Reklam
SaçGüncel HayatGüzellik ve Bakım

Romantik Saç Modelleri

Reklam

Sevgililer günü, yıl dönümü, nişan, düğün vb. günlerde giydiğimiz kıyafet ile de uyumlu olarak romantik saç modelleri tercih edebilirsiniz. Tabi ki sadece saç ile de iş bitmiyor seçeceğiniz elbise, makyaj da en az saç kadar önemli. Romantik saç modelleri dediğimizde çok genel bir başlık oluyor. Sizler için açık saç modellerinden örgü modeline hatta topuzu bir araya getirdik.

Romantik Saç Modelleri 2019-2020

Romantik saçların modası her sene devam ediyor. Bu saç modelleri salaş biçimde yapıldığı için özensiz imajı vermektedir. Fakat oldukça doğal ve hoş görünüm elde etmek için tercih edilebilir. Saç yapıldıktan sonra doğal görünümü bozmamak adına genellikle jöle veya saç spreyi tercih edilmemektedir. O gün için sizleri zarif ve şık gösterecektir.

Romantik saç denildiğinde önceki zamanlarda sımsıkı toplanmış topuz ve at kuyruğu gelirken artık daha doğal duran saç modelleri yer alıyor. Daha salaş ve doğal görünümlü bu saç modellerini eğer maşanız var ise sizlerde evlerde rahatlıkla yapabilirsiniz. Örgü ve salaş saç denilince romantik modeller canlanıyor zaten gözlerimizin önünde.

aksesuarli sac modelleri
aksesuarli sac modelleri

Kurdele, çiçekler, saç aparatları ile de romantik saçlarınızı taçlandırabilirsiniz. Özellikle bahar ve yaz düğünleri açık havada ise bu şekilde saç aparatları çok yakışabiliyor.

romantik bahar dugunu sac modelleri
romantik bahar dugunu sac modelleri

Son zamanların modası haline gelen saçlara canlı çiçek ve yaprak takma modasına sizler de katılın! Özellikle mevsimle uygun renk çiçekler sizleri çok zarif gösterecektir.

kaküllü sac modelleri
kaküllü sac modelleri

Romantik saç modeli akımına ünlüler de kayıtsız kalmadı. Ödül törenlerinde dahi çok sık bu saç modellerini görebilirsiniz.

Örgülü Romantik Saç Modelleri

Vazgeçilmezimiz örgüler… Yapımı çok da zor olmayan ve zarafeti yansıtan örgü saçlar gün içinde çok rahat etmenizi sağlar. Toplu saç modelleri kategorisinde yer aldığı için saçım kolayca bozulur mu düşüncesi taşımadan rahatlıkla tüm gün hareket edebilirsiniz.

orgulu tac sac modelleri
orgulu tac sac modelleri

İri örgülerden oluşan taç şeklinde saç modeli de tercih edebilirsiniz. Yanlardan çıkaracağınız tutamları maşa desteği ile hafif dalgalandırabilirsiniz. Mini toka ile de destekleyebilirsiniz.

hair modals 2019 2020
hair modals 2019 2020

Bu model saçlar ile mini zarif bir küpe çok yakışıyor. Eğer kombininize uygun bir tık iri küpe tercih edecekseniz göğüs kısmınızın boş kalmasını tavsiye ederim.

romantik sac modeli ile rahat sac modeli
romantik sac modeli ile rahat sac modeli

Romantik saçlar denilince hem salık hem toplu saç modelleri akıllara geliyor. Hem kombininize uygun hem de daha rahat edeceğiniz saç modelini tercih etmek gerekiyor.

romantik orgu sac modelleri
romantik orgu sac modelleri

Uzun saç modellerinde iri örgüler çok hoş bir hava katıyor. Üstten gevşekçe devam ettirilen örgü ile yanlardan bir kaç tutam saç çıkartabilirsiniz.

Aklınızda örgülü saç modelleri var ise Mısır Örgüsü Yapımı ve ModelleriBirbirinden Güzel Saç Örgü ModelleriÖrgülü Gelin Saçı ModelleriÖrgülü At Kuyruğu Modelleri adlı yazı dizilerimize de bakabilirsiniz.

Topuz Romantik Saç Modelleri

Romantik saçlar denilince bir diğer akla gelen saç modeli ise topuz saç modelleridir.  Çok fazla topuz saç modeli bulunmaktadır. Eğer romantik bir imaj yaratmak istiyorsanız daha doğal ve kabarık duran model tercih etmenizi öneririm.

kabarik sac modelleri dugun saci
kabarik sac modelleri dugun saci

Salaş ve doğal duran topuz modelleri ile çok rahat hareket edebilirsiniz. Özellikle sırt dekolteli elbiseler ile çok yakışıyor. Eğer uzun saçlarınız var ise ve elbisede göğüs dekoltesi tercih etmek istiyorsanız yine dekolteyi açıkta bırakacak şekilde toplu saç modeli tercih etmenizi tavsiye ederim. Yine de sıkı bir topuz tercih etmek isterseniz Donut Topuzu Saç Modelleri adlı yazı dizimize bakabilirsiniz.

salas topuz sac modelleri
salas topuz sac modelleri

Burgu topuz modeller de romantik saçlar kategorisinde ele alabiliriz. İster kabartılmış saç modeli ile dilerseniz sıkı sıkıya toplanmış bir burgu topuz saç modeli ile zarif bir görünüm elde edebilirsiniz.

romantik örgü modelleri 2019
romantik örgü modelleri 2019

Eğer yanlardan çıkmış salaş bir model istemiyorsanız yukarıdaki gibi örgü ve burgulardan oluşan saç modeli tercih edebilirsiniz. Eğer doğal görünümlerden hoşlanıyorsanız yine jöle ve saç spreyi tercih etmemenizi öneririm.

Topuz modelleri çok seviyorsanız Dağınık Topuz ModelleriÖrgülü Topuz Saç Modelleri adlı yazı dizilerimize de bakabilirsiniz.

Salık Romantik Saç Modelleri

Salık veya açık saç modelleri kimi kadınlar için vazgeçilmezdir. Asla tamamen toplu saç modelleri arasından tercih yapmak istemezler. Kendilerini en rahat ettikleri saç modeli olarak salık saç modellerini söylerler.

romantik kisa sac modelleri
romantik kisa sac modelleri

Kısa saç modellerini tercih eden kadınların çoğu da salık saç tercih ediyorlar. Kısa saçlı olunca zaten kısıtlı sayıda saç modeli tercih edebiliyorsunuz diyebiliriz. Yukarıdaki gibi saç gibi hafif dalgalı saç modeli tercih edebilirsiniz. Eğer sadece bu şekilde basit bir model tercih etmek istemem diyorsanız minik bir örgüyle de saçlarınızı taçlandırabilirsiniz.

dalgalı örgü saç modeli 2019
dalgalı örgü saç modeli 2019

Uzun saçlı kadınlar için de kırık fön çok zarif duruyor. Ön taraflarda hafif bir iki tutam bırakarak geri kalan saçlarınızı burgu şeklinde veya örgüyle tutturabilirsiniz. Özellikle perçem veya kakül ile çok daha hoş duracaktır.

romantik gelin sac modelleri
romantik gelin sac modelleri

Maşa ile bütün saçlarınızı evde rahatlıkla yapabilirsiniz. Biraz el yatkınlığı ile rahatlıkla örgü taç da yapabilirsiniz. İri dalgalar ile saçlarınıza hacimli ve gür bir görüntü verebilirsiniz. Maşalı saçlara örgü taçları denemelisiniz. Daha belirgin bir örgü istiyorsanız yukarıdaki fotoğraftaki gibi iri ve gevşek örülmüş örgü tercih edebilirsiniz.

romantik günlük saç modelleri
romantik günlük saç modelleri

Bir üst fotoğraftaki gibi yukarıdan başlanmış iri dalgalar ile daha özel ve şık bir güne hazırlanırken yukarıdaki fotoğraftaki gibi daha salık ve doğal görünen saç modelini gün içinde rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Özellikle ‘her gün hangi saçı yapacağım?’ diyorsanız arada bu saç modelini de deneyebilirsiniz.Birbirine geçmiş mini örgüler yerine ufak topuz da tercih edebilirsiniz. Dalgalı ve düz saçları kulak hizasında ayırarak yarısını tepeden mini bir topuz yapabilirsiniz.

Perçem ve kakül modası ise tekrardan moda haline geldi diyebiliriz. Bu durumun en büyük dezavantajı ise saçlarınızı aynı hizaya getirene kadar çok uzun süre beklemeniz gerekebiliyor ve bu süreçte saçlarınız sağlıklı bir şekil alamıyor maalesef.

en guzel sac modelleri 2019
en guzel sac modelleri 2019

Özellikle katlı kesim saçlarınız var ise dalgalı saçlarınızı bir kenarda bırakacak saç modelini tercih edebilirsiniz. Saç uçlarına doğru hareketli kıvrımlar ile bütün gözleri üzerinizde toplayabilirsiniz.  Yandan ayrılmış saç yerine ortadan da ayırmayı seçebilirsiniz. Romantik ve seksi bir saç modeli istiyorsanız bu saç modelini de düşünmenizi tavsiye ederim.

Genellikle iri dalgaları, örgü saç modellerini ve gevşek saç modellerini tercih ettiğimiz yazı dizimizi umarız beğenmişsinizdir.

Romantik saç modelleri adlı yazı dizimizde daha fazla görsel görmek için galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu