Reklam
Saç

Kaplan Gözü Saç Rengi

Reklam

Genellikle doğal bir saç rengi olması sebebiyle kahve tonları kadınlar açısından oldukça sık tercih ediliyor. Ombre balyaj yapımı da saçı daha havalı ve bakımlı görünüm elde etmesini sağlıyor. Kaplan gözü saç rengi de kahverengi saçlara ışıltı katma açısından mükemmel bir tercih olarak görebiliriz.

Kaplan Gözü Saç Rengi Nasıl Yapılır?

tiger eye sac rengi
tiger eye sac rengi

Evde düz saç boyamaya alışmış olabilirsiniz. Fakat balyaj veya röfleyi daha önce evde saç boyarken denememişseniz; profesyonel yardım almak sizin için daha iyi olacaktır. Boyandıktan sonra özellikle açıcı kullandıktan sonra  saç tonlarını tekrar dengelemek sizin için zor olabilir.

kahverengi saça balyaj
kahverengi saça balyaj

Yine de eğer kendinize güveniyorsanız ve ‘ben kendim evde boyarım’ diyorsanız,  kaplan gözü balyaj renkleri için genellikle kahve ve altın tonlarını tercih ederek saçlarınızı boyayabilirsiniz.

kaplan gözü sac
kaplan gözü sac

Öncelikle saçlarınızın tamamını kahverengine boyamanız gerekiyor. Ardından saçlarınızı balyaj tekniğiyle açıcı kullandıktan sonra altın rengi, bronz, kızıl saç renklerini saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Kaplan Gözü Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Genellikle buğday tenli ve esmer tenli kadınlara bu saç renginin çok yakıştığını söylemeliyiz. Uzun saçlarda kırık fön veya maşa yardımı buklelerle saçlarınızı havalı görünüme kavuşturabilirsiniz.

tiger eye hair style
tiger eye hair style

Ten renginize en çok uyum sağlayacak kahve tonunu seçtikten sonra birkaç ton açık ton renklerini, kızıl, altın renklerini kullanabilirsiniz.

selena gomez kaplan gözü saç
selena gomez kaplan gözü saç

Jessica Alba’dan Selena Gomez’e kadar bir çok kadın tarafından da tercih edilen kaplan gözü diğer adıyla ‘tiger eye’ kahve tonlarında değişiklik isteyen kadınlar için denenmesi gerekiyor.

Kaplan Gözü Saç Rengi Modelleri

kaplan gözü saç rengi nasıl yapılır
kaplan gözü saç rengi nasıl yapılır

Kaplan gözü saç modelleri özellikle uzun saçlı kadınlara yakışıyor. Hatta dalgalı ve kıvırcık saçlı kadınlarda saçlarda renk değişimleri olduğu için farklı ve hoş bir görünüm oluyor.

kaplan gözü balyaj tekniği
kaplan gözü balyaj tekniği

Sizlerde saçlarınızda kahverengi tonlarında bir yenilik yapmak isterseniz kaplan gözü saç rengini deneyebilirsiniz.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu