Reklam
Genel

Snapchat Hesabım Kilitlendi Nasıl Açabilirim?

Reklam

Snapchat hesabım kilitlendi neden? Snapchat kilitlenen hesap nasıl açılır? gibi soruların yanıtlarını ele aldığımız faydalı bir içerik hazırladık. Yakın zamanda sizin veya bir yakınınızın başına böyle bir şey geldiyse, bu sorunu nasıl çözebileceğinizi içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

İçindekiler

Snapchat Kilitlenen Hesap Nasıl Açılır?

Snapchat hesabınız kilitlendiyse, hesabınızda snapchat Hizmet Şartlarını veya Topluluk Kurallarını ihlal eden bazı etkinlikler tespit edildiği anlamına gelebilir. Bu, uygulamayı herkes için eğlenceli ve güvenli tutmak için yapılır.

Hesabınız Kilitlendiyse Ne Yapabilirsiniz?

Snapchat hesabınız birkaç nedenden dolayı kilitlenebilir.

Hesabınız geçici olarak kilitlendi

Snapchat hesabınızın geçici olarak kilitlendiğini söyleyen bir mesaj aldıysanız, hesaba gidip “Kilidi Aç”ı seçerek uygulama veya web üzerinden tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Tekrar oturum açmadan önce hesabınızın kilitlenmesinin yaygın nedenlerinden bazılarına göz attığınızdan emin olun, aksi takdirde hesabınız kalıcı olarak kilitlenebilir.

Hesabınız kalıcı olarak kilitlendi

Hesabınızın kilidini açmaya çalışırsanız ve kalıcı olarak kilitlendiğini belirten bir mesaj görürseniz Snapchat Destek ekibi hesabınızı sizin için açamaz.

Hesabınız ele geçirildiği için kilitlendi

Hesabınıza giriş yapmaya çalışırsanız ve hesabınızın ele geçirilmiş olabileceğini belirten bir mesaj görürseniz, Destek ekibi ile iletişime geçin ve formu doldurun. Sizinle e-posta yoluyla iletişime geçecekler.

Lütfen unutmayın : Yalnızca bu form aracılığıyla güvenliği ihlal edilmiş hesaplar için destek sağlanabilir. Destek’ten yanıt alabilmeniz için erişiminiz olan bir e-posta adresi eklediğinizden emin olun. Kimliğinizi doğrulamak için kullanıcı adınız, hesabınıza erişiminizi kaybettiğiniz zaman vb. gibi ek bilgiler de istenebilir.

Snapchat Hesabım Kilitlendi Neden?

Hesabınızın neden kilitlenmiş olabileceğini ve gelecekte tekrar olmasını (veya kalıcı olarak kilitlenmesini!) nasıl önleyeceğinizi öğrenin.

Snapchat hesabım kilitlendi
snapchat hesabım kilitlendi

Lütfen unutmayın : Snapchat Destek ekibi, kalıcı olarak kilitlenmiş hesapların kilidini açamaz.

Hesabınız şu durumlarda kilitlenebilir:

  • Snapchat veya Snapchat hizmetlerine erişmek için üçüncü taraf bir uygulama, eklenti kullanıyorsanız, hesabınız kilitlenebilir.

Kilitlenme nasıl önlenir : Herhangi bir üçüncü taraf uygulama, eklenti yüklemeyin. Hesabınız geçici olarak kilitlendiyse, kilidini açmaya çalışmadan önce hesabınızı kaldırın, aksi takdirde kalıcı olarak kilitlenmiş olabilir. Üçüncü taraf uygulamalarının sürekli kullanımı, spam veya diğer kötü niyetli davranışlar gönderme, hesabınızın kalıcı olarak kilitlenmesine neden olabilir.

  • Topluluk Kurallarımıza aykırı spam gönderiyor veya başka davranışlarda bulunuyorsanız, hesabınız kilitlenebilir.

Kilitlenme nasıl önlenir : Snapchat Topluluk Kurallarına aykırı spam veya diğer davranışlardan kaçının. İçeriği yanıltıcı amaçlarla manipüle etmek veya Snapchat içerik biçimlerini taklit etmek de dahil olmak üzere spam ve diğer aldatıcı uygulamalar yasaktır.

  • Hesabınızda şüpheli etkinlik tespit edildiyse (örneğin, kısa sürede birden fazla Snapchat kullanıcısına çok sayıda arkadaşlık isteği gönderdiniz.), kilitlenme nasıl önlenir : Ek hesap güvenliği için e-posta adresinizi veya telefon numaranızı doğrulayın.
  • Hesabınızın güvenliğinin ihlal edilmiş olabileceği tespit edilmişse ve sırf güvende olmak için hesabınız kilitlenmiştir. Bu durumda Snapchat hesabınızı güvende tutmanın bazı yollarını deneyin.
  • Yasaklanmış bir cihazdan giriş yapıyorsanız, hesabınız kilitlenebilir.

Kilitlenme nasıl önlenir : Bir hesabın Hizmet Koşullarımızı veya Topluluk Kurallarımızı ihlal ettiği ciddi durumlarda belirli cihazların Snapchat hizmetlerine erişimini yasaklayabileceğini unutmayın. Hesapları feshedilen Snapchat kullanıcılarının yeni hesap oluşturmaları da yasaktır.‍

Hesap dolandırıcılığının kilidini açma

Yukarıda belirtildiği gibi, kalıcı olarak kilitlenmişse hesabınızın kilidini açmanın bir yolu yoktur. Bununla birlikte, İnternette Snapchat hesapları için sahte kilit açma hizmetlerini tanıtacak, genellikle hackerlar veya hesabınızın kilidini para karşılığında ve hatta ücretsiz olarak açabilecek Snapchat çalışanları olduklarını iddia eden dolandırıcılar var.

Size farklı sosyal medya platformlarında veya çevrimiçi forumlarda yaklaşabilirler. Bu tür dolandırıcılar sonunda sizden hediye kartları veya hatta PayPal ile ödeme yapmanızı isteyecektir. Ayrıca, hizmetin kendisi için para ödemeniz, karanlık web’de yazılım satın almanız veya hesaba erişmek için bir erişim kodu satın almanız istenebilir. Snapchat Desteği için sizden asla para talep edilmeyecektir.

Kullanıcı adınızı veya şifrenizi, bu hizmetleri sağladığını iddia edenler de dahil olmak üzere kimseyle paylaşmayın – bunlar meşru değildir. Bu dolandırıcılar, kullanıcı adınızı ve şifrenizi toplayabilir ve diğer çevrimiçi hesaplarınızı ele geçirmek veya başka siber saldırılara veya dolandırıcılıklara girişmek için kullanabilir.

Birbirinden İddialı Snapchat İsim Önerileri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu