Reklam
Saç

Kaküllü Saç Modelleri

Reklam

Birçok kadın hayatlarında muhakkak en az bir defa ‘acaba saçımı kahkül kestirsem mi?’ diyerek kendisine sormuştur. Ailemize, arkadaşlarımıza, kuaförümüze danışsak da hala aklımızda ‘acaba’ sorusu yer edebilir. Kaküllü saç modelleri yazımızda kendi yüz şekillerinize göre nasıl bir kahkül veya perçem tercihi yapacağınıza dair soru işaretlerinizi giderebilirsiniz.

İçindekiler

Kahkül Modelleri Kimlere Yakışır?

Eğer düz veya hafif dalgalı saçların varsa, saç tipin ince telliyse, alnınız genişse ve yeniliklere açıksan kahkül tam sana göre. Kıvırcık ve kalın telli saçlı kadınlara ise yağmurlu havalarda saçlarının kolayca bozulabilmesi veya her zaman düzleştirmesi gerektiği için önermiyorum.

kahkül saç modelleri
kahkül saç modelleri

Yuvarlak Yüz Kahkül Modelleri

Eğer uzun yüz hatlarına sahip bir yüzünüz var ise kahkül konusunda kendinizi şanslı hissediyorsunuzdur. Peki ya yuvarlak yüzlü kadınlar kahkül tercih etmemeli mi? diye soruyorsanız; cevabı burada… Kahkül saç modelleri uzun yüz hatlara sahip kadınları daha oval veya yuvarlak hatlara sahip olarak gösterebilir.

yuvarlak yüz kahkül
yuvarlak yüz kahkül

Yuvarlak yüz hatlarına sahip kadınlar ise ağırlıklı olarak perçem modelleri tercih edebilirler. İlla kahkül diyorsanız da yine kendinizi sıkmayın. Çünkü kahkülün boyu, yoğunluğu yuvarlak hatlılara da yakışır hale getirmek mümkün.
Kısa kesilmiş bir kahkül saç modeliyle de harikalar yaratabilirsiniz.

Yandan Kahkül Modelleri

Yandan kahkül diğer adıyla perçem tam yuvarlak yüz hatlarına sahip kadınlar için eşsiz fırsat.

yandan kahkül modelleri
yandan kahkül modelleri

Ortadan İki Yana Ayrılmış Kahküller

Eğer uzun bir kahkül istiyorsanız, fakat saç konusunda rahatlığa düşkün olup gözünüze gelip rahatsız etmesin istiyorsanız yana ayrılmış kahkül modelleri tam sizlere göre.

ortadan iki yana ayrilmis kahküller
ortadan iki yana ayrilmis kahküller

Kullanımı da oldukça rahat. Yine düz bir kahkül kestirip sıkıldıysanız bu saç modeliyle kullanarak da uzatabilirsiniz.

Düz Kesim Kaküller

düz kahkül saç modelleri
düz kahkül saç modelleri

Kaküllü saç modelleri denilince aslında ilk aklımıza gelen de düz kesim kahküller oluyor. Düz bir saça sahipseniz; bu modeli çok rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Mikro Kahkül Modası

Son zamanlarda oldukça trend hale gelen mikro kahküller, birçok kadın tarafından tercih ediliyor.

mikro kahkül
mikro kahkül

Amelia filminde gördüğümüz saç modeli bu şekilde kestirmek isteyenler için ideal bir örnek teşkil ediyor. Pixie Saç Kesimi Nedir? Pixie Saç Kesim Modelleri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

mikro percem
mikro percem

Görsellerde kısa saçlı kadınları görüp endişelenmeyin, eğer uzun saçlarınızdan vazgeçemiyorsanız da bu saç modelini tercih edebilirsiniz.

uzun saclara mikro kahkül
Kahküllü saç modelleri 

Daha fazla kahkül modelleri görmek istiyorsanız galeriye bakmadan geçmeyin 🙂

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu