Reklam
DüğünKombinlerModa

Kır Düğünü İçin Nasıl Abiye Tercih Etmeliyiz?

Reklam

Düğün konseptleri sürekli değişiklik gösterirken açık alanda yapılanları daha çok ön plana çıkmaya başladı. Düğünler içinde aynı bir romantizmi ve yeri olduğu için dikkat çeken kır düğünleri de insanların ne giyeceklerini daha çok sorgulamasına neden oldu. Kır düğünü için nasıl bir abiye seçilir sorusunun cevabını ise mekan kadar nasıl zevklere sahip olduğunuz da belirlemeye başladı.

Mekan ve giyilen kıyafet arasında uyum olması her zaman önemli bir kuraldır. Söz konusu düğün olduğunda ise bu olasılık daha da önemli bir hal alır. Bunun için göz önüne alınması gereken bazı önemli noktalar vardır.

Kır Düğününde Abiyenin Uzunluğu

Abiye seçecek olan kişinin ilk olarak dikkat etmesi gereken konu abiyenin nasıl bir uzunlukta olduğudur. Kır düğünü için nasıl bir abiye seçilir? sorusunda abiye boyu son derece ön planda olur. Çünkü mekanların düzenlemelerine göre bazen yerler doğal bile olabilir. Sahilde yapılması halinde ise durum daha da farklılık gösterir.

kabarık kollu abiye elbise modelleri
kabarık kollu abiye elbise modelleri

Abiyenin uzunluğu ile alakalı olarak:

  • Ayaklarınızın altını geçen uzun abiyeler olmamalıdır,
  • Takılıp düşme riskiniz olmamalıdır,
  • Uzunluğu ayakkabı ile dengelenmelidir,
  • Abiyenin kumaş yapısına göre kısa olması da önerilebilir.

Bu konuda dikkatli olunmasının nedeni açık alan olarak bilinen kır düğünlerinin mekan yapısı gereği rahat olmasıdır. Bazı alanlarda abiyenin uzunluğuna dikkat edilmesi gerekmezken kır düğünlerinde bu nokta öne alınmalıdır. Rüzgar veya diğer faktörler de olduğundan gereklidir.

transparan abiye elbise modelleri
transparan abiye elbise modelleri

Uygun Abiye Nasıl Seçilir?

En çok merak edilen soru olan kır düğünü için nasıl bir abiye seçilir? noktası aslında modellerin nasıl olması gerektiği noktasında şekillenir. Abiyelerin model ve tarzları genel olarak daha çok hafif olarak adlandırılan modellerden seçilir.

Tesettürlü Kadınlar İçin Abiye Elbise Seçimi ve Siyah Uzun Abiye Modelleri adlı yazı dizimize bakabilirsiniz.

Dışarıda olmanın ve havalandırmanın çoğu zaman doğal olacağının bilinmesi seçim konusunda bazı detayları ön plana çıkarır:

  • Abiyeniz fazla uçuşan veya eklenen parçaları olan bir model olmamalıdır,
  • Renk veya desen konusunda tercih tamamen size aittir,
  • Uzunluğuna dikkat edilerek seçilmelidir.

Bu tarz yerlerde genel olarak daha hafif ve havuzbaşı partilerinde giyilen rahatlıkta abiyeler seçilir. Çünkü rahat ve doğal ortamda olması kır düğünü konseptinin en önemli detayıdır. Ağır, üzerinize iyice oturan, taş veya diğer detaylardan dolayı tarzı da ağır olan bir abiye konsepti zorlayabilir.

midi boy abiye elbise
midi boy abiye elbise

Abiye Kumaşı Nasıl Olabilir?

Kumaşın nasıl olacağı sorusu da kır düğünü için nasıl bir abiye seçilir sorusu kadar yerindedir. Çünkü açık alanda kullanılan abiye kumaşı sizi zora sokabilir. Abiyenin kumaşını bilmeniz veya detaylı şekilde araştırmanız gerekli olmaz. Bunun yerine genelde uçuşan ve hafif kumaşlar olması daha çok belirleyici olacaktır.

Kumaşın rahat ve hava geçiren bir yapısı olması daha da iyi bir tercih olacaktır. Ayrıca abiye kumaşının sıcak tutacak kalınlıkta olmamasının nedeni genel olarak havalandırmanın da doğal olması nedenine bağlanır. Ayrıca ağır ve yapı olarak kalın abiyeler ortamda çok fazla fark edilebilir.

Kır Düğünü İçin Nasıl Abiye Tercih Etmeliyiz?
Kır Düğünü İçin Nasıl Abiye Tercih Etmeliyiz?

Hangi Makyajla Tamamlanır?

Abiye seçimi kadar nasıl bir makyaj yapılacağı noktası da son derece önemlidir. Kır düğünü için nasıl bir abiye seçilir ile başlayan sorular abiyeye karar verilmesinin ardından makyajla devam eder. Makyajınızın da aktarılan modellere uygun bir şekilde seçilmesi önemlidir.

Fresh Düğün Makyajı Nasıl Olmalıdır? yazı dizimize de göz atmayı unutmayın.

saten abiye modelleri 2021
saten abiye modelleri 2021

Ağır makyaj olmamakla birlikte daha hafif ve doğa renklerinin kullanımı tercih edilir. Çünkü kır düğünü konseptlerinde makyajlar genel olarak sadeye yakındır. Abiyenizin oldukça pratik, hafif ve dikkat çeken bir yapıda olması öncelik iken makyajın hafif olması da sizin kurtarıcınız olması açısından önemlidir. Açık alanda akan veya sorun çıkaran bir makyaj hoş olmayacaktır.

Nasıl Ayakkabılar Seçilmelidir?

Ayakkabılar fazla topuklu olacak şekilde seçilmemelidir. Çünkü ayakkabıların bulunduğu alana bağlı olarak size risk oluşturma sorunu ortaya çıkabilir. Yere veya sahile uygun bir şekilde rahat, az topuklu olacak şekilde seçilmesi önerilir. Abiyenizi tamamlaması da bir başka konu olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu