Reklam
Güzellik ve bakımSaç

Soğan Suyunun Saça Faydaları

Reklam

Soğan suyunun saça faydaları dediğimizde akla ilk gelen saçımızı doğal yöntemlerle ve bütçemizi sarsmadan en kolay şekilde soğan suyuyla saçımızı uzatabilmemizdir. Halk arasında da bilindiği gibi birçok kişi saç uzatmak için soğan suyu tercihine başvurabiliyor.

Kısa süre içinde gözle görülür bir fark elde ettiğini söyleyenlerin sayısı ise az değil. Soğan suyu içerdiği bol sülfür sayesinde kan dolaşımını artırarak saçın uzamasını sağlıyor. Anti-bakteriyel bir özellik taşıması da bakteri ve enfeksiyon oluşumuna mani olur.

Soğan suyunun saça faydaları arasında saç dökülmelerinin de önüne geçmesini sayabiliriz. Saç dökülmelerinin temel sebebi kükürt eksikliğidir. Soğanda ise ‘Methylsulfonylmethane’ bulunur. Bu madde kükürt kaynağıdır ve saç dökülmelerinin önüne geçmede oldukça etkilidir. Soğan suyu katalaz maddesinin üretimini uyarır. Katalaz maddesinin ise saçın beyazlamasını yavaşlattığı da söylenebilir.

Saçların kırılmasına engel olur. Bunun için aşağıda verdiğim tarife hazırladığınız soğan suyunu saç uçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Saçın parlaklığını artırıcı etkisi vardır. Soğan suyunun saça faydaları saymakla bitmiyor. Sizde deneyin ve farkı görün.

Soğan Suyu Saça Nasıl Uygulanır?

soğan suyu saça nasıl uygulanır?
saça soğan suyu sürmek faydalı mı?
  • Soğan boyutu büyükse 1 tane, küçükse 2-3 tane soğanı mikserden geçirerek; soğanın biraz üstüne çıkacak miktarda su ile 5 dakika süreyle kaynatın.
  • Suyun ılımasını bekledikten sonra süzgeç yardımıyla soğan suyunu süzün.
  • Ardından saç diplerinize ve saç uçlarınıza suyu uygulayabilirsiniz.
  • En az yarım saat saçınızda bekletin. (Bu süre dayanabiliyorsanız bir saate kadar çıkmaktadır.)
  • Haftada bir uygulamaya devam edin.
  • Bekleme sonrasında saçınızı durulayabilirsiniz.
  • Üç ay devamlı uyguladığınız zaman aradaki farkı rahatlıkla görebileceksiniz.

Not: Dileyen bu karışıma 1 tatlı kaşığı bal eklemesi de yapabilir. Evde mikseriniz yoksa soğanı küçük parçalara bölerek hatta dilerseniz rendeleyerek de aynı etkili sonuca ulaşabilirsiniz.

Boom Butter, hindistan cevizi yağı ile saça bakım yazı dizilerimize göz atabilirsiniz.

Soğan Suyu Saça Zarar Verir Mi?

soğan suyu saça zarar verir mi?
saça soğan suyunun zararı var mı?

Soğan suyunun saça hiçbir zararı bulunmamaktadır. İçinde neler konulduğunu bilmediğimiz saç maskelerini saçımıza uygulamaktansa, evde rahatlıkla ve herkesin evinde bulunan soğan malzemesiyle kolayca hazırlayabilmemiz mümkün.

Soğan suyunun saça faydaları adlı yazı dizimizde saç köklerini beslemek isteyen, saç dökülmelerini önlemek isteyen kadınlar çözümü umarım bu yazımızda bulurlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

reklam
Başa dön tuşu