Reklam
Makyaj

Kadınların Makyaj Çantasında Olmazsa Olmazları Nelerdir?

Reklam

Sosyal hayatı yoğun olan kadınlar çoğu zaman günlerini dışarıda geçirirler. Dışarıda uzun süre zaman geçirmek, gezmek, alışveriş yapmak, yemek ve içmek gibi faaliyetleri içermektedir. Bu tarz şeyleri yapınca, makyaj tazeleme işlemine ihtiyaç duyulur.

Bunun için kol çantasının içerisinde mutlaka bir makyaj çantası bulunmalıdır. Bu makyaj çantasının içinde çeşitli malzemeler bulunmalıdır. Bu malzemeler olmazsa makyajınız bozulur ve istediğiniz görüntüye sahip olamazsınız. Siz de kadınların makyaj çantasında olmazsa olmazları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazıyı mutlaka okumalısınız.

İçindekiler

Makyaj Çantasının Olmazsa Olmaz Parçaları

Bir kadının dışarıdayken yanında taşıdığı makyaj çantasında olmazsa olmaz malzemeler şu şekilde sıralanabilir;

 • Küçük boy makyaj temizleme suyu
 • Pamuk
 • El kremi
 • Vücut spreyi
 • Ruj
 • Dudak nemlendiricisi
 • Pudra ve allık
 • Birkaç temiz fırça
 • Bir adet göz farı paleti
 • Maskara
 • Kolonya
 • Islak ve kuru mendil
 • Göz kalemi
 • Dudak parlatıcısı
makyaj çantasının içinde neler olur
makyaj çantasının içinde neler olur

Bunlar makyaj çantasının olmazsa olmazlarındandır. Fazla gibi görünüyor ancak bunlar zaten gerekli olan ve sürekli kullanılan malzemelerdir.

Küçük Boy Makyaj Temizleme Suyu

Özellikle dağılan göz ve ten makyajı için kullanılır. Bir parça pamuğa damlatarak pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Böylece dağılan makyajı silip yeniden yapabilirsiniz.

El Kremi

El kremi hiç şüphesiz kadınların makyaj çantasında olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Eller çok sık kuruduğundan dolayı mutlaka bir tüp yanınızda taşımalısınız. Küçük bir tüp olabilir. Meyveli ya da zeytinyağlı kremler idealdir. İhtiyaç halinde uygulamalısınız.

Vücut Spreyi

Hafif kokulu bir vücut spreyi sizi her zaman iyi hissettirir. Parfüm kokunuzun azaldığını hissettiğinizde boynunuza ve giysilerinizin üzerine biraz vücut spreyi sıkabilirsiniz. Böylece gün boyu mis gibi kokacaksınız.

kısa dağınık saç modelleri
kısa dağınık saç modelleri

Ruj

Bir makyajda en çabuk ruj bozulur. Bir şeyler yiyip içtikçe ve uzun süre geçtikçe ruj bozulur, kabuk kabuk bir görüntü oluşur. Bunun için ıslak mendil ya da makyaj temizleme suyu ile dudaklarınızı silip, dilediğiniz rengi sürün. Yanınızda o gün sürdüğünüz ruju ya da daha farklı bir rengi taşıyabilirsiniz.

Dudak Nemlendiricisi

Dudak nemlendiricisi de kadınların makyaj çantasında olmazsa olmazları içerisinde bulunmaktadır. Rujunuzu tazelemeniz gerektiğinde, dudaklarınızı silin ve güzelce nemlendirin. Böylece nem dengesini de sağlamış olursunuz.

Pudra ve Allık

Ten makyajı için yanınızda bir sürü ürün taşımanıza gerek yok. Bir pudra, bir allık ve fırçalarla işinizi kolayca yapabilirsiniz. Silmenize çok gerek yok. Dilerseniz sadece allığı silebilirsiniz. Allığı silince pudranın üzerinden geçin. Daha sonra hafif fırça darbeleriyle allığınızı uygulayın ve makyajınızı tazeleyin. Böylece canlı ve pürüzsüz bir teniniz olacak.

Göz Farı Paleti

Yanınızda küçük bir göz farı paleti taşımanız işinizi kolaylaştırır. Birkaç bölmeli paletler işinizi görür.

İçerisinde şu renkler olmalıdır;

 • Siyah
 • Nude parlak pembe
 • Turuncu,
 • Gri
 • Beyaz tonları

Bu renkleri barındıran bir palet hayatınızı kurtarabilir. Eğer kadınların makyaj çantasında olmazsa olmazları hakkında düşünüyorsanız bir far paleti mutlaka bulunmalıdır.

Kadınların Makyaj Çantasında Olmazsa Olmazları Nelerdir?
Kadınların Makyaj Çantasında Olmazsa Olmazları Nelerdir?

Maskara

Göz farı paletiniz varsa tabii ki maskaranız da olmalıdır. Maskaranız da uzun süre geçince etkisini kaybedebilir. Hemen silip yeniden uygulayabilirsiniz. Böylelikle güne taze bir makyajla devam edebilirsiniz.

Kolonya

Hoş kokulu bir kolonya sizi hem ferahlatır hem de hijyen sağlar. Çiçek ya da meyve kokulu bir kolonyayı arada bir ellerinize ve yüzünüze sürüp kendinizi rahatlatabilirsiniz. Ayrıca güzel de kokarsınız.

makyajın kadınlar için önemi
makyajın kadınlar için önemi

Islak ve Kuru Mendil

Islak ve kuru mendil zaten kol çantasında da her zaman bulunmalıdır. Hem makyaj için hem de lazım olduğu her alanda kullanmanız için gereklidir.

Göz Kalemi

Siyah bir göz kalemi de kadınların makyaj çantasında olmazsa olmazları arasında sayılabilir. Dağılan bir göz makyajına göz kalemi ile şekil verebilirsiniz. Dilerseniz gözaltlarınıza da sürebilirsiniz.

Dudak Parlatıcısı

Renkli rujdan sıkıldıysanız ve tazelemek çok sıkıcı geliyorsa, bir dudak parlatıcısı işinizi görecektir. Hem uygulaması daha pratiktir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu