Reklam
DekorasyonGüncel Hayat

Giyinme Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Örneklerle Giyinme Odası Tasarımları

Reklam

Özellikle yeni yapıların olmazsa olmazı haline gelen giyinme odalarının dekorasyonu nasıl olmalıdır? sorusuna cevap arıyorsanız sizler için hazırlamış olduğumuz giyinme odası fikirleri ve tasarımlarına göz atabilirsiniz.

Küçük Giyinme Odası Modelleri Ve Tasarımları

Giyinme odasının büyük olması özellikle iki kişi kullanıyorsanız çok fazla işe yarıyor. Küçük giyinme odanız var ise sığmakta zorluk yaşıyor olabilirsiniz. Bu soruna çözüm için alandan tasarruf edebileceğiniz fikirlere göz atabilirsiniz.

giyinme odası örnekleri
giyinme odası örnekleri

Alandan tasarruf etmenin yanı sıra vakum poşetlerinden de yararlanarak giyeceklerinizi yazlık ve kışlık olarak ayırabilirsiniz.

giyinme odası fikirleri
giyinme odası fikirleri

Giyinme Odası Fikirleri

Özel ve kendinize has bir giyinme odası istiyorsanız marangozlarla iletişime geçmeniz de fayda var. Bazı insanlar yatak odası kısmını küçültebilirken kimileri ise giyinme odasını oldukça geniş bularak yatak odasının daha fazla büyütme talebinin olduğunu görüyoruz.

dar giyinme odası dekorasyonu
dar giyinme odası dekorasyonu

Giyinme odalarının olmazsa olmazı ise aynalardır. Seçtiğiniz kombinde nasıl göründüğünüzü rahatlıkla görebilmek adına dolaplarınızın üzerini aynalı tercih edebilirsiniz. Yine bu durumun yanı sıra alanınız biraz olsun geniş ise köşeye bir dev aynası koymak işinizi kolaylaştıracaktır.

Giyinme Odası Düzenleme

Kıyafetlerinizi iklime ve modellerine göre ayırabilirsiniz.

İhtiyacınız olmadığını düşündüğünüz kıyafetleri ihtiyaç sahibi birilerine veya giysiler için hazırlanmış atık kutularına atabilirsiniz. Çoğu zaman “ben bunu kullanırım ya kalsın” diye düşündüğümüz bir çok ürünü kullanmıyoruz arkadaşlar. Bu şekilde gereksiz ürünleri ayırırsanız ortamın ferahladığını da göreceksiniz.

dar giyinme odaları
dar giyinme odaları

Boşalttığınız rafların içini nemli bir bezle sildikten sonra kıyafetlerinizi yerleştirebilirsiniz.

Askıların fazla olması sizin de işinizi kolaylaştıracaktır. Bol askı kullanarak kıyafetlerinizi daha düzenli hale getirebilirsiniz.

Aksesuarlarınız için de ayrı bir bölüm tasarlayabilirsiniz. Aksesuarların yanı sıra oje, aseton, tarak gibi ürünleri de kategorize ederek raflara yerleştirebilirsiniz.

Banyo dekorasyonu, mutfak dekorasyonu, vintage ürünlere merakınız varsa mavili kısımlara tıklayarak bağlantılarımıza erişebilirsiniz.

giyinme odası 2022
giyinme odası 2022

Eğer giyinme odanız yukarıda olduğu gibi geniş ise muhakkak komodin gibi bir ürün yerleştirmeyi tercih edebilirsiniz. İç çamaşırından aksesuarlara kadar bir çok ürünü yerleştirmede bu tarz çekmeceler yükünüzü hafifletecektir.

Bugün bir çok yerde bulabileceğiniz mini kutulardan da faydalanabilirsiniz. Küçük çekmecelerinizin olmadığını düşünüyorsanız minik kutulara benzer kategori ürünlerini koyarak düzenleme yapabilirsiniz.

Giyinme Odası Örnekleri

Tasarım aşamasında ilham almak adına örnekler görmemiz her zaman işimizi kolaylaştırmaktadır. Sizler de zevkinize uygun giyinme odası tasarlayacaksanız görsellere bakarak kendinize uygun tarzı bulabilirsiniz.

giyinme odası nasıl olmalı
giyinme odası nasıl olmalı

Özellikle dar bir giyinme odasına sahipseniz ışıklandırmanızın yeterli olduğundan emin olmalısınız. Kısa süreli dahi olsa burada vakit geçirmeniz ve ürün seçimi yapmanız açısından bir çok evde bu odanın güneşin girmediğini de göz önüne alırsak daha sağlıklı olacaktır.

Giyinme Odası Dolap Tasarımları

Yatak odasının hemen yanında bulunan bu odaların en önemli olayı dolap tasarımı diyebiliriz. Tabi bu durumun sonrasında ışıklandırmanın önemi, genişliği gibi konular da geliyor.

giyinme odası cam dolap kapakları
giyinme odası cam dolap kapakları

Giyinme odası dolap tasarımının tarzınıza da uygunsa camlı şekilde tercih edebilirsiniz. Temizlik açısından sıradan bir dolaba göre daha zor olduğunu söylemeliyiz. Fakat sabahları uyanmakta ve kombin oluşturmakta zorluk yaşıyorsunuz işinize yarayacağına şüphe yok.

Yukarıdaki görselde görmüş olduğunuz gibi hemen hizanızda yer alan bölmeyi kıyafetlerinizi asacağınız askı bölümü tercih ederek hemen altına pantolonlarınızı yerleştirebileceğiniz bir dolap dizaynı düşünebilirsiniz. En alta ise ayakkabılarınızı rahatlıkla sıralayabileceğiniz raf olması oldukça işlevsel olacaktır. En üst kısma ise erişimin kolay olmayacağını düşünerek daha az kullanacağınız ürünleri yerleştirebilirsiniz.

giyinme odası dekorları

Giyinme odası dekorasyonu fikirlerimiz umarız işinize yaramıştır. Tarzınıza uygun, harika bir giyinme odası düzenleyeceğinize inanıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu