Reklam
SaçGüncel HayatGüzellik ve BakımGüzellik ve bakım

En Güzel Kahverengi Saç Renkleri

Reklam

Kahverengi saç tonları her zaman modasını koruyan saç renkleri arasında sayabiliriz. En güzel kahverengi saç renkleri ve modellerini sizler için bir araya getirdik.  Her zaman bu kadar popüler olmasının en büyük sebebi ise bu tonların oldukça doğal görünüme sahip olması diyebiliriz. Bu senede doğal görünümlü saç tonlarının ön plana çıkarak moda haline geldiğini söylesek yanlış olmaz.

Kahverengi renk tonları arasından saç rengi tercih etmek ise doğal durması bakımından ve sarı, kızıl gibi renklere nazaran daha kolay bakım istemesi sebebiyle çok rahat kullanıma sahiptir. Türkiye’deki saç tonlarını düşündüğümüzde eğer saçlarınız henüz beyazlamamışsa sarı renk gibi sürekli dip boya isteyen saç rengi olmadığı için bütçeyi de sarsmayacaktır.

koyu kestane sac kimlere yakisir
koyu kestane sac kimlere yakisir

Üstelik kızıl veya bakır saç rengi gibi makyajı da zorunlu kılmayacaktır sizlere. Veya ten rengine bağlı olarak sarı renk yüzünüzü solgun gösterirken bu saç tonlarında bunu yaşamazsınız.

  1. İçindekiler

    Açık Kahve Saç Rengi ve Modelleri

Ne tamamen koyu ne de çok açık bir ton istemediğinizin farkındaysanız bu saç tonu sizlere çok uygun. Çoğu kişide de oldukça doğal saç gibi durarak uyum sağlayabiliyor. Açık kahve renginin de alt tonları bulunuyor.

acik kahve sac modelleri
acik kahve sac modelleri

Kahve tonlarına ekstra ışıltı kazandırmak istiyorsanız altın geçişler harika duruyor diyebiliriz. Bu sayede daha parlak ve ışıltılı saçlara kavuşabilirsiniz.

buzlu acik kahve sac rengi
buzlu acik kahve sac rengi

Buzlu açık kahve özellikle beyaz tenli kadınlara çok yakışıyor. İster düz ister dalgalı saç modeliniz olsun ışıltı her zaman kendini ön plana çıkararak kendini gösterecektir.

2. Küllü Kahve Saç Rengi ve Modelleri

Doğal saç tonlarından vazgeçemeyenler için bir diğer saç rengi ise küllü kahve saç rengi. Küllü kahve saç hemen hemen her ten rengine uyum sağlıyor diyebiliriz.

kullu kahve sac rengi ve modelleri
kullu kahve sac rengi ve modelleri

Küllü kahve saç rengi bütün dikkatleri sizde toplamayı başarır. Özellikle hafif dalgalı saçlar gri yansımaları öne çıkarabilirsiniz.

kullu kahve sac renk ve modelleri
kullu kahve sac renk ve modelleri
küllü kahve sac modelleri
küllü kahve sac modelleri

3. Karamel Kahve Saç Rengi

Karamel kahve saç rengi özellikle sonbahar ve kışa aylarında tercih edilmesi önerilse de bence her mevsim tercih edilebilir bir saç rengi.

karamel kahve sac rengi
karamel kahve sac rengi

Karamel kahveyi de her cilt tonuna uyan renkler arasında sayabiliriz. Fakat burada önemli olan hangi alt tonu tercih etmeniz gerekiyor? Eğer beyaz tenliyseniz yukarıdaki gibi koyu karamel saç rengi tercih ederken buğday tenli veya esmerseniz aşağıdaki gibi saç tonu tercih edebilirsiniz.

karamel kahve sac renk ve modelleri
karamel kahve sac renk ve modelleri

Karamel kahveden bahsederken özellikle altın karamel kahve tonundan bahsetmeden geçmek istemiyorum.

altin karamel kahve sac rengi
altin karamel kahve sac rengi

Kahve üzerine altın rengi ışıltılar bulunan bu saç rengi özellikle kumral kadınlar için tercih edilebilir çok doğal duran bir renk.

altin kahve sac rengi
altin kahve sac rengi

Saçları oldukça parlak gösteren altın kahve saç rengi özellikle açık renk tonlarla harika bir uyum sağlıyor diyebiliriz. Kabarık ve dalgalı saçlar ile oldukça hacimli gözüküyor.

Daha detaylı incelemek isterseniz En Güzel Karamel Saç RenkleriKaramel Saç Rengi adlı yazı dizilerimize de bakabilirsiniz.

4. Bronz Kahve Saç Rengi ve Modelleri

Bronz kahve akımının başlaması Hande Erçel’in saçlarını ilk defa bronz kahveye boyatmasıyla başladı diyebiliriz.

hande ercel bronz kahve sac rengi
hande ercel bronz kahve sac rengi

Bronz kahve saç renginde beyaz tenliler açık renk tonunu tercih edebilirler. Esmer ve buğday ten rengine sahip kadınlar ise koyu bronz kahve saç rengini tercih edebilirler.

bronz kahve sac rengi
bronz kahve sac rengi

Doğal renk tercihiniz olsun ama aynı zamanda ışıltılı tonlar barındırsın diyorsanız bronz kahve saç rengini muhakakkak denemelisiniz.

Daha detaylı incelemek için Bronz Kahve Saç Rengi adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

5. Çikolata Leylak Saç Rengi ve Modelleri

Çikolata leylak farklı renklerin bir araya gelmesiyle ortaya çıkarılmış renk tonudur. Özellikle yüz hatlarınızın sert olduğunu düşünüyorsanız saç rengi tercih ederken iki defa düşünmelisiniz. Çünkü saç tonları sizi olduğunuzdan daha sert görünüme itebilir.

cikolata leylak sac rengi
cikolata leylak sac rengi

Çikolata leylak saç rengi ile yüzünüze daha yumuşak bir görünüm verebilirsiniz.

dalgali cikolata leylak sac rengi
dalgali cikolata leylak sac rengi

Eğer farklı renk tonlarından hoşlanıyorsanız geçiş süreci olarak çikolata leylak da tercih edebilirsiniz. Zeminde çikolata leylak saç rengi varken üzerine pembe, gri, mor özellikle pastel tonlar tercih edebilirsiniz. Yukarıdaki fotoğrafta olduğu ombre şeklinde de saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Dipleri kendi saç renginiz tercih ederseniz daha uzun süre kullanma imkanı bulabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Çikolata Leylak Saç Rengi adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

6. Fındık Kabuğu Saç Rengi

Kumral ve sarı saç renginin arasında bir ton olduğunu söyleyebiliriz fındık kabuğu saç rengi için.

findik kabugu sac renkleri 2019
findik kabugu sac renkleri 2019

Fındık kabuğu saç rengi kimlere yakışır diyorsanız özellikle beyaz tenli kadınlar tarafından çok sık tercih ediliyor. Çok da yakışıyor diyebiliriz. Eğer buğday tenliyseniz de tercih edebilirsiniz.

findik kabugu sac rengi kimlere yakisir
findik kabugu sac rengi kimlere yakisir

Çağla Şikel, Pınar Altuğ hatta Jennifer Lobez de dahil olmak üzere bir çok ünlü fındık kabuğu saç rengi modasına uymuşlardır.

En Güzel Kahverengi Saç Renkleri
En Güzel Kahverengi Saç Renkleri

Daha detaylı bilgi için Fındık Kabuğu Saç Rengi adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

findik kabugu sac rengi
findik kabugu sac rengi

7. Koyu Kestane Saç Rengi ve Modelleri

Koyu renk tonları seviyorsan ama siyaha da boyatmak istemiyorsan kesinlikle koyu kestane saç rengine göz atmalısın. Belki de çok aradığın renk budur. Koyu kestane saç rengi trendlerden hiçbir zaman düşmeyecek bir ton diyebiliriz. Kullananlar büyük bir oranda çok memnun üstelik!

koyu kestane sac rengi
koyu kestane sac rengi

Buğday tenli ve esmer kadınlara çok fazla yakışsa da beyaz tenli kadınlara yakışmadığını da kimse söyleyemez. Hatta renkli gözlüyseniz ve ön plana çıkarmak istiyorsanız koyu renk saç tonları ideal seçim olacaktır.

En Güzel Kahverengi Saç Renkleri
En Güzel Kahverengi Saç Renkleri

Koyu kestane saç rengi çoğu koyu renk saçta olacağı gibi sizleri daha genç gösterecektir.Özellikle kızıl veya sarı renk tonları uzun süre kullanmışsanız ve değişiklik arıyorsanız aradaki farkı bariz bir şekilde görebilirsiniz.

En güzel kahverengi saç renkleri adlı yazımızı umarız beğenmişsinizdir. Sizlerin de vazgeçemediğiniz kahverengi tonlarını bizlere söyleyebilirsiniz. En güzel kahverengi saç renkleri adlı yazı dizimizde daha fazla görsel için galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu