Reklam
GenelGüncel HayatModaTesettür

Tesettür Gelin Başı Modelleri

Reklam

Zaman geçtikçe tesettür gelin başında favori modellerin skalası da genişliyor. Bunun yanında modanın ve insanlar tarafından tercih edilen beğeniler de değişiyor tabi ki. Sade gelin başından, incili, taşlı gelin başına kadar bir çok model yer alıyor. Sizin tercihiniz hangilerinden yana?

Tesettürlüler Gelin Başı 2019’un Favori Modelleri

Gelin adaylarına sorduğumuzda düğün hazırlıklarının en zor safhasını cevap olarak  gelinlik ve gelin başı olarak söylerdi herhalde. Gelin başı modeline karar vermek, aksesuarı seçmek kimi zaman gerçekten çok zorlayıcı olabiliyor.

gelin basi modelleri tesettur 2019
gelin basi modelleri tesettur 2019

Özellikle zor karar verenler için zaman daraldıkça bu durum işkenceye dahi dönebiliyor. Tesettür moda evleri sayesinde gelinliğe uygun olarak tasarlanmış modeller de bulunuyor. Tercih etmeseniz dahi fikir edinmeniz açısından önemli bir opsiyon denilebilir.

gelin basi tesettur modelleri
gelin basi tesettur modelleri

Yüz şekline göre de nasıl bir gelin başı istediğinize karar verebilirsiniz. Uzun ve zayıf yüzünüz var ise daha sade gelin başı modelleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Oval veya yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz de daha taşlı ve kabarık gelin başı modelleri seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Gelin başı modelleri tercih edilirken incili, işlemeli, taşlı veya pullu modellere veya aksesuarlara da göz atmanız fikir edinebilmek açısından önemli.

duvakli tesettur sac modelleri
duvakli tesettur sac modelleri

Son zamanlarda bolca tercih edildiğinden tüllü gelin başı modelleri bir çok tesettürlü gelin adayının beğenisini kazanmış durumda çıkarımını yapabiliriz. Düz bir tül tercih etmek yerine mini incilerle bezeli bir tül de tercih edebilirsiniz. Yukarıdaki fotoğrafta olduğu gibi gelinlik ile uyumlu duvaktan destek alarak harika bir gelin başı isteyebilirsiniz.

cicekli gelin basi tesettur modelleri
cicekli gelin basi tesettur modelleri

Gelelim muhteşem sonbahar düğünlerine… Sonbahar mevsiminde özellikle açık havada yapılan düğünlerin ayrı bir aurası olduğu kanaatindeyim. Sonbahar çiçekleriyle bezeli canlı çiçeğiniz ve bu çiçeklerden oluşmuş mini bir tac tercihi yapabilirsiniz.

Eğer sizin de düğününüz bir sonbahar düğünü ise Sonbahar Düğünü İçin Tavsiyeler adlı yazı dizisine de bir bakmayı unutmayın derim.

cicekli tesettur gelin basi modelleri
cicekli tesettur gelin basi modelleri

Özellikle son zamanlarda artık gelinler taşlı büyük taçlar yerine mini çiçekler tercih ediyorlar. Hoş ve naif bu görüntüler sayesinde fotoğraflarda kusursuz kareler yakalayabilirsiniz.

tesettur sonbahar gelin basi modeli
tesettur sonbahar gelin basi modeli

Sade Tesettür Gelin Başı Örnekleri

Tamamen sade bir gelinlik ve sade bir gelin başı tercih etmek isteyebilirsiniz. Bu durum özellikle düğün yapmak istemeyip nikah töreni yapanlar tarafından tercih ediliyor.

Tabi ki sadece nikahta tercih edilmesi gerekir diye bir kural yok. Sadelikten hoşlanıyorsanız gün sizin gününüz kim ne der diye kulak vermekten ziyade siz nasıl istiyorsanız tercihinizi bu doğrultuda yapmanız gerekiyor.

sade gelin basi tesettur modelleri
sade gelin basi tesettur modelleri

Tamamen düz bir gelinlik istemiyorum. Biraz hareket olsun derseniz omuz ve kol detayları taşlarla hareketlendirilmiş gelinlik modeli tercih edebilirsiniz. Yukarıdaki gibi sade bir gelin başıyla sade ve bir kuğu gibi süzülebilirsiniz.

bantli gelin basi modelleri
bantli gelin basi modelleri

Gelin başı sadece modelden ibaret demek doğru olmaz. Çeşitli aksesuarlardan da bu bağlamda faydalanabilirsiniz. İnce şeritli taşlı bir bant tercihi yapabilirsiniz. Bu şeriti ister alın bölgesinden dilerseniz duvağın başladığı yerde de kullanabilirsiniz.

Taşlı Tesettür Gelin Baş Modelleri

Bol taşlı, incili gelin başının sevenleri de az değil. Özellikle gelinliğinizde yeteri kadar taşlar yoksa gelin başında taşlı aksesuarlar tercih edebilirsiniz. Böylece gelin başını daha fazla ön plana çıkarabilirsiniz.

tasli gelin basi modelleri tesettur
tasli gelin basi modelleri tesettur

 

incili tesettur gelin basi modelleri
incili tesettur gelin basi modelleri

Tül duvak ile beraberinde incili taçlar da kullanabilirsiniz. İri taşlara göre çok daha zarif duruyor kesinlikle. Yukarıdaki fotoğrafta taşlı ve incili gelinlik modeliyle işlemeli bir duvak tercih edilmiş. Gelin başının düz olması gözü yormuyor. Minik incilerle bezeli taş ile de hoş bir gelin başı olduğunu söyleyebiliriz.

gelin basi tesettur modelleri 2019
gelin basi tesettur modelleri 2019

Bir çok gelin ise yukarıdaki gibi çapraz gelen gelin başı modeli tercih etmek istiyor. Arka tarafa kadar uzanan katlı gelin başından ziyade yukarıdaki gibi bir model daha şık duracağı kanaatindeyim. Gelin aksesuarları satan yerlerin yanında internetten de bir çok gelin aksesuarları alternatiflerini görebilirsiniz.

Duvaklı Tesettür Gelin Saçı Modelleri

Kimi gelinler artık duvak tercih etmiyor. Kimileri için ise düğünün olmazsa olmaz parçası olarak kabul ediliyor duvaklar. Uzun, kısa, kabarık bir çok modeli bulunuyor duvakların.

tesettur tacli gelin basi modelleri
tesettur tacli gelin basi modelleri

Gelin aksesuarı tercih etmeden önce nasıl bir gelin başı istediğinize de karar vermeniz gerekiyor tabi ki. Duvak tercihi yapıp yapmayacağınızı veya gelin başı modelinin nasıl olacağı konusunda aklınızda bir şeyler tasarladıktan sonra alışverişi tamamlamanız daha fazla işlevsel olacaktır.

tesettur gelin basi sac modelleri 2019
tesettur gelin basi sac modelleri 2019

Ekstra alınmış aksesuarlardan ziyade gelinlik ile uyumlu duvak modellerinden de yararlanabilirsiniz. Bir çok gelinlik satan dükkanda farklı stillerde duvak modeli bulabilirsiniz. Gelinliğiniz yeterince dikkat çekici ise duvak olarak sade düz bir model de tercih edebilirsiniz.

tesettur gelin basi sac modelleri
tesettur gelin basi sac modelleri

Kısa duvak tercihi düğün anında her şeyi kolaylaştırıyor. Uzun duvak ile dans etmeniz veya yürürken o kalabalıkta üzerine basılabiliyor. Kısa duvak da ise böyle bir sıkıntıyla karşılaşmıyorsunuz. Özellikle taş ve incilerin bulunmadığı gelinlik modellerinde gelin başında minik inci ve minik taşların olması bu özel gün için daha hoş gözüküyor. Adeta gelinliği tamamlayan parçalardan diyebiliriz.

Gelinlik veya nikah için elbise düşünüyorsanız Tesettür Gelinlik ModelleriTesettür Nikah Elbisesi Modelleri adlı yazı dizilerimize de bakmanızı tavsiye ederim.

Tesettür Nişan Saç Modelleri

Gelin başı demişken tesettür nişan veya söz için olan modellere de yer vermek istedim. Tercih edeceğiniz nişanlık ile uyumlu renkte şal ile hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

tesettur nisan basi modelleri 2019
tesettur nisan basi modelleri 2019

Gelin başında fazla alternatif olduğu gibi burada da çeşitli modellere rastlayabilirsiniz.

tesettur nisan saci modelleri
tesettur nisan saci modelleri

Düğün için gelin başında gelinliğinize uygun duvak bulamamış veya o gelinlik modelinde duvak tercih etmek istemeyebilirsiniz. Fakat içinizde kalacağını düşünüyorsanız nişanda da tül duvaklardan destek alabilirsiniz.

Modern Tesettür Gelinlik Modelleri adlı yazı dizimize de bakabilirsiniz.

nisan tesettur sac modelleri
nisan tesettur sac modelleri

Özellikle gelinlik modellerinde duvak denilince sırf beyaz tercih edilirken nişanlıkta bu durum söz konusu da değil. İster nişan elbisenizle uyumlu olacağını düşündüğünüz farklı renkte bir duvak dilerseniz nişan elbisenizden iki- üç ton açık renkte bir duvak tercihi yapabilirsiniz.

Nişanda Giymek İçin Tesettür Abiye ModelleriTesettür Abiye Modelleri, Nişan Bohçasında Neler Olur? adlı yazı dizilerimizden de destek alabilirsiniz.

Tesettürde gelin başı modelleri adlı yazı dizimizde farklı alternatifler için galerimizi de ziyaret etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu