Reklam
DüğünModaTesettür

Nikah Elbisesi

Reklam

Eğer düğününüz olurken nikah memurunu düğüne çağırmadıysanız, önce veya sonra nikah kıydırma düşünceniz var ise; veya hiç düğün yapmama düşüncesindeyseniz bir de nikah elbisesi modelleri arasından tercih yapmanız gerekebilir.

Dantelli Nikah Elbisesi

Nikah ve elbise kavramları yan yana geldiğinde akla ilk gelen model genellikte dantel detaylarını barındıran beyaz elbise modelleri geliyor. Hiçbir zamanda modası geçmiyor. Tercih edilebilirliği de azalmıyor. Bunun nedeni benim şahsi görüşüm kişiyi zarif gösteriyor olması.

elbise nikah
elbise nikah

Nikah gününüz de beyaz, zarif bir kuğu gibi görünmek istiyorsanız beyaz renkte dantel detayları barındıran nikah elbise modelleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

kisa nikah elbisesi
kisa nikah elbisesi

Kalp yaka göğüs modeliyle bu elbise içinde peri kızına bürünebilirsiniz. Belden aşağıya doğru kabarık bir model olması da belinizi ortaya çıkartarak, ince görünmenizi sağlayacaktır.

Eğer daha uzun içinde dantel detayları barındıran bir elbise modeli istiyorsanız; belki de yukarıdaki model tam size göredir.

Uzun Nikah Elbise Modelleri

Uzun nikah elbisesi genel olarak gelinlik giymek istemeyen kadınlar tarafından çok daha fazla tercih edildiğini söyleyebilirim. Bunun yanında uzun elbise tutkunu olanlar tarafından da vazgeçilemeyen bir elbise modeli.

vako nikah kiyafetleri
vakko nikah kiyafetleri

Vakko tasarımı bir elbise olan bu elbiseyle belinizdeki şeritle vücut hatlarınızı bir tık ortaya çıkartabilirsiniz. Kuyruklu oluşuyla da gelinlik modellerini andıran bir görüntüsü var. Özellikle göğüs detayına bayıldığımı itiraf etmeliyim.

seyma subasi nikah elbisesi
seyma subasi nikah elbisesi

Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı çifti de 2017 yılının son aylarında nikah kıydı. Nikah zamanı ve nikahtan sonraki yemekte farklı elbiseler tercih eden Şeyma Subaşı giydikleriyle de konuşuldu. Nikah zamanı yukarıda gördüğünüz uzun elbiseyi tercih etti.

Vera Wang tasarımı olan bu elbiseyi 2017 Golden Globe ödül töreninde Hailee Steinfeld eflatun tonlarında tercih etmişti.

nikah sonrasi seyma subasi kiyafeti
nikah sonrasi seyma subasi kiyafeti

Nikah sonrasındaysa işlemeleriyle göz dolduran böyle bir elbise tercih etti.

beyaz uzun nikah elbisesi
beyaz uzun nikah elbisesi

Elbisenizde sadece göğüs dekoltesi istiyorsanız ve balon kolları seviyorsanız; yukarıdaki modeli de tercih listenize belki dahil edebilirsiniz. Ne oldukça abartılı ne de sade düz bir model olmadığı için tam kıvamında!

Yanlardaki minik bel detayları da oldukça hoş görünüyor.

Nikah Tesettür Elbisesi

Tesettür nikah elbise modelleri diğerlerine nazaran maalesef daha az çeşit görüyoruz.

tesettür nikah elbisesi
tesettür nikah elbise modelleri

Tamamen dar ve çok bol bir kıyafet olmayan bu model, yarasa kol modeliyle dikkatleri fazlasıyla kendisine çekmeyi başarıyor.

tesettür nikah elbise
tesettür nikah elbise

Yine sade bir elbise üzerine işlenmiş dantel işlemeleri sizi oldukça zarif gösterecektir.

Birbirinden çeşitli uzun, kısa, dantelli, düz sade modeller arasından tercih yapmak oldukça zor olsa gerek. En önemli nokta ise alacağınız kıyafetinizin içinize sinmesi. Sonuçta her gün evlenmiyorsunuz değil mi :)) Eğer kararsız kişilik yapınız var ise son zamanlara bırakmaktan ziyade erkenden modellere bakmanızı tavsiye ederim. Bu şekilde daha sağlıklı kararlar alabilirsiniz.

Daha fazla nikah elbisesi görmek isterseniz galerimizi ziyaret etmeyi lütfen unutmayın 🙂

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu