Reklam
Güzellik ve BakımGüzellik ve bakım

Siyah Nokta Burun Bandı İşe Yarıyor Mu? Siyah Nokta Bantları İyi Mi?

Reklam

Daha önce hiç siyah nokta burun bandı kullanmamış olsanız bile, muhtemelen onlara aşinasınızdır. Burun bantları çok güçlü bir yapıştırıcı kullanarak burnun üst katmandaki ölü deri hücrelerinin ve siyah noktaların giderilmesini sağlar.  Siyah nokta burun bandı kullanmadan önce bilmeniz gereken her şeyi sizler için araştırdık ve derledik. Daha fazlası için okumaya devam edin.

İçindekiler

Siyah Nokta Bantları İşe Yarıyor Mu?

Siyah nokta burun bantları anlık olarak temizlik sağlasa da uzun vadede pek bir etkisi olmadığı bilinmelidir. Ancak düzenli olarak kullanıldığında ve sonrasında doğru bakımlar yapıldığında, siyah nokta görünümünde azalma görülebilir.

Burun bantları, cildinizdeki siyah noktaları temizlemenin mükemmel bir yolu olabilir, ancak gerçek sonuçları görmek için bunları doğru şekilde kullanmak önemlidir. Ayrıca, burun bantları nihai bir çözüm değil, daha ziyade geçici bir çözüm olduğundan siyah nokta ve aşırı sebumu uzak tutmak için günlük olarak temizlemeli ve düzenli olarak peeling yapmalısınız.

Siyah Nokta Burun Bandı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Siyah nokta burun bantları siyah nokta oluşumunu azaltmaz ve engellemez. Bu bantları düzenli olarak haftada 1-2 kere uygulayabilirsiniz.
 • Siyah nokta temizleme bantları ölü derinin üst katmanını temizlediği için gözeneklerin içinde kir kalmaya devam eder. Bu sebeple, ekstradan siyah nokta temizliği yapılması önerilir.
 • Özellikle hassas ciltlerde tahrişe ve kızarıklığa neden olabilir. Ayrıca bu bantların içindeki yapıştırıcılara karşı alerjiniz olup olmadığı kontrol etmeniz önemlidir.
 • Siyah nokta burun bandını kullanmadan önce yüzünüze buhar uygulayabilir ya da ılık bir duş alabilirsiniz. Böylelikle, gözeneklerin açılmasını sağlayıp ciltten siyah noktalar daha rahat temizleyebilirsiniz.
 • Burun bandını ortadan ikiye ayırıp, burnun sağ ve sol kısımlarına yapıştırarak daha çok verim alırsınız.
 • Bant kullanımından sonra gözeneklerde genişleme olacağı için işlem sonrasında cildinize buz uygulayın veya soğuk suyla yıkayın.

Siyah Nokta Burun Bandı Zararları

Siyah nokta burun bandı özellikle hassas ciltlerde tahrişe neden olabilir. Bandın yapışkanı, tüyleri çektiğinde kızarıklık meydana gelebilir. Bununla birlikte, burun bantları içerisinde yer alan yapıştırıcılara karşı alerjiniz olup olmadığını kontrol etmenizde yarar var.

Burun Bandı Siyah Nokta Nasıl Kullanılır?

Siyah nokta bandını duştan sonra kullanmanızı tavsiye ederiz. Buhar banyosu ya da ılık su ile duş aldıktan sonra gözenekler açılacak ve üzerine uygulanan burun bandı daha fazla etkili olacaktır.

Siyah nokta burun bandı
burun bandı siyah nokta nasıl kullanılır

Duş sonrası siyah nokta bandını burun üzerine nazikçe yapıştırın. Kullandığınız marka üzerinde yazan dakikaya kadar beklettikten sonra bandı hızlı bir şekilde çıkarın. Sonrasında, gözeneklerinizi sıkılaştırmak için pamuk yardımıyla cildinize tonik uygulayın.

Siyah nokta bandı kullanırken cildinizde 15 dakikadan fazla tutmak, siyah noktaların tekrardan çıkmasını önler.

Siyah Nokta Bandından Sonra Ne Yapılmalı?

Burun bandı kullanımı sonrası gözeneklerde genişleme meydana gelir. Gözeneklerin iltihap kapmasını önlemek için bandı kullandıktan hemen sonra burun bölgesine tonik uygulanmalı. Tonik yoksa soğuk suyla yıkayın veya buz uygulayın.

Önce Peeling Mi Siyah Nokta Bandı Mı?

Siyah nokta bandını kullanmadan önce cilde peeling ve buhar terapisi uygulamak gözeneklerin açılmasını sağlar. Sonrasında uygulanan siyah nokta burun bandından daha fazla verim alınmasına yardımcı olur.

En İyi Siyah Nokta Bandı Önerileri

Siyah nokta oluşumunu önleyemediğinizde, kısa sürede etkili çözüm sağlayan siyah nokta burun bantlarından yararlanabilirsiniz. Özellikle düzenli kullanımda siyah noktaların görünümünde gözle görülür azalma sağlanabilir. Cilt temizleme rutininizde olmasını istediğiniz en iyi burun bantlarını sizin için araştırdık ve derledik. İşte en iyi siyah nokta burun bandı önerileri…

Siyah nokta burun bandı
BİM siyah nokta bandı
 • Rituel De Beaute
 • Agiss
 • Careline
 • Nano Absolute
 • Beauty Formulas
 • Miniso
 • Nivea
 • StopEver

Polosmart Siyah Nokta Temizleme Cihazı Nasıl Kullanılır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu