Reklam
Makyaj

Kadınlarda Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj Tüyoları

Reklam

Kilolu yüzler, etlidir ve kemik yapısı belirgin değildir. Kemik yapısı belirgin olmadığı için yüzde ışık ve gölge geçişleri, girinti ya da çıkıntılar da belirsizdir. Tüm bunlar kadınlar için rahatsız edici olabilmektedir. Ancak; bu rahatsızlık giderilebilir. Yüzü zayıf göstermek için pek çok makyaj tüyosu mevcut. Bu detaylar sayesinde yüz olduğundan daha ince ve zayıf görünür.

Bunun için doğru noktalara doğru makyajlar uygulanır. Bu sayede kemik yapısı belirginleşir ki bu ad yüzü olduğundan daha zayıf gösterir. Kadınlarda yüzü zayıf gösteren makyaj tüyoları ile adım adım ilerlenerek istenen sonuç elde edilir.

İçindekiler

Makyajda Yüzü Aydınlatma Önerileri

İlk adım yüzün aydınlatılmasıdır. Bunun için yüzün orta kısmı aydınlatılarak ön plana çıkarılır. Yeni Başlayanlar İçin En İyi Makyaj Tüyoları adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Kapatıcılarla yüzün aydınlık görünmesi sağlanabilir. Yüz aydınlatma denildiğinde genelde yanlış uygulamalar mevcuttur.

makyajda aydınlatıcı öneriler
makyajda aydınlatıcı öneriler

Bu nedenle, aydınlatmanın yüzün doğru bölgelerine ve doğru şekilde uygulanması gerekir;

  • Gözaltları ters üçgen şeklinde aydınlatılır.
  • Burun çizgisi baz alınarak bu bölge aydınlatılır.
  • Daha sonra çene ve alnın tam orta kısmı aydınlatılarak işlem tamamlanır.
  • Bu adımlarla yüzün ortası denilen bölge tamamen aydınlatılmış olur.

Aydınlatmanın doğru yapılması için doğru ton kullanılmalıdır. Yüzün aydınlatılması için cilt renginden bir iki ton daha açık bir renk kullanılmalıdır. Böylece daha doğal bir aydınlanma sağlanır. Bu makyaj tüyosu sayesinde yüzün orta kısmı tamamen aydınlanırken diğer kısımları geri planda kalır. Bu da yüzün normalden daha zayıf ve ince görünmesini sağlar.

Makyajda Kontür Nedir? Kontür Yapılışı

Kontür uygulaması makyaj bütünlüğü içinde sıklıkla tercih edilir. Kadınlarda yüzü zayıf gösteren makyaj tüyoları arasında kontür olmazsa olmazdır. Kontür sayesinde yüzün belli bölümleri geri planda bırakılarak yüze daha oval ve ince bir görünüm kazandırılır.

kontür makyaj nasıl yapılır
kontür makyaj nasıl yapılır

Yüz aydınlatıldıktan sonra soğuk bir tonlu bir bronzer seçilir ve kontüre başlanır. Elmacık kemiklerinin altında yer alan diagonal çizginin gölgede kalması için kulak hizasından yanakların ortasına kadar hafifçe gölgelendirme yapılarak işlem sonlandırılır.

Seksi ve karanlık makyaj seviyorsanız Vamp Makyaj İle Dikkatleri Üzerinizde Toplayın

Çene ve Burun Kontürü

Diğer aşama ise çene ve burun kontürünün yapılmasıdır. Çene ve buruna doğru kontür yapılırsa yüz incelir. Çene çizgisi boyunca kontür uygulanır. Bu uygulama hafifçe boyna doğru dağıtılır. Buradaki gölge biraz daha belirginleştirilir ki yüze oval bir görünüm kazandırılsın.

Burnun iki tarafını gölgede bırakacak şekilde kontür yapılır. Bu kontür sayesinde burun olduğundan daha ince ve uzun görünüm kazanır. Kadınlarda yüzü zayıf gösteren makyaj tüyoları içinde çene ve burun detayı atlanmamalıdır.

Kadınlarda Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj Tüyoları
Kadınlarda Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj Tüyoları

Makyajda Allık Seçimi

Allık kullanımı oldukça önemli. Allık elmacık kemiklerinin belirgin gözükmesi bakımından makyajda ayrı bir yere sahiptir. Yüzün daha zayıf gözükmesi için allık fırçasının doğru kullanılması gerekir.

Yüzün oval, ince ve zayıf bir görünüm kazanması için allık fırçası yanaklardan başlayıp şakaklara kadar ilerler. Allık, tıpkı süpürülür gibi sürülmelidir. Bu allık kullanımı yukarıda bahsedilen kontür uygulamasıyla birleşerek doğal bir görünüm oluşturur. Bu da yüzde istenen sonucun elde edilmesini sağlar.

Kavisli Kaşlar

Daha zayıf ve ince bir yüz görünümü elde edilecekse kaşlara da doğru makyaj uygulamaları yapılması gerekir. Yüzün oval görünmesi için kaşların kavisli olması gerekir. Bunun için kaşlara kavis verilmelidir. Kadınlarda yüzü zayıf gösteren makyaj tüyoları denilince kavisli kaşlar ihmal edilmemelidir.

kavisli kaş güzellik merkezi
kavisli kaş güzellik merkezi

Bu işlem için ince uçlu kaş kalemi kullanılması önerilir. Kaş kalemiyle kaşların arasındaki tüm boşluklar kapatılır. Hafif bir şekilde kaşlara kavis verilir. Burada önemli bir nokta atlanmamalıdır.

Kavis verilirken fazla aşırıya kaçılması hoş bir görüntü vermez. Bu nedenle hafif bir kavis yapılması yeterli olacaktır.

Günlük Kırmızı Ruj Kullanımı

günlük kırmızı ruj mac
günlük kırmızı ruj mac

Yüzün daha ince görünmesi için kırmızı ruj kullanımı ilişkilendirilemeyebilir. Ancak; burada işlevi oldukça fazladır. Kırmızı ruj, yüzde tüm ilgiliyi çeker. Bu da insanların yüzün diğer hatlarına olan dikkatlerini zayıflatır. Pembe tonlarında ruj sürüldükten sonra üzerine gösterişli bir parlatıcı sürülebilir. Bu da kırmızı rujla aynı etkiyi yapar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu