Reklam
SaçGüncel Hayat

Erkek Kısa Saç Modelleri

Reklam

Kadınlar kadar erkeklerde saça önem veriyor. Bunun en bariz örneğini erkeklerin sevdikleri berber dışında başka bir yere güvenemeyip gitmemesinden de anlayabilirsiniz. Doğru saç modeli ile yüz hatlarınızı daha çok orta çıkartabilir hatta gizleyebilirsiniz. Erkek kısa saç modelleri ile sizler için  birbirinden farklı modelleri bir araya getirmek istedik.

Erkek Kısa Saç Modelleri 2019

Genellikle kısa saç tercih edenlerin çoğu düz saç tipine uyuyor. Düz ve kısa saç tipine uyanlar ise saçlarına kolayca şekil verememekten şikayetçi. Bu durum ise seçtiğiniz model ile de alakalı bir durum.

erkek sac modeli
erkek sac modeli

Üst tarafı uzun ve yanları kısa saç modelleri bu sene oldukça popüler. Özellikle gençler tarafından çok sık tercih ediliyor diyebiliriz. Bu saç modeli sayesinde eğer kabaran saçlarınız varsa dahi yanları kısa olduğu için bu dertten rahatça kurtulabilirsiniz.

erkek sac modelleri
erkek sac modelleri

Geriye doğru taradığınız saçlarınız bir süre sonra bozulabilir. Bu saç şeklini tutturabilmek için saç spreyleri veya jölelerden de faydalanabilirsiniz.

Erkek Saç Kesim Modelleri

Üst tarafı uzun yanları kısa saç modelini aşamalı olarak uzayan biçimde de kestirebilirsiniz. En üst tarafı saç spreyiyle dikleştirebilirsiniz.

erkek sac kesim 2018
erkek sac kesim 2018

Yanları kısa üstü uzun saç modelini tercih ederken uzunca bir yüze sahipseniz iki defa düşünün. Oval veya yuvarlak yüz hatlarınız var ise de mutlaka tercih edin derim.

kisa sac modeli
kisa sac modeli

Özellikle yaz aylarında daha rahat olması sebebiyle daha sık tercih ediliyor kısa saçlar. Saçlarınızı kısa ve ferah görünüme kavuşturmak için yukarıdaki gibi bir model deneyebilirsiniz.

Erkek Saç Modelleri Kataloğu

Dalgalı saça sahip olan erkekler için saça şekil vermek daha kolay.  Tabi bu durum biraz seçeceğiniz sa modeline de bağlı. Yanları biraz daha kısa bir saç modeli tercih edebilirsiniz.

dalgali kisa sac modeli erkek
dalgali kisa sac modeli erkek

Duş sonrası bile kurutma makinesi ile rahatlıkla şekil verebilirsiniz.

dalgali sac modelleri
dalgali sac modelleri

Çok uzun boylu olmasa da biraz uzun saç da olabilir diyorsanız eşit boyda kesilmiş, dalgalı saç modelini de deneyebilirsiniz. Dağınık ve biraz uzun saç modelinizle havalı bir görünüme kavuşmak o kadar da zor değil.

3 Numara Saç Modeli

3 numara saç modeli de çok sık tercih edilmektedir. Önceki zamanlarda 3 numara denilince bütün saçların aynı oranda kısalığından bahsedebilirdik. Hala bu modeli tercih edenler de var. Hatta cesaretli olup kendine yakıştıranada gerçekten yakışıyor. Ortası olmayan bir saç modeli diyebiliriz. 🙂

üc numara erkek saci modelleri
üc numara erkek saci modelleri

Son zamanlarda ise 3 numara deyince bütün saç boyunun aynı boyda olmasından ziyade üstler biraz daha uzun kalıyor. Bu saç modeli ise hemen hemen herkese yakışıyor diyebiliriz. Sanırım bu yüzden de oldukça sık tercih ediliyor. 🙂

sekilli erkek sac modeli
sekilli erkek sac modeli

3 numara tercih edenlerin arasında saçına şekil çizdirmek isteyenlerde yer alıyor. Yapılan şeklin gözükmesi için 3 numara saç tercihi oldukça ideal hale geliyor.

Küçük erkek çocukları için hazırladığımız Erkek Çocuk Saç Modelleri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Daha fazla erkek kısa saç modelleri görmek istiyorsanız galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu