Reklam
Güzellik ve BakımGüzellik ve bakım

Et Beni Nasıl Geçer? Et Benleri Nasıl Yok Edilir?

Reklam

Kolajenin cildin yağlı katmanlarında birikmesi sonucu et beni ortaya çıkar. Obezite, şeker hastalığı, genetik faktörleri vücut kıvrımlarındaki sürtünme, yaşlılık, güneşe maruz kalma, hamilelik ve insülin direnci et beninin ortaya çıkmasına neden olur.

İçindekiler

Et Beni Nasıl Düşer?

Et beni cerrahi müdahale veya evde uygulanabilen doğal yöntemlerle düşebilir. Çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkan et benleri elle koparılmamalı, eğer estetik açısından sizi rahatsız ediyorsa, bir doktora görünmeniz veya doğal yöntemleri denemeniz tavsiye edilir.

Et Benleri Doğal Yolla Nasıl Yok Edilir?

Et benlerini patır patır döken tarif arayışındaysanız, başarılı birkaç yöntemi sizin için araştırdık ve derledik. Aşağıdaki yöntemlere göz atarak et benlerinden hızlıca kurtulabilirsiniz.

Et beni
et beni doğal çözümler

Elma Sirkesi

Et beninin çevresini ılık su ve sabunla temizledikten sonra kurulayın. Ardından, kürdanla nazik bir şekilde kaşıyın. Daha sonra, elma sirkesine pamuk batırın ve benin üzerine yara bandı ile yapıştırın. 1 gece bu şekilde bekletin ve sabah bandı çıkarıp ılık suyla durulayın. Et beni düşene kadar her gece tekrarlayın.

Ananas Suyu

Et benini küçültmek için ananas suyundan yararlanabilirsiniz. Bunun için 1 tane ananası ezip üzerine 3 damla limon sıkın. Elde ettiğiniz karışımı et beni ve çevresine pamukla sürün. Et beni yok olana kadar günde 3 defa uygulayın.

Çay Ağacı Yağı

Et beni en hızlı nasıl geçer sorusuna verilecek en iyi cevap, çay ağacı yağı ile tedavi etmektir. Et beninin çevresini suyla temizleyin. Daha sonra, et beninin üzerine 3 damla çay ağacı yağı damlatın. Bu işlemi uyumadan önce yapıp sabah kalktığınızda ılık suyla temizleyin. Et beninden kurtulana kadar her gece tekrarlayın.

Kişniş

Kişnişi öğüttükten sonra et beninin üzerine masaj yaparak uygulayın. Et benini doğal yolla düşürmek için bitkisel çözümler arasında yer alan bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Soğan Suyu

Soğanı incecik doğradıktan sonra tuz ekleyip karıştırın. 1 gece boyunca bekletin ve ertesi gün soğanın suyunu sıkıp et beninin üzerine uygulayın. Daha sonra, bandaj veya yara bandı yardımıyla sarıp bu şekilde uyuyun. Sabah kalkınca ılık suyla temizleyin. Et beninden tamamen kurtulana kadar her gece tekrar edin.

Kekik Yağı

Et benini ne kurutur diye soracak olursanız, kekik yağını denemenizi tavsiye ederiz. Kekik yağına pamuk batırıp et benine uygulayın. Bu işlemi günde 2 kere tekrar ederek kısa sürede et beninden kurtulabilirsiniz.

Limon Suyu

Limon suyu et benini kurutup düşmesine yardımcı olur. Uygulamadan önce et beni ve çevresini ılık suyla temizleyip kurulayın. Daha sonra, limon suyuna pamuk batırıp et beni ve çevresine uygulayın. 15 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık suyla temizleyin. Et beni kuruyup düşene kadar günde 3 kere tekrar edebilirsiniz.

Karbonat

Ilık su ile bir miktar karbonatı karıştırıp macun kıvamına getirin. Ardından, et beninin üzerine masaj yaparak uygulayın. Cildiniz tahriş olursa bu yöntemi uygulamayın.

Aloe Vera

Aloe vera özünü et benine uygulayın ya da aloe vera jelini kulak çubuğu yardımıyla et beni ve çevresine uygulayabilirsiniz.

Taze Sarımsak

Taze sarımsağı püre haline gelene kadar ezin. Üzerine ezilmiş karanfilleri de ekleyip karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı et beninin üzerine sürüp bandajla kapatın. 1 gece boyunca bu şekilde bekletin. Düzenli olarak her gün uyguladığınız takdirde, et beninin kısa sürede yok olduğuna tanık olacaksınız.

Muz

Et beni ve çevresini temizledikten sonra muz kabuğunun iç tarafını et beninin üzerine yara bandı ile uygulayın ve bu şekilde uyuyun.

Hint Yağı

Karbonat ile Hint yağını macun kıvamına gelene kadar iyice karıştırın. Hazırladığınız karışıma kulak çubuğu batırıp et beninin üzerine uygulayın. Eğer cildinizde tahriş olursa, bu işlemi hemen sonlandırın.

Hindiba Suyu

Hindiba suyuna kulak çubuğunu batırıp et beninin üzerine uygulayın. Günde 4 kere uyguladığınız takdirde, çok kısa sürede et beninin düştüğünü göreceksiniz.

İncir Sapı Suyu

Bir avuç taze inciri saplarından ayırıp, saplarını iyice ezin. Elde ettiğiniz suyu et benine pamukla uygulayın. Günde 4 kere uygulamada, en az 1 ayda et beninden kurtulacaksınız.

Çörek Otu Yağı

Et beninin üzerine çörek otu yağını düzenli olarak 3 hafta boyunca uygulayın. 1 çay kaşığı kadar da çörek otu yağı içebilirsiniz.

Hüner Çelik

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu