Reklam
EğlenceDüğünGüncel HayatGüzellik ve bakımMakyaj

Kusursuz Düğün Makyajı Nasıl Olmalı?

Reklam

En heyecan verici günlerden biri olan düğün gününüzde, gelinliğiniz kadar makyajınızın da kusursuz olması gerekir. Bu yüzden kusursuz düğün makyajı nasıl olmalı bilmeli ve hatasız bir şekilde yüzünüze makyaj tekniklerinin uygulanılması gerekmektedir. Özel gününüz gelip çattığında tüm gözlerin sizin üzerinize çevrilmesini istiyorsanız o zaman hangi yollara başvurulması gerektiğine gelin birlikte bakalım.

Düğün Günü Göz Makyajında Nelere Dikkat Edilmeli?

Makyaj denilince en önemli bölgeler arasında gözler ön plana çıkıyor. Özel gününüzde bakışlarınızın daha etkili olması için doğru göz makyajının uygulanması gerekir. Özellikle göz makyajı sırasında en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de hem ten hem de göz rengine uygun olmasıdır.

gelin makyajı nasıl olmalıdır
gelin makyajı nasıl olmalıdır

Bazı gelinlerimiz makyajı çok fazla abartma isteği içerisinde olabiliyor. Fakat unutmayalım ki makyajınız çok güzel olsun lafından çok, güzel olmuşsun kelimesini duymak insana daha çok sevinç verir. İşte bunu dedirtmenin yollarından birisi de makyajın profesyonel düzeyde yapılmasıdır.

esmer gelin makyajı nasıl olmalıdır
esmer gelin makyajı nasıl olmalıdır

Göz makyajınıza geçmeden önce ilk olarak ten ve göz renginize uygun olan tonlamaların seçilmesi gerekir. Bu sayede ten ve göz renginiz daha fazla ön plana çıkmış olur.

kahverengi makyajı nasıl yapılır
kahverengi makyajı nasıl yapılır

Makyaj tekniğine başvurulurken özellikle yüz şekline uygun şekilde yapılması doğal güzelliğinizin daha çok ortaya çıkmasına zemin hazırlar. Yüz hattınız dikdörtgen şekildeyse, iki farklı fondöten kullanmak ve aydınlatıcıyla daha dikkat çekici hale büründürmek gerekir. Bu sayede yüzünüzün daha yuvarlak görünmesini sağlamış olursunuz.

 

Yüz şekliniz kare şekildeyse o zaman da elmacık kemiklerinin hemen alt bölümüne aydınlatıcı sürmelisiniz. Aynı zamanda burun köşe taraflarına ve uç bölgelerine de aydınlatıcı yapılabilir.

Beyaz Ten Rengine Göre Düğün Makyajı

Beyaz tenlilerinde düğün makyajını, ten rengine göre yapması gerekir. Böylelikle hem daha doğal hem de daha bebeksi bir görünüm elde etmiş olunur.

Beyaz tenliyseniz ve gözlerinizde kahverengine sahipse o zaman gelinlik üzerine daha çok toprak rengi tonları tercih edilmelidir.

toprak tonları gelin makyajı
toprak tonları gelin makyajı

Gözleri açık kahverengi olan gelinlere siyah eyeliner yerine kahverengi eyeliner kullanmak, bakışların daha yumuşak olmasını sağlayacaktır. Yanaklarda ki allık renklendirmesinde de şeftali ya da açık pembe tonları kullanılmalıdır.

beyaz tenli gelin makyajı 2020
beyaz tenli gelin makyajı 2020

Buğday Ten Rengine Göre Kusursuz Düğün Makyajı Nasıl Olmalı?

Buğday ten rengine sahip olan kadınlara en çok yakışan renk tonları daha çok altın ve bronz renklerin olduğunu söylemek mümkün. Belki de bu renk tonları sizlere çok ağırmış gibi gelebilir. Fakat yüzünüze hafif şekilde uyguladığınız zaman güzelliğinizi taçlandırdığını çok rahat şekilde fark etmiş olacaksınız.

buğday tenli gelin makyajı
buğday tenli gelin makyajı

Gelin makyajınızın abartıya kaçmadan daha sade olmasını isteyenlerdenseniz o zaman uçuk pembe yahut şeftali tonlarında bir gelin makyajı yaptırabilirsiniz.

wedding day make up
wedding day make up

Esmer Ten Rengine Göre Düğün Makyajı

Esmer tene sahip olan gelinler, diğer ten rengine sahip olan kişilere oranla daha şanslı diyebiliriz. Çünkü esmer bir tene sahipseniz hemen her tüm renk tonları yakışacaktır. Fakat gelinlik üzerinde göze daha hoş şekilde çarpan gelin makyajına bakıldığında bronz ve kahverengi tonlarda olanları diyebiliriz.

kırmızı ruj gelin makyajı
kırmızı ruj gelin makyajı

Teninizle birebir uyum sağlayan bir renk olduğundan dolayı doğal olarak daha hoş, kibar ve duru güzelliğe bürünmenize yardımcı olacaktır. Yukarıdaki fotoğrafta görmüş olduğunuz gibi göz makyajını toprak tonlar tercih ederek, dudak rengini kırmızı veya pembe tercih edebilirsiniz.

gelin makyajı örnekleri
gelin makyajı örnekleri

Kusursuz bir düğün makyajı nasıl olmalı bildiğiniz ve uyguladığınız takdirde ortaya oldukça hoş görüntüler çıkmaya başlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu