Reklam
Makyaj

Smokey Makyaj Önerileri

Reklam

Kadınların belki de en çok sevdiği makyaj tarzı smokey türüdür. Gözlere buğulu bir bakış etkisi veren ve yüz ifadesini tümü ile değiştiren smokey, bilinen hali ile ‘mankenlerin tercihi’ adı ile anılır. Normal yaşam için daha hafif, özel günler için daha ağır ve koyu türü tercih edilirken smokey makyaj yapmak isteyenlere günü kurtarıcı öneriler nelerdir?

Makyajda Nude Tarzı

Smokey eyes en yaygın bilinen tarz olarak kabul edilir. Göz kapaklarına koyu kül rengi ve göz altlarına koyu kalem uygulamak çarpıcı bir görünüm verir. Diğer yandan son dönem smokey makyaj modası ise nude tonlarında yapılan hafif ama etkisini daima koruyan bir tarz olarak ortaya çıkmıştır. İlk olarak smokey makyaj önerileri olarak gözlere açık renk bir primer uygulayıp ardından hafif pastel tonlarında açık bej bir far uygulayın.

nude perfect makeup
nude perfect makeup

Kapanma bölgesine gri parlak tonlarda geçiş sağlayarak eyeliner kısmına hafif bir kapanış yapın. Nude smokey tarzı çok fazla koyu olmayan ancak parlak bir ton ile tamamlanmalıdır. Bu şekilde hem etkileyici hem de sevimli bir görünüme kavuşmuş olursunuz.

Göz Kapaklarına Göre Uygulama

Asyalı kadınların başlattığı katlanma bölgesine siyah gölge etkisi; tek göz kapağına sahip olanların vazgeçilmez tarzı oldu. İlk olarak eğer göz kapakları tek ve keskin değil ise katlanma bölgesine hafif siyah far ile gölgelendirme yaparak gözleri daha büyük gösterebilirsiniz.

Öte yandan uzun eyeliner kuyruğu kesinlikle gözleri küçük gösterecektir bu durumda kalın ama çizgisi keskin bir kuyruk yapabilirsiniz. Böylelikle gözler büyük görünecektir ve koyu makyaj güçlü bir görünüm elde edebilirsiniz.

Smokey Makyaj Önerileri

Renkli Gözlüler İçin Öneriler

Belki de smokey makyaj renkli gözlüler için adeta altın nasihat olabilir. Hollywood yıldızlarının güzelliğine güzellik katan koyu tonlu makyaj gözleri renkli olan her kadın için hayat kurtarıcı olabilir.

Çekiciliğin ve bakımlı görünmenin en güzel yanı olarak smokey makyaj, gözleri daha çok ortaya çıkarmanın yegane yöntemidir. Bu makyaj türünü denemek isteyenler ilk olarak kalın uçlu bir göz kalemi ile göz kapaklarının altını oldukça siyah bir çizgi ile kapatarak göz ucuna kadar eyeliner kuyruğu başı çekin.

smokey makeup homecoming
smokey makeup homecoming

Daha sonra siyah far ile beraber koyu bej rengi farı hazır ederek göz kapakları ortasına önce açık rengi primer olarak uygulayıp kaz ayağı bölgesine koyu rengi uygulayın. Eyeliner için göz ucuna kuğu tarzı adı verilen geniş ama asla ince bitişe sahip olmayan bir line çekin. Böylece gözler çok vakit kaybetmeden hızlı ama mükemmel bir görünüme kavuşacaktır.

Siyah ve Kıvrımlı Kirpiklerin Önemi

Göz için makyaj dendiği zaman smokey makyaj hemen akıllara gelir. Fakat bazı kadınlar çok fazla koyu veya çok fazla rimele maruz kalmış kirpikler ile smokey makyajı tamamı ile yanlış anlar. Gözler için yıllardır değişmeyen en güzel özellik kesinlikle kirpiklerdir.

İnce, kıvrımlı ve uzun kirpikler her zaman sade ve asil tanımlamaya uymuştur. Gözlerin fazla koyu farlara mecbur bırakılmadan ‘film artisti’ havası vererek göz makyajını tamamlamak mümkündür.

Eyeliner ve Maskara Etkisi

Gözler; insan ruhunu tümü ile yansıtan bir aynadır. Bakışlar gerçekten de insanı anlatan ve iç dünyasına açılan bir kapı olarak bilinir. Kadınlar için ise yıllardır göz makyajı büyük önem taşımış, genelde ağır tonlar tercih sebebi olmuştur. Son zamanlarda ise sadelik vurgusu adı altında biraz da olsa koyu tonlar geri plana atılmış yerini yumuşak tonlamalara bırakmıştır.

Sadelik ve minimalizmin makyaj modasında da anlam kazandığı günümüzde uzun ve ince kuyruklu bir eyeliner ve ince ince ayrılmış uzun siyah kirpikler son derece popüler bir hale gelmiştir. Esasen sadeliğin katkısı ile etkileyicilik elde etmek bu kadar ön plana çıkmış iken asil görünmek böylece çok kolay ve kullanışlı olmuştur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu