Reklam
Makyaj

Siyah Elbise Makyajı Nasıl Olmalı?

Reklam

Çoğu zaman ne giyeceğimize karar vermek, özel bir etkinliğimiz veya katılmamız gereken önemli bir kutlama olduğunda karşılaştığımız zor bir karar olabilir. Siyah elbise moda tarihi boyunca bir simge olarak kalsa da, daha fazla makyaj trendinin gelip gittiğini ve yıllar içinde tekrar geri döndüğünü gördük, durup kendimize sormamıza izin verdi, “İş giyinmeye gelince, siyah elbise makyajı nasıl olmalı?”. İster sadece dudak parlatıcısı ve rimel sürmek isteyin, ister en sevdiğiniz parlak ruj tonlarını çıkarmak isteyin, her yerde ve her zaman siyah bir elbise ile giyebileceğiniz en sevdiğimiz makyaj görünümlerinden birkaçını bir araya getirdik.

Siyah Elbiseye Ne Renk Makyaj Yapılır?

Koyu tonlar giydiğinizde daha canlı ve parlak bir görünüm elde etmek, hem kıyafetinizle hem de baştan aşağı mükemmel gözükmenin anahtarıdır. Özellikle siyah elbise için gece makyajı yapacaksanız, donuk ve mat gösteren makyajlardan uzak durun.

Siyah Elbiseye Hangi Ton Makyaj Gider?

Siyah elbise seçiminize yakışacak makyaj tonu arıyorsanız, zümrüt yeşili tonları ile dumanlı göz makyajı yapılabilir. Alternatif olarak, altın ile şampanya tonlarında göz makyajı ve buna bronz bir allık eşlik eder. Siyah elbiseye uygun makyaj için okumaya devam edin.

Siyah Elbise Üzerine Makyaj Önerileri

Kıyafet seçiminizde siyah parçalar tercih edecekseniz, gözleri ve dudakları vurgulamak, istediğiniz renk paletini seçebilmeniz sayesinde makyaj görünümünüze denge ve çok yönlülük getirir. Seçenekler gerçekten sonsuzdur. Ancak özellikle gözlere yumuşak leylak rengi göz farı ile dudaklara ise göz farınıza uygun tonlarda bir renk tercih ederek bu vurguyu yakalayabilirsiniz.

Siyah elbise makyajı
siyah elbise makyaj modelleri

Zamana meydan okuyan klasik makyaj görünümü, eyeliner ve kırmızı ruj kombinasyonu, herhangi bir güne sofistike bir unsur getiriyor. Sade tutmak isteyen ama aynı zamanda ihtişamı da seven biriyseniz, bu görünüm her zaman siyah bir elbise için harika bir seçimdir.

Siyah elbise makyajı
siyah elbise için makyaj

Gözlerde, yanaklarda ve dudaklarda pembe ve ten rengi tonlar kullanmak, doğallığını korurken makyajınızın görünümünü her zamankinden biraz daha yükseltebilir. Daha cesur renkler kullanmaktan çekinen biriyseniz, makyajınıza tutarlı, benzer tonlar eklemek, işleri bir arada tutmanın kolay bir yoludur.

Siyah elbise makyajı
siyah elbise makyajı

Siyah bir elbise giyerken, özellikle vurguyu sadece gözlerde tutmayı seven biriyseniz, kuyruklu bir eyeliner çekin ve ten rengi rujla eşleştirerek soyut bir his yaratın.

Metalik gözler ve mat dudaklar, makyajdaki dokuların ve bitişlerin siyah bir elbise üzerine yapıldığında nasıl her zamankinden daha fazla öne çıktığını gösteriyor.

Siyah elbise makyajı
siyah elbise üzerine makyaj

Toprak tonlu gölgeler ve uyumlu ruj, makyaj görünümleri için siyah bir elbiseyle eşleştirmek için mükemmel renklerdir. Hemen hemen her kıyafetle de çalışırlar ve onları çok yönlü bir seçenek haline getirirler.

Siyah elbise makyajı
siyah elbise için makyaj önerileri

Üst ve alt göz kapaklarına şeffaf, açık gölge renkleri uygulamak, işleri anında değiştirebilir. Ve zamanınız kısıtlı olduğunda veya görünümünüzü biraz daha doğal tutmak istediğinizde buğulu göz görünümüne harika bir alternatif olarak çalışabilir.

Çıplak dudaklar ve taranmış kaşlarla eşleştirilmiş keskin eyeliner, siyah bir elbise ile harika görünür.

Siyah elbise makyajı
siyah elbiseye uygun makyaj

Siyah bir elbise ile farklı tonlarda mor göz farı kullanmak her zaman iyi bir fikirdir. Özellikle menekşe ve lavanta tonları, çarpıcı bir görünüm yaratmak için birlikte iyi çalışır. Cilt tonunuz için en iyisini bulana kadar mor tonlarıyla denemeler yapın.

Kırmızı Elbise Makyajı Nasıl Olmalı?

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

reklam
Başa dön tuşu