleri

Okul dönemi yasaklı olduğu için çocuklar yaz aylarında saçları uzun kalsın istiyor. Fakat havaların sıcaklığından dolayı bu seferde ebeveynler istemiyor uzun saçı. Böyle durumlarda çocukların dediklerine de önem vermek hatta kararı uç boyutta olmamak kaydıyla ona bırakmak gerekiyor.

Eğer siz tam aksini düşünüyorsanızda nedenleriyle birlikte çocuğu kendi fikrinize ikna ettikten sonra saçlarını kestirmesi gerekiyor.

uzun düz sac erkek
uzun düz sac erkek

Çocuğunuzun saç tipi özellikle düz saça yatkınsa saçları rahatlıkla uzatabilirsiniz. Eğer saç tipi dalgalı veya kıvırcık diye tanımlarsanız birde üzerine uzun saç olunca zor oluyor tabi. Saç kremleriyle saçları yumuşatarak da tarayabilirsiniz.

uzun sac modelleri oglan
uzun sac modelleri oglan

Önü perçem şeklinde gelen saç modellerini de tercih edebilirsiniz. Uzun düz saçlar için çok rahat kullanılabilir.

Kız çocukları için ise Çocuk Saç Modelleri yazı dizimize göz gezdirebilirsiniz. Daha fazla Erkek Çocuk Saç Modelleri görmek için ise galerimize göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu