Reklam
Güzellik ve bakımGüzellik ve Bakım

Hayvan Deneyi Yapmayan Markalar Hangileri?

Reklam

Save Ralph kısa animasyon filmiyle hayvanlar üzerinde deney yapan markaların varlığı tüm insanlara tekrardan hatırlatıldı. Böylelikle hayvan deneyi yapmayan markalar hangileri sorusunun yanıtını aramaya başladılar.

Bu ürünler sadece kullandığımız makyaj ürünleri değil; duş jeli, şampuan, sabunlar gibi birçok kozmetiklerin yapımında hayvanlar üzerinde maalesef ki test ediliyor. Ancak hayvan deneyi yapan markaları kullanmayı bırakırsak, hayvanların uğradığı bu zulmü azaltmış veya engellemiş olacağız.

Bu yazımızda, hayvan deneyi yapan ve yapmayan markalardan bahseceğiz. Ayrıca deney yapmayan markaların nasıl anlaşılacağına dair bilgiler de vereceğiz.

Hayvanlar Üzerinde Deney Yapmayan Markalar Nasıl Anlaşılır?

 

Piyasalarda “vegan, hayvan deneyi yapmayan” şeklinde sloganlarla ürünler satılıyor. Ancak bunun doğru olup olmadığını nasıl anlayabiliriz? Cruelty free (hayvanlar üzerinde deney yapmayan) markaları nasıl tespit edebiliriz?

Elbette ki ürünler üzerinde bazı simgeler yer alıyor. Ayrıca hayvanlar üzerinde deney yapmayan markalar uygulaması sayesinde anlamamız mümkün.

Hayvan deneyi yapmayan markalar

Google Play Store üzerinden “Deneysiz” uygulamasını indirin. Ve hayvanlar üzerinde test edilmeyen ürünler hakkında bilgi edinin. Ayrıca Iphone kullanıcıları için App Store’de muadil bir uygulamanın da yer aldığını belirtelim.

Hayvan Deneyi Yapan ve Yapmayan Markalar

 

Peta Cruelty Free Cosmetics listesinden edindiğimiz bilgilerle hayvan deneyi yapan ve yapmayan birkaç markayı sizler için aşağıya sıraladık.

Hayvan deneyi yapmayan markalar

Hayvanlar üzerinde deney yapan markalar;

Air Wick, Avon, Axe, Biotherm, Braun, Calgon, Cacharel, Carefree, Clear, Comfort, Donna Karan, Dolce & Gabbana, Dove, Durex, Estee Lauder, Febreze, Finish, Garnier, Giorgio Armani, Gillette, Glade, Head & Shoulders, Helena Rubinstein, Hugo Boss, Ivory, Johnson & Johnson, Kerastase, L’Oreal, L’Occitane, Lacoste, Lancome, Listerine, Lux, M.A.C., Max Factor, Maybelline, Mr. Clean, Neutrogena, Nivea, Old Spice, Olay, Organix, Pantene, Pampers, Procter & Gamble, Purex, Ralph Lauren, Reckitt Benckiser, Schwarzkopf, Signal, Tommy Hilfiger, Vaseline, Vichy, Vicks, Victoria’s Secret, Yves Rocher.

Hayvan deneyi yapmayan markalar ise şunlardır:

Africa Organics, Almawin, Aubrey, Avalon, Body Essence, Burt’s Bees, Ciel D’Azur, Dalan, Dalin Organik, Dermalogica, Dermalush, Dr. Hauschka, Ecem Kozmetik, Ecover, Erbaviva, Evora, Giovanni, Lush, Salon Natural, The Body Shop, Trukid.

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu