Reklam
KombinlerModaTesettür

Krep Şal Nedir? Krep Kumaş Şal Modelleri Özellikleri Nelerdir?

Reklam

Tesettür giyimin en göz alıcı noktalarından biri başörtüsü kategorisinde sayısız seçeneğe sahip olmasıdır. En çok talep gören başörtü modelleri arasında eşarplar ile beraber şallar gelmektedir. Son dönemlerin göz bebeği haline gelen krep kumaş şal modelleri ile rahatlığı ve tarzınızı bütünleştirebilirsiniz.

Krep Şal Nasıl Olur?

Eşarplara göre daha geniş çeşitliliğe sahip olan şallar kültür, yaş fark etmeksizin nerede ise her kadının dolabında yerini alan bir başörtüsü modelidir. Şallar da kendi arasında oldukça çeşide sahiptir ve bu yönü ile oldukça fazla talep görmektedir.

Krep şalları çok soğuk olmadığı müddetçe her zaman kombinleyebilirsiniz. Hemen nerede ise tüm kombinler ile uyumlu olması sebebi ile öne çıkmaktadır.

Başörtüsünde kumaşın cinsi rahat edebilmek açısından oldukça önemlidir. Kombinlerken de dikkat edilmesi gereken, şalların kumaş cinsi krep kumaşın dışında farklı kumaşlardan da imal edilebilirler. Bunlar arasında ilk akla gelen ise şifon cinsi olanlardır.

krep kumaş şal modelleri nasıl kombinlenir
krep kumaş şal modelleri nasıl kombinlenir

Krep şifon şal genel olarak şık ve klasik bir estetik yaratmak amacı ile kullanılmaktadır. Krep şal ise hem özel bir davette hem de günlük hayatta kullanılacak bir estetiğe sahiptir.

Krep şalın ana maddesi olan krep kumaş tesettür giyiminde çok sık kullanılan bir kumaş türüdür. Bunun en büyük sebeplerinden birisi ise şıklık yaratırken oldukça ucuz olmasıdır.

Krep Kumaş Şal Özellikleri Nelerdir?

krep kumaş şal özellikleri
krep kumaş şal özellikleri
  • Krep kumaşların vücuda yapışmama ve terletmeme özellikleri sayesinde yaz aylarında rahat edeceksiniz.
  • Dökümlü ve salaş bir kumaş türüdür. Hafif olması sayesinde gün boyu rahat edebilirsiniz.
  • Şık ve göz alıcı olduğu için, gösterişli parçalarınızın kombininde rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • İçeriğindeki pamuk oranına bağlı olmakla birlikte zor buruşmaktadır. Bu sayede tesettürlü kadınları oldukça zorlayan ütü konusunda da rahatlık yaşayabilirsiniz.
  • Düğün ve davetlerde bunun yanı sıra şık kombinlerinizde tercih edebilirsiniz.
krep kumaş şal modelleri
krep kumaş şal modelleri

2020 Krep Kumaş Şal Modelleri

Bağlama stillerinin birçoğuna uygun olan krep şal modelleri kumaş yapısı ile öne çıkmaktadır.

mor krep kumaş şal modelleri
mor krep kumaş şal modelleri

 

krep kumaş şal kombinleri
krep kumaş şal kombinleri

Krep Kumaş Şal Kombin Örnekleri

Geçtiğimiz senelere oranla daha çok tercih edilmeye başlayan krep şal modelleri, geniş renk yelpazesi ile beraber her kombinde yerini almaktadır. Kombinler için gedikli sayılabilecek bazı krep şallar; krep kumaş şal, krep şifon şal, pamuk krep şal, uzun krep şal gibi çeşitlerdir.

krep kumaş şallar
krep kumaş şallar

Renk olarak ise bordo ve mor renk rağbet görmektedir. İnternet üzerinde bulunan çokça sayıdaki krep şal bağlaması videosundan da görebileceğiniz gibi bu tip şalları birçok stilde bağlayabiliyorsunuz. Genel olarak tek omuzu kapatan stil ile bağlanan krep şal modelleri davet, kutlama ve benzeri organizasyonlarda kullanılmanın yanında günlük yaşantıda da kullanılmaktadır.

krep kumaş şal kombin örnekleri
krep kumaş şal kombin örnekleri

Yukarıda bahsettiğimiz örnekteki gibi birçok stilde bağlanabilen ve geniş renk yelpazesine sahip olan krep şallar kombinler için aranan parça olmaktadır.

Tabi ki ilk dikkat edilmesi gerekilen detay krep şalın rengi olacaktır. Krep şal seçimi yaparken belirlemeniz gereken ilk kriterler nerede ve ne zaman giymek için alacağınızdır. Misal olarak kış ayları için genel tercihler toprak ve kahve tonlarına sahip şallar iken bu yaz ayları için bej veya mavi gibi canlı renkler olmaktadır.

krep kumaş şal kombini 2020
krep kumaş şal kombini 2020

Krep kumaş şal modelleri ile gerek rahatlığınız için gerek kolay kominlenebilen bir parça olması sebebiyle bütün tesettürlü hanımların dolabında yer alması gereken ürünlerden diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu