Reklam
Saç

Katlı Kesim Saç Modelleri

Reklam

Saçınızı kestirmek istiyorsanız fakat katlı kesim saç modelleri mi yoksa düz kesim saç modelleri mi kestireceğiniz konusunda kararsızlık yaşıyorsanız buyrun yazımızın devamını okumaya…

Katlı kesim saçlar arasından saçınızın boyutuna göre başlıklardan uygun olanı seçerek saç modellerine bakabilirsiniz.

Katlı Kesim Saç Modelleri: Uzun Katlı Saç Modelleri

Saç boyu uzun olan kadınların özellikle katlı kesim saç modelini tercih etmesi gerekiyor. Bunun sebebi ise saçlar uzadıkça özellikle saç bakımı yapılmadığı takdirde, güçsüzleşerek git gide cansızlaşıyor.

katli kesim saclar
katli kesim saclar

Katlı kesim saçlar ise bu cansızlaşmanın önüne geçiyor. Saçı daha sağlıklı bir görünüme kavuşturuyor.

katli kesim uzun sac
katli kesim uzun sac

Birde kuaföre gittiğinizde eğer özel bir gün için saçınızın yapılması gerekiyorsa; çok daha fazla şekil verilebiliyor.

Katlı Kısa Saç Modelleri

Son zamanlarda kısa saçlı kadınlar aşağıdaki görselde gördüğünüz bob model kesim saç tercih ediyorlar. Modern bir görünüme sahip olan bu saç modelinin kullanımı da oldukça işlevsel.

kisa katli bob sac modeli
kisa katli bob sac modeli

Düz ve kısa saçlarınız var ise ve uzun zamandır bu şekilde kullanıyorsanız; şimdi değişikliğe gitmenin tam zamanı! Genellikle kısa saçlı kadınlar saçlarının uzamalarından korktukları için saç boyundan ziyade saç modelini değiştirmek istiyorlar. Saç modeli de genellikle düz kesim saçtan katlı kesim saç modeline dönüştürülebiliyor.

kısa sac katli
kısa sac katli

Katlı Kesim Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

Ufak bir yüzünüz var ise; elmacık kemiklerinden başlayarak uçlara doğru giden katlı kesim saç modeli sizin için ideal bir seçim olacaktır.

katli kesim
katli kesim

Eğer büyük bir kafanız var ise genellikle düz kesim saç modelleri tercih edilmesi gerekiyor. Bu sayede kafanızda biraz daha ufak gözükebiliyor.

düz kesim saç
düz kesim saç

Katlı kesimin dezavantajını gelecek olursak özellikle katın başlangıcını çok kısa tuttuğunuz zaman; ve artık saçınızı düz kesim olarak kullanmak istediğiniz zaman en kısa boyun eşitlendiği zamana gelene kadar çok fazla vakit aldığını söyleyebilirim.

Daha fazla katlı kesim saç modelleri görmek istiyorsanız galerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu