Yeni Başlayanlar İçin En İyi Makyaj Tüyoları

Yeni Başlayanlar İçin En İyi Makyaj Tüyoları

Genç kızların ya da makyajı hiç denememiş olup merak edenlerin mutlaka bu konu da deneyim sahibi birine ihtiyaçları vardır. Bilinçsiz bir şekilde kullanılan kimyasal makyaj malzemeleri cildi yıpratır ve alerjik reaksiyonlar yaratarak geri dönülmez sağlık sorunlarına  sebep olmaktadır. O halde makyaj yapmaya yeni başlayanlar için en iyi makyaj tüyoları nelerdir?

Hafif Ürünler İle Başlamak

Makyaj yapmanın anahtarı ve püf noktası hafif; örneğin fondöten değil BB kremler ile başlamaktır. Daha yeni başlayacak olanların çok ağır makyajlardan ziyade hafif ve sade tercih etmeleri adım adım bu işin öğrenilmesi için şarttır. Makyaja başlamadan önce bu tip madde içerikli ürünler için hazırlıksız olan cildi iyice nemlendirerek güzel bir zemin hazırlanmalı. Ardından baz niyetine kullanılacak malzemeler hazır edilmeli ve eğer alerjik hastalık var ise test edilerek 5 dakika gözlemlemeli. Bu adımlardan sonra uygun hafif ürünler ile makyaj için hazır olunur.

BB ve CC kremler

Çoğu insanın günlük makyaj da tercih ettikleri ürün olan BB ve CC kremler cilde hafif bir etki vererek ağırlık yapmadan ve gözenekleri tıkamadan bu yolculuğa çıkmak mümkün olur. Diğer önemli bir husus ise kapatıcılar uygulanmadan önce güneş kremi uygulaması olmasıdır. Çünkü gün boyu ultraviyole ışınlardan bol bol yararlanan ülkemiz de cilt lekelenmelerine yol açmadan yüzü korumak gereklidir.

En İyi Makyaj Tüyoları
En İyi Makyaj Tüyoları

Gözaltı Kapatıcıları

Gözlerin altında leke, kırmızılık, morluk, şişlik ve torbalar var ise ana kapatıcılar uygulamadan önce gözaltı kapatıcıları kullanılmalıdır. Ağır olamayan ve gayet hafif bitkisel içerikli gözaltı kapatıcılarını temin ederek ilk makyaj deneyimini gerçekleştirebilirsiniz.

Allık Kullanımı

Eğer cildiniz pürüzsüz ve kuru değilse allık kullanımı makyaja yeni başlayanlar için en iyi makyaj tüyoları adı altında verilebilecek en iyi öneri sayılabilir. Amatör uyguladığınız kapatıcılar cildi donuk gösterebilir bu nedenle allık kullanımı önemli olmakla beraber hafif ve şeftali tonlar da uygulamak daha doğru olur.

Toprak Tonları Farlar

Daha göze batan değil de hafif ve gözlerin güzelliğini ortaya çıkaracak tam da makyaja yeni başlamış biri gibi gösterecek olan pastel ve toprak tonlarında makyaj seçimi sizi doğru amaca ulaştırır. Göz kapaklarına alt baz olarak açık pembe ya da pudra rengi far uygulayıp kenarlarına hafif açık kahverengi, pastel tonlar da koyu sarı gibi renkler hem canlı hem de hafif bir görünüm demektir. Yeni başlayanlar için en iyi makyaj tüyoları olarak far kullanımı makyajın tamamlayıcı parçası olarak bilinir o yüzden ağır ve çok açıl renkler değil stabil pastel tonlar kullanmak daha doğrudur.

Maskara Kullanımı

Makyajın puzzle kısmı olarak tabir edilen ve olmazsa olmazımız maskaralar hem kirpiklerin muhteşem kıvrımı hem de gözlerin canlı bakışların sırrıdır. Makyaja yeni başlamış olanlar için ağır olmayan hafif ve siyah tonu az yoğun maskara kullanımı kirpiklerin hem zarif hem de etkileyici yönünü ortaya çıkarır.

Eyeliner Nasıl Kullanılmalı?

En güzel makyaj uygulamalarından birisi olan eyeliner en iyi makyaj tüyoları olarak verilebilecek en önemli tavsiye günü kurtarmaya yeterlidir. Profesyonel olmayan ve kalın çekilmiş eyeliner gerçekten komik olabilir. Bu yüzden gerekirse makeup artistleri bu konu da tonlarca olan videolarını izleyerek evde sürekli deneme ile en güzel eyeliner çekmek mümkündür. İnce ve kısa kuyruklu eyeliner yeni makyaja başlayanlar için mümkün olan en iyi şekil biçimidir bu neden uzun kuyruklu kalın olmayan eyeliner çekmemek için uğraşmalısınız.

Ruj Seçimi

Yine makyajın öldürücü bitirişlerden biri de ruj uygulamasıdır. Fazla kırmızı, pembe, koyu renkler ve fazla parlak parlatıcılar hem demode hem de günlük yaşamı zorlaştırır. Bu nedenle ilk başlayanlar için diğer uygulamalar gibi ruj da hafif olmalı ve aşırıya kaçmamalıdır. Günlük olarak kullanılması gerekilen renkler hafif açık renk pembe, likit toprak tonları, dudak rengi ruj, gülkurusu gibi renkler tercih edilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status