Reklam
Makyaj

Kahve Tonlarında Makyaj Önerileri

Reklam

Kahve tonlarında olan makyajlar; beyaz tenli olan, kumral ten renginde ve açık esmer olarak bilinen ten renklerine sahip olan insanlara en çok yakışan makyaj tonudur. Ayrıca, hangi kıyafet tercih edilirse edilsin kahve tonlarında makyaj önerileri kullanılarak estetik olarak güzel görünüm elde edilir. Bu nedenle, kahve tonlarında doğru makyaj yapımının nasıl olması gerektiği ve tonlamanın nasıl ayarlanarak estetik olarak daha güzel makyaj sonuçları ortaya çıkarılacağı bilinmelidir.

Ancak diğer her alanda olduğu gibi, kahve tonlarında yapılacak olan makyaj için de bazı makyaj ürünlerine ihtiyaç duyuluyor olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Bu makyaj malzemelerinin bilinmesi, cilt yapısına uygun olarak seçilmesi ve cilt üzerine uygulanması gerekir. Ayrıca makyaj yapıldıktan hemen sonra sabitleme spreyi ile kahve tonlarının karışmıyor olduğuna ve ton olarak kendilerini koruduğuna emin olunmalıdır.

toprak tonları makyaj önerileri
toprak tonları makyaj önerileri

Kadınlarda Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj Tüyoları adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

Kahve Tonlarında Makyaj Önerileri İçin Kullanılması Gereken Ürünler Nelerdir?

İnsanlar tarafından kahve tonlarında makyaj önerileri araştırma konusu olduğu zaman bazı makyaj ürünlerinin kullanılması gerekir.

Bu makyaj ürünleri ise şu şekildedir:

  1. Makyaj içeriğinin kahve tonlarında olmasına bağlı olarak, toprak renginde veya kahverenginin çeşitli ton ayarlarında bulunan fark paleti
  2. Renklendirmenin cilt üzerinde her alanda eşit olarak dağılmasını sağlamak amacıyla kahve tonlarında ruj
  3. Kahve tonlarının daha net açığa çıkmasını ve estetik olarak daha fazla istenen görüntünün elde edilmesini sağlamak amacıyla, cildin doğal rengine uygun seçilen fondöten
  4. Göz kalemi
  5. Eyeliner
  6. Makyaj sabitleme spreyi
  7. Cildin makyaja hazır hale gelmesini sağlamak ve kahve tonlarının daha kusursuz görünmesini sağlamak amacıyla makyaj bazı
  8. Kahve tonlarında seçilen allık
  9. Maskara
  10. Çeşitli özellikleri olan ve farklı işlevlerdeki makyaj fırçaları

Gibi makyaj ürünleri, kahve tonlarında makyaj önerileri uygulamasında kullanılacaktır.

Kahve Tonlarında Makyaj Önerileri
Makyaj Önerileri

Kahve Tonlarında Makyaj Önerileri Nasıl Uygulanır?

En sık beğenilen makyajın kahve tonlarında olması sonucunda, kahve tonlarında makyaj önerileri araştırılır. Kahve tonlarında yapılacak olan makyajın uygulanması için, makyaj yapılacak cildin her ürün için hazır konuma getirilmesi şarttır.

Makyaj bazı olarak bilinen özel içerikli nemlendiriciler (Makyaj bazının bulunmuyor olması halinde cilde uygun olan nemlendiriciler de muadil olarak kullanılabilir.) makyaj yapılacak her alana eşit oranda uygulanır. Makyaj bazı sayesinde cildin nem oranının sağlanması için yaklaşık olarak üç dakika beklenir ve cilde alerjik etkiler bırakmayacak içeriklere sahip olan fondöten uygulanır.

Fondöten uygulaması sonrasında ton olarak eşitlenen ve varsa lekelerden arınmış gibi görünüm veren cilt üzerine makyaj yapım aşaması başlatılır. Gözler için tercih edilen farklı kahve tonlarındaki far paleti içerisinden; aydınlık ve daha koyu olacak şekilde iki ton kahve ve bir tane de daha parlak ton olan kahve far renginin belirlenmesi sağlanır.

kahverengi makyaj önerileri
kahverengi makyaj önerileri

Daha sonra göz kapaklarının en dış kısmına koyu kahve, orta alana parlak ton kahve ve iç kısmına ise orta ton kahve far gelecek şekilde uygulama sağlanır ve karıştırma fırçası yardımıyla hafif bir şekilde farların karıştırılması sağlanır. Karışan farların üzerinden eyeliner uygulaması ve maskara uygulaması da tamamlanır. İsteğe bağlı olacak şekilde, ancak makyaj içerisindeki kahve tonlara gölge olmayacak şekilde göz kalemi de uygulanarak allık kullanım aşamasına geçilir.

Tercih edilen kahve tonlarının, eğer göz makyajında abartı tercih edilmişse açık olacak şekilde allık olduğuna emin olunur. Daha sonra allık fırçası üzerine bir miktar ürün alınır ve elmacık kemikleri üzerine uygulanır. Daha sonra kahve tonlarında ruj da uygulanarak makyaj sabitleme spreyi kullanılır. Bu aşamalar, kahve tonlarında makyaj önerileri aşamalarıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu