Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Bakım Sırları

Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Bakım Sırları

Hindistan cevizi yağı, saçın ihtiyacı olan K,A,C vitaminlerini içerisinde barındırmasıyla saç için kullanılan yağlardan biridir. Koruma, nem ve canlandırma etkisi bulunan K,A,C vitaminleri sayesinde saçınızı besler, korur ve canlandırır.

Bugün sizlere Hindistan cevizi yağının saça faydaları, saça nasıl uygulanır ve saç dökülmesi ve saç uzatmaya dair Hindistan cevizi yağlı saç maskelerinden bahsedeceğiz.

 

Hindistan Cevizi Yağı Saça Faydaları Nelerdir?

 

Hindistan cevizi yağının saça birçok faydası bulunuyor. Ancak başlamadan önce, iyi ve güvenilir bir Hindistan cevizi yağını saçınıza uygulamalısınız. Aksi takdirde içerisinde ne olduğunu bilmediğimiz yağdan saçınız zarar görebilir.

Hindistan cevizi yağının saça faydaları

Hindistan cevizi yağının saça faydaları;

  • Saçı besler.
  • Saçı nemlendirir.
  • Saçtaki kepek oluşumunu önler.
  • Saç dökülmelerine karşı etkilidir.
  • Saç kırıklarını onarır ve saçı güçlendirerek uzatır.
  • Saçtaki kabarıklığı ve elektriklenmeyi önler.
  • Saça yumuşaklık ve parlaklık etkisi verir.
  • Saçta bit ve böceklenmeyi önler.

Hindistan Cevizi Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

 

Hindistan cevizi yağı şişesinde katı halde bulunuyor. Saça sürebilmek için sıvı hale getirilmesi gerekiyor. Onun içinde ocakta birazcık ısıtılması yeterli. Ardından nemli veya kuru saça uygulayabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı
Hindistan cevizi yağını banyodan sonra saça sürülür mü

Hindistan cevizi yağı banyodan sonra saça sürülür mü sorusu için hem banyodan önce hem de duştan sonra saçınıza uygulayabilirsiniz. Duştan önce kuru saça uygulayıp masaj yaparak yedirin ve bir süre bekleyip bol su ile yıkayın.

Duştan sonra ise nemli saça uçlarına yedirip daha rahat tarayabilir ve kurutunca parlak ve canlı saçlara kavuşabilirsiniz.

Saç dökülmelerine iyi gelmesinin yanında saç uzatmasında da etkili yağlardan biridir. Hindistan cevizi yağıyla yapabileceğiniz saç dökülme karşıtı maske ile saç uzatan maske tarifi vereceğiz.

Hindistan Cevizi Yağlı Saç Dökülme Karşıtı Maske

 

Hindistan cevizi yağlı saç dökülme karşıtı maske için bir miktar Hindistan cevizi yağını saça sürülebilir hale getirmek için ocakta bir miktar yağı eritin.

Ardından tarak yardımıyla saçınıza bir güzel yedirip 30 dakika boyunca bekleyin. Daha sonra bol su ile saçlarınızı yıkayın.

Hindistan cevizi yağı
Saç dökülmesine karşı Hindistan cevizi yağlı saç maskesi

Saç Uzatan Hindistan Cevizi Yağlı Saç Maskesi

 

Bu maske tarifi ise hem saç uzatma hem de kırık saç uçlarını onarmada etkili saç maskelerinden biridir.

Hindistan cevizi yağı
Saç uzatan Hindistan cevizi yağlı saç maskesi

Zeytinyağı, aspirin ile saç bakımı da oldukça etkili bir çözüm. Saç dökülmesi için bir çözüm istiyorsanız yazı dizimize mavili alana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Saç uzatan Hindistan cevizi yağlı saç maskesi için malzemeler;

  • 6 damla E vitamini
  • 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

Yine ocakta Hindistan cevizi yağının içerisine E vitamininden 6 damla damlatın ve yağın saça sürülecek kıvama geldiğinde ocaktan alın.

Soğuduktan sonra tüm saça masaj yaparak uygulayın ve bone takın. Bu saç maskesini gece uyumadan önce yapıp bir gün boyunca durması gerekiyor. Sabah uyandığınızda da saçınızı bol su ile durulayınız. Haftada üç kez uygulayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status