Reklam
DüğünGebelik

Hamile Abiyeleri

Reklam

Hamilelik dönemi kimi kadınlar için oldukça zorlu geçse de kimi kadınlar için o kadar da büyük sıkıntılı bir dönem olarak nitelendirilmiyor. Hamilelik sürecinde fiziksel, ruhsal olarak bir çok değişim yaşanırken giyim konusu da oldukça çetrefilli hale gelebiliyor. Eğer özel bir davete katılacaksanız, hamile abiyeleri tercihinde zorlanabilirsiniz.

Hamile abiyeleri her mağazada bulunamadığı gibi çok fazla çeşit seçeneğine de sıkça rastlandığını söyleyemeyiz. Hamileler için özel olarak bulunan mağazalar dışında elbiseler dahi olmayabiliyorken, hamileler için olan abiyelere rastlanması pek mümkün olmuyor.

Bu durumda ya hamilelere yönelik satış yapan mağazalardan ya da ölçülerinize uygun özel bir dikim yapabilirsiniz. Eğer içinize sinen bir abiye modeli bulamadıysanız bedeninize göre bir abiye diktirmek oldukça mantıklı gözüküyor. Tabi ki abiye söz konusu olunca da özel dikimler daha pahalı bir hale gelebiliyor.

Hamile Abiyeleri 2018

Bu abiyelerde isteğiniz doğrultusunda ister karnınızı öne çıkaran bir abiye modeli veya karın kısmı bol duran abiye modelleriyle göz kamaştırabilirsiniz. Yine abiye almadan önce uzun veya kısa, sade veya taşlı bir modele kadar kafanızda az çok bir abiye modeli tasarlamanız gerekiyor.

hamile elbise modelleri
hamile elbise modelleri

Hamilelik döneminde özellikle son aylardaysanız büyük bir karın, şişen ayaklar ve kendinizi zor taşıyor hale gelmek çok normal. Peki bunun için nasıl bir abiye tercihi yapılmalı? Bence kendinizi daha rahat hissetmek istiyorsanız bedeninizi sıkmayan bol bir tercih yapabilirsiniz.

hamilelik abiye modelleri

Hamile Abiyeleri Tesettür

Yukarıda belirttiğim gibi hamilelere yönelik abiye modelleri oldukça azken birde tesettürlüyseniz gerçekten işiniz çok zorlaşabilir. Eğer yeterli bütçeye sahipseniz kendi tasarlayacağınız bir abiye modeli kullanabilirsiniz.

tesettürlü hamile abiye
tesettürlü hamile abiye

Hamilelik dönemi bitince ‘boşa para verdim diye hayıflanmak istemiyorum’ diyorsanız bunun da çözümü var. Artık ikinci el uygulamalar sayesinde abiyenizi satarak tekrar paraya çevirebilirsiniz.

hamile tesettür abiye modelleri
hamile tesettür abiye modelleri

Hamilelikte Abiye Tercihi Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Öncelikle yapacağınız kombini oluştururken abiyenin altına giyeceğiniz ayakkabı da önem taşıyor. Hamileyseniz özellikle ilk aylarda değilseniz, ayakkabıda mümkün olduğu kadar topuklu ayakkabıdan kaçınmak gerekiyor.

hamile gece elbiseleri
hamile gece elbiseleri

Ayakkabının rahat bir ayakkabı olması da önemli. Çabuk yorulmalar yaşıyorsanız özellikle de. Hamile abiyeleri seçiminde ayakkabı seçimi, abiye seçiminde rahatlığa ne kadar önem verdiğinizi önceden düşünerek seçim yaparsanız daha sağlıklı bir sonuca ulaşacağınızı düşünüyorum.

Daha fazla görsel görmek istiyorsanız galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu