Reklam
GebelikEğlenceGüncel Hayat

Hamileler için Fotoğraf Çekimi

Reklam

Anne ve baba adayları, bebekleri daha dünyaya gelmeden onun varlığını kanıtlamak ve hatıra olarak saklamak isteyebiliyor. Böylesine güzel anıları ölümsüzleştirmek isteyebilirsiniz. Hamileler için fotoğraf çekimi adlı yazı dizimizde tatlı ve ömür boyu saklanacak fotoğraf örneklerini sizler için bir araya getirdik.

İçindekiler

Hamile Dış Çekim Elbise Modelleri

Bebeği beklemenin heyecanı doruklardayken zaman geçirmek için mükemmel bir aktivite olarak da görülebilir fotoğraf çekimleri. Özellikle bir anne adayı için yaşanabilecek en güzel deneyimlerden olabilir.

harika hamile fotoğrafları
harika hamile fotoğrafları

Dış çekim denilince kafa kurcalayan sorunlardan birisi dış çekimde nasıl bir elbise tercihi yapılması gerektiği oluyor. Hamile oluşunuz sebebiyle topuklu ayakkabılardan uzak durmakta fayda var. Bu yüzden çok şıkırtılı elbiseler yerine doğallığı ortaya koyan  elbise modelleri arasından seçim yapmak gerekebiliyor.

Birden farklı kıyafet kullanmak fotoğraf çeşitliliği açısından sizin için faydalı olacaktır. Birden çok poz ve mekan hepimizin işine gelir. Çekimden önce yapmak istediklerinizi not alın. Böylece planlarınızı heyecana kurban vermeden uygulayabilirsiniz.

pregnant photo shoot 2020
pregnant photo shoot 2020

Hamile kadınlar anne olmanın verdiği heyecanla her dakika gülümseyebilir. Bunu kaydetmek için etrafınızda çekime hevesli kişiler olması büyük şans olacaktır. Çekim sırasında vücudunuzdan sakın çekinmeyin. Olduğunuz hali çok sevin ve bunu belli etmekten geri durmayın. İstediğiniz kıyafeti giyinebilirsiniz. Soyunmaktan ya da kilolu görünmekten korkmayın.

Hamile Dış Çekim Fotoğrafları

Çekimler kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılıyor. Evde ya da açık havada çekimler, bebek odası hazırlığı çekimleri, bebek eşyalarının çekimleri, hastanede çekimler gibi. Hangisini istediğinizin size kalmış olmasıyla birlikte hayal gücünüzü canlandırıp yeni konseptler de üretebilirsiniz. Profesyonel bir çekim olmayacaksa bile birkaç ipucuyla harika işler ortaya çıkarabilirsiniz.

fotoğraf çekimi hamile 2020
fotoğraf çekimi hamile 2020

Anneler yapay dekorasyonlarla ya da minimalist fonların önünde yapılan çekimleri daha çok tercih ediyor. Evlerinde doğal çekim yapanlarda bir hayli fazla. Sonuçta siz nasıl bir sonuç elde etmek istiyorsanız fotoğrafçınız onu uygulamak zorunda ancak kendinizi tecrübeli fotoğrafçıların ellerine de bırakabilirsiniz.

Mekansal değişiklikler istiyorsanız aynı pozu farklı mekanlarda verebilirsiniz. Mesela karnınızı tutarak verdiğiniz bir pozu gittiğiniz şehirlerde gerçekleştirip birleştirebilirsiniz.

sevgi dolu fotoğraf çekimi
sevgi dolu fotoğraf çekimi

Fotoğraflarınızı profilden ya da boydan verebileceğiniz gibi vücudun yarısını içerecek şekilde yani orta düzlemde de çekebilirsiniz. Karnınızın ön planda olmasını istiyorsanız ellerinizi karnınızın altında birleştirmenizde fayda vardır.

ormanlık alanda hamile fotoğrafı
ormanlık alanda hamile fotoğrafı

Çekim sürecinde güzellikten önce doğallığı kullanmayı tercih etmenizi tavsiye ederiz. Çünkü bu süreç çok heyecanlı ve etkileyici bir süreçtir. Ayrıca ilerideki zamanlarda yani bebeğiniz büyüdüğünde bu fotoğraflara bakınca yüzünüzdeki mutluluğu, güzelliğinize tercih edecektir. Buna emin olabilirsiniz.

pregnant photo shoot 2019
pregnant photo shoot 2019

Bunun için kendinizi kasarak poz vermek yerine en samimi hallerinizi ölümsüzleştirmelisiniz. Eğer çekimi bir fotoğrafçı yapacaksa onunla anlaşıp doğal anlarınızı yakalamasını sağlayabilirsiniz. Kamera önünde doğal olamayanlar için doğallık çok daha rahatlatıcı olacaktır.

Anne Baba Hamile Fotoğrafları

Özellikle mutlu giden bir beraberlikte bu mutlu anların çekimine eşinizi de dahil etmeniz çok daha keyifli olacaktır.

eşle verilen hamile fotoğrafları
eşle verilen hamile fotoğrafları

Farklı sebeplerden ötürü eşiniz fotoğraflarda yer almıyorsa veya istemiyorsanız yerine akrabalarınızı veya arkadaşlarınızı karelere dahil etmekten çekinmeyin. Güzel anılar sevdiklerle paylaştıkça çoğalmaktadır.

hamile evde fotoğraf çekimi
hamile evde fotoğraf çekimi

Kardeşle Verilen Hamile Fotoğrafları

Yine hamileyseniz ve bebeğinize kardeş olacak varsa fotoğraf karelerine dahil etmekten çekinmeyin. Kardeşiyle verilecek bu mutlu fotoğraflar eminiz ilerde bebeğiniz için oldukça kıymetli olacaktır.

çocukla verilen hamile kitapları
çocukla verilen hamile kitapları

Bebekler her zaman sevgiyi de şiddeti de hisseder. Bebeğinize sevgi dolu anları yansıtırken harika pozlar çekilebilirsiniz.

çocukla verilen hamile fotoğrafları
çocukla verilen hamile fotoğrafları

Hamile Dış Çekim Aksesuarları

Kullanmak istediğiniz materyalleri de kendiniz edinebilirsiniz. Renkli, cıvıl cıvıl bir konsept istiyorsanız canlı renkler içeren ürünler tercih edebilirsiniz. Böyle konseptlerde renkli balonlar vazgeçilmez haline gelebiliyor ancak alışılmışın dışında fikirler üretmek size kalmış.

balonlu hamile fotoğrafı
balonlu hamile fotoğrafı

Dış çekimlerde balonları dahil edebilirsiniz. Özellikle sadece pastel tonların çekilmesi veya sadece patlak tonlardan oluşan balonlarla yapılan fotoğraf çekimlerini tercih edebilirsiniz.

hamile balon aksesuarları
hamile balon aksesuarları

Son dönemlerin en popüler balonları ise harflerden oluşan balonlar. Bebeğinizin ismi veya bebek yazılı balonları eşinizin desteğiyle tutabilirsiniz.

hamile fotoğrafı önerileri
hamile fotoğrafı önerileri

Yukarıdaki fotoğrafta görmüş olduğunuz gibi kırsal alanda gerçekleşen bir fotoğraf çekimi ise çiçeklerden, yapraklardan hatta şapkalardan yararlanabilirsiniz.

Ay Ay Hamilelik Fotoğraf Önerileri

Profesyonel ve tek bir çekim yerine süreklilik içeren fikirlere sahipseniz ayna karşısında geçirdiğiniz değişimleri kaydetmek tam size göre. Yaşadığınız değişimin gözle görünür olması için birkaç ipucu söyleyebiliriz. Örneğin hep aynı kıyafeti kullanmalısınız, eğer kıyafet küçülürse önünü açabilir ya da farklı bir modele sokabilirsiniz.

ay ay fotoğraf çekimi hamile
ay ay fotoğraf çekimi hamile

Fotoğrafı çektiğiniz mekan ve yön her zaman aynı olmalıdır. Her gün çekmektense ayda bir çekmek değişimin büyüklüğünü göz önüne serebilir. Bu değişimleri sadece karnınızın büyümesi olarak düşünmeyin saçlarınızın uzaması ya da vücudunuzdaki diğer değişimleri de kaydedebilirsiniz.

 

Son zamanlarda takipsel fotoğrafların artış gösterdiğini görebiliriz. 9 ay boyunca verilen 9 fotoğraftan sonra onuncu fotoğrafınızda kucağınızda bebeğinizin olması son derece etkileyici bir görüntü sergiler. Bunun yerine onuncu fotoğrafta boş karnınıza dokunmayı tercih edebilirsiniz.

hamilelik değişimi pozları
hamilelik değişimi pozları

Tabi her ay fotoğraf çekilmek yerine belirli periyodik aralıklarla da çekilmeyi düşünebilirsiniz. Bu tamamen sizin isteğinize bağlı.

kız arkadaşlar çekilen hamile fotoğrafı
kız arkadaşlar çekilen hamile fotoğrafı

Bireysel çekimler dışında aileniz ya da arkadaşlarınızla da anı bırakmak isteyebilirsiniz. Emin olun onlar da bu çekimlere dahil olmaktan sevinç duyacaktır. Unutmayın hayal gücünüz neye izin veriyorsa onu yapmakta özgürsünüz. Bu arada fotoğrafları yerleştirmek için albüm almayı da unutmayın.

hayvanlarla hamile fotoğrafı çekimi
hayvanlarla hamile fotoğrafı çekimi

Sevdikleriniz demişken aile olduğumuz hayvanlarımızı da unutmuyoruz. Evinizde beslediğiniz hayvanlarla güzel bir dış çekim de düşünebilirsiniz.

sevimli bebek fotoğrafları
sevimli bebek fotoğrafları

Öncesi ve sonrası fotoğraflarını da unutmamak gerekiyor tabi ki. Gerek karnınızın değişimi gerek bebek aksesuarları tercihiyle harika pozlar çektirebilirsiniz.

Komik Hamile Fotoğrafları

Riskli bir gebelik taşıyorsanız son dakikaya bırakmak yerine 6. 7. aylarda da fotoğraf çekimini gerçekleştirebilirsiniz. Karnınızın belirgin olduğu her zaman fotoğraf çekimi için ideal bir zamandır.

komik aile fotoğrafları
komik aile fotoğrafları

Muzip anne babalara çocuklarına ve ileride dönüp kendileri baktığı zaman yüzlerinde tebessüm bıraktıracak fotoğraf çekimi de tercih etmek isteyebilirler. İşte sizler için birkaç örnek.

Hamile Abiyeleri adlı yazı dizimize de bakabilrsiniz.

komik hamile fotoğrafı çekimi
komik hamile fotoğrafı çekimi

Yukarıda görmüş olduğunuz gibi bir ağacın arkasına geçebilirsiniz. Başınızı arkaya doğru tutun. Eşiniz ise yanınızda başını sizinle aynı hizada öne doğru uzatması gerekiyor bu sevimli pozu yakalamak için.

Hamile fotoğrafı çekilmek sizlere ömür boyu saklayacağınız anılar kazandıracaktır. Bebeğinizle ve istediğiniz zaman eşiniz ve sevdiklerinizle fotoğraf çektirerek bebeğinize de bu güzel anıları yaşatabilirsiniz. Daha fazla görsel için galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu