Reklam
DüğünDekorasyonEğlence

Nişan Masası Süsleme Nasıl Yapılır?

Reklam

Düğün öncesinde, düğünün bir nevi provası sayılıyor nişan. Artık nişan için salon tutulsa da evde de olsa her iki türlü de güzel bir nişan masası süsleme yapılıyor. Tabi ki evleneceklerin kendi tercihi olsa da nişan masasını özen göstererek süsleyenlerin sayısı da azımsanacak gibi değil.

Süsleme işini çeşitli organizasyon şirketlerine verebileceğiniz gibi sizde aynı şekilde yapabilirsiniz. Gerekli malzemeleri temin etmek için yorulsanız da hem bütçenize çok daha uygun hemde kendiniz ve çevrenizdekilerin emeğiyle hazırlayabilirsiniz.

Nişan Masası Süsleme Malzemeleri

 

nişan için harfli balon
nişan için harfli balon

Genellikle nişan organizasyonu denildiğinde akla ilk gelen nişanlanacak çiftin baş harflerini oluşturan balonlar tercih ediliyor. Bunun yanında yine tercihinize bağlı olarak balonlar alabilirsiniz. Balonları bir arada tutturarak masanın arkasında şık bir görüntü oluşturulabilir.

Eğer gösterişli bir masaya sahip değilseniz yenide almayı düşünmüyorsanız; şık bir masa örtüsüyle bu ihtiyacı da kapatabilirsiniz. Hatta Nişan Masası Örtüsü adlı yazı dizimizden de yararlanabilirsiniz.

organizasyon evde yapma
organizasyon evde yapma

Güzel bir pasta hatta sevimli cupcakeler de masanızı süsleyecektir. Tabi ki bu enfes lezzetleri süsleyecek objeleri de masayla uyumlu bir şekilde seçmek önemli.

Kendi tarzınıza uygun şekilde şamdan ve mumlar da tercih edebilirsiniz.

Tabi ki damattan gelecek veyahut kendinizin masanızı süslemesi için alacağınız çiçekler de masanızı zenginleştirecektir.

nişan-ikram-masası
nişan-ikram-masası

Nişan organizasyonu fikirlerine incileri de katabilirsiniz. Yukarıdaki renkle oldukça uyumlu bir şekilde kullanılmış. Sizde bu renkte veya yakın tonlarında bir renk düşünüyorsanız incilerle harika bir uyum içinde olacaklardır.

Nişan Hediyelikleri 2022-2023

Misafirlerinize ikramlık hazırlanacaklar da yine uyumlu renkte bir cam fanus tercih edilebilir. Nişan hediyelikleri için de anlaşabileceğiniz birçok firma bulunuyor. İlinizdeki nişan hediyelikleri olan firmalarla görüşebilirsiniz. Eğer bulmakta zorluk ya-şıyorsanız, internetten bu firmaları bulmak oldukça kolay.

Nişan masası hazırlarken gelen misafirlere ufak hediyeler vermeyi de düşünebilirsiniz. Kokulu taşlar, dolap magnetleri vb. alternatifleri göz önünde bulundurun.

İnstagramdan nişan hediyelikleri hashtagiyle arama yapabilirsiniz. Son zamanlarda mini çakıl taşları, sukulentler, kaktüsler, mini magnetler oldukça revaçta. Nişan hediyelikleri fiyatlarına gelecek olursak ne yaptıracağınıza bağlı olarak değişiyor. Hatta ilden ile değiştiğini de eklemeliyiz. Bu durumun yanı sıra internetten araştırmakta da fayda var. Ben kendi nişanımda sukulent tercihi yaptım. Kendi bulunduğum ilde daha pahalıya satılırken fidanpazari’nın sitesinden çok daha uygun fiuyata nişan hediyeliklerimi sipariş ettim diyebilirim.

Nişan Masasını Süsleme Örtüsü

 

nişan günü dekorasyonu
nişan günü dekorasyonu

Bu şekilde yere kadar uzanan bir örtü tercih etmelisiniz ki masanın kendisi gözükmesin. Bu haliyle daha şık ve sade bir görünüm kazandırabilirsiniz.

söz masası
söz masası

Yine masanın kendisinin çok belli olmayacağı tül bir örtü de işinizi görür. Yukarıdaki görselde özellikle pastanın güzelliğine bayıldığımı itiraf etmeliyim.

söz masası hazırlama
söz masası hazırlama

Nişanı bir organizasyon firması yerine kendiniz hazırlamak istiyor olabilirsiniz. Ayrı ayrı eşyaları toparlamaktan ziyade nişan organizasyonu yapan bir firma ile görüşmenizin işinizi oldukça kolaylaştıracağını da eklemeliyiz. Ücret kıyaslamasına gelecek olursak ise nişandan ne beklediğinize bağlı. Eğer nişan örtüsünden, tepsisine, yüzükleri koyacağınız dekorasyon ürününe kadar düşünüyorsanız maliyetli hale gelebilir. Fakat az malzeme ile nişanı atlatmayı düşünüyorsanız dışarıdan ürünleri temin etmek daha mantıklı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu